Diş Eti Çekilmesi Nasıl Önlenir lütfen yardım!

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Diş Eti Çekilmesi Nasıl Önlenir lütfen yardım!
Diş Eti Çekilmesi Nasıl Önlenir kızlar lütfen bu konuda bana bir çare öneri verin bıktım artık hep hastalık hep hastalık:(

Nasıl Önlenir Diş Eti Çekilmesi
Diş Eti Çekilmesinin Önlenmesi Nasıl Olur

İlk aşama, diş fırçanız. Bu konuda ilk olarak uzmana danışmanızda fayda var. Çünkü farklı tipteki diş fırçaları diş etlerinize yararda bulanacağı gibi zararda da bulunabiliyor. Diş eti kanamasına yol açabiliyor.

İkinci olarak diş macununuz ve özellikleri,

Diş macununuzu alırken arkasında yazan özellikleri mutlaka okuyun. Bazı diş mancunları sadece beyazlatırken bazıları ise dişe bakım yapıyor neredeyse bir doktor gibi. Televizyonda gördüklerine aldanmayın. Kendiniz okuyun. Böylelikle hem daha detaylı bilgi almış olacaksınız hemde dişlerinize daha iyi bakmış olacaksınız.

Son olarak, mutlaka bir dişçinize başvurun. Gerekli şekilde ilaçlar yazıp yada, dişlerinizi birikmiş pisliklerden yada tartarlardan temizleyecektir. Bence ilk olarak bunu yaptırmanız maddi durumunuz el veriyor ise. Çünkü temizlenmemiş bir dişler üzerinde kendi tedavinizi uygulamanız çok daha zor olur. Böylece hem dişlerinize daha iyi temizlik yaptırıp daha iyi bakım sağlayabilme olanağınızda var.

Birde diş eti çekilme hastalığını erken safhalarda fark etmek sizin için daha yararlı olacak ve tedavisi konusunda size kolaylık sağlayacaktır.

Bu verdiğimiz tedaviler işe yarabilirliği %90 civarında. %100 lük bir başarıdan söz edemeyiz. Doktora tavisyesine uyup doğru tedavi şeklinizi izlemektir.

Geri