diş estetiği

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
diş estetiği

Dişler, dudaklar ve dil ağız yapısını; ağız,burun, kaş ve gözler yüz yapısını belirler. Dişlerdeki yapısal veya şekilsel bir bozukluk ağzın görünümünü, bu da dolaylı olarak yüzün görünümünü değiştirir. Aynı zamanda ağız, dudaklar ve dişler sevimli bir gülüşün temel taşlarıdır.Bu bölgedeki bir kusur kişilerin gülmekten korkmalarına neden olmaktadır.
Dişlerdeki eksiklik veya şekil bozukluğu dudak şeklini etkilediği için ağız çevresinde çeşitli asimetrik görünümler ve istenmeyen kıvrımların oluşumuna neden olabilir. Estetik olarak yenilenmiş dişler ağız çevresinin görünümünü gençleştirir.
Estetik ve uyumun bir bütün olduğu düşünülürse; özellikle yüz bölgesinde gerçekleştirilen estetik müdahalelerle birlikte dişlerin de sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşturulması, elde edilen sonucu daha başarılı kılacaktır. Bu amaçla, estetik cerrahi ameliyatlarıyla birlikte, ortodondist , çene cerrahı veya diş hekimi tarafından ağız ve dişe yönelik eşzamanlı operasyonlar gerçekleştirilir.
Estetik diş operasyonları (cosmetic dentistry procedures) ne tür müdahaleleri içerir?
Diş beyazlatma(Bleaching-Whitening), Diş diziliminin düzenlenmesi (Contouring), Dişin şeklini değiştirme veya büyütme ( Bonding-adeziv system ),Laminat kaplama, Kuron kaplama (Crowns) , İnlay-onlay, İmplantlar, Hareketli-sabit köprüler (bridges), Dolgular (Fillings), Ortodontik müdahaleler, Diş eti cerrahisi (Gum surgery).
 
Üst