1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Direğin Faturası Vatandaşa

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Türkiye Elektrik ve Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ), genel aydınlatma (sokak aydınlatması) harcamalarının, abone faturalarına "sabit ücret" şeklinde yansıtılması önerisinde bulundu.
  Edinilen bilgiye göre, TEDAŞ’ın alacaklarının yıllık 500-600 milyon YTL’lik kısmını genel aydınlatma bedeli oluşturuyor. Sorumlu bulundukları bölgenin genel aydınlatma bedelini ödemekle yükümlü belediyelerin bu önemli miktardaki bedeli ödememesi ise TEDAŞ’ı nakit sıkıntısına sokuyor.

  Konuyla ilgili bir çalışma yapan TEDAŞ yetkilileri, aylık fatura başına sabit 1-1,5 YTL düzeyinde sabit bir bedel alınırsa, bu işin çözüleceğini bildirdi.

  Hazine Müsteşarlığı tarafından olumlu karşılanan TEDAŞ’ın teklifi, Bakanlar Kurulunda da onay görürse, olası elektrik zammı ile birlikte bu uygulamanın da yürürlüğe gireceği belirtildi.

  ENERJİ KİT’LERİ ARASINDAKİ NAKİT AKIŞI SORUNUNU DA ÇÖZECEK-

  Bu arada Enerji Bakanlığı yetkilileri, söz konusu uygulamanın yürürlüğe girmesinin, enerji KİT’leri arasındaki nakit akışının çözüme önemli katkı sağlayacağını belirttiler.
  Enerji KİT’leri arasında nakit akışını sağlamada zorlanılmasının ana sebebinin TEDAŞ’ın abonelerinden alacaklarını tahsil edememesi belirtiliyor.

  TEDAŞ’ın dağıttığı elektriğin bedelini abonelerinden alamaması, Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt Anonim Şirketinden (TETAŞ) aldığı elektriğin parasını ödeyememesine neden olduğu belirtilmişti.

  Bunun üzerine TETAŞ’ın EÜAŞ’dan aldığı elektriğin parasını ödeyemediği, EÜAŞ’ın da elektrik üretmek için BOTAŞ’tan aldığı doğal gazın parasını ödemediği kaydedilmişti. Bu borç zincirinin de enerji KİT’lerinin nakit performansı dengesinin bozulmasına neden olduğu vurgulanmıştı.

  AA
   
Direğin Faturası Vatandaşa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. gemi direği

  gemi direği

  Rüyada gemi diregi görmek, bütün islerin ona bagli oldugu bir devlet adami ile yorumlanir. Geminin direginin saglam, kuvvetli ve yüksek oldugunu görmek o kisinin ödevinde saglam ve sebat edici oldugunu; egrilmis görmek, isinde egriligine; kirilmis görmek ölümüne; degistirildigini görmek ödevinden alinarak yerine baskasinin getirilecegine delalet eder. Gemi diregine çiktigini görmek, o kisi...
 2. Direk

  Direk

  Din ve önderle tabir edilir. Gökten inen direk adil yöneticiye, Direkle birini dövmek ona zarar vermeye, direkle dövülmek bir sıkıntıya düşmeye, Direğe yaslanmak yaşlı bir kadınla evlenmeye, Direk güvenilir insana, çocuğa, mala, babaya, eşe yahut ortağa,, Direğin eğilmesi yahut devrilmesi emre itaat etmemeye, kendi bildiğini okumaya, Direğin kuyuya atılması, gömülmesi yahut göğe yükselmesi, o...
 3. 82 trilyonluk telefon faturası

  82 trilyonluk telefon faturası

  1 trilyonluk telefon 82 trilyonluk telefon faturası Rize'de bir kişiye gelen telefon faturası herkesi şoke etti. Esnaf faturayı görünce küçük dilini yuttu. Rize'de bir kişiye ait ev ve iş yeri telefonlarına toplam 82 milyon 500 bin YTL, bir başka vatandaşa ait ev telefonuna ise 41 milyon 200 bin YTL fatura gelmesi şaşkınlık yarattı. İl merkezinde esnaf...
 4. Online adsl faturası ödeme

  Online adsl faturası ödeme

  adsl hemen öde hemen öde faturanı ttnet ttnet fatura Online şekilde yani hemen, ADSL yada telefon faturalarınızı kredi kartı ile ödeyebiliyorsunuz arkadaşlarım. TTNET // Faturanızı Hemen Ödeyin Yukarıdaki linke tıklayın ve işlem yapın.
 5. Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür?

  Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür?

  Bu sayfa; Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kış geçti gitti ancak ödenene faturalar da içimize oturdu. Hemen herkesin ısındığı doğalgaz faturaları yüklü halleriyle herkesi çileden çıkartıyor. Ancak durum düşünmek lazım, bunda bizim de payımız yok mu? Aşağıdaki makaleyi okuduğunuzda sizde hata olup olmadığını, doğalgazda tasarrufa...

Sayfayı Paylaş