1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Dış Genital Organ Estetiği

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  bızır bızır resimleri resmi Doğum ve yaşlanmaya bağlı olarak genişleyen vajinayı daraltan, tıpta ‘‘labialar’’ diye tanımlanan vajina dudaklarını küçülten, pubis denilen tüylü bölgeyi liposuction ile zayıflatan estetik cerrahlar, operasyonlardan sonra cinsel ilişkiden alınan hazzın arttığını söylüyor..

  Kadın dış genital organlarında estetik cerrahi girişim gerektiren sorunlar ve tedavileri şu şekilde :

  Büyük ve sarkık küçük dudaklar:
  Küçük dudaklar (labium minus),büyük dudakların arasında ince deri kıvrımı şeklinde uzanır,önde orta çizgide birleşerek klitorisi (bızır) bir kılıf gibi örterler. Küçük dudaklar arkaya doğru küçülür ve belli belirsiz bir kıvrım halini alır. Renk, şekil ve büyüklükleri ırka ve yaşa göre değişiklik göstermekle beraber, cinsel ilişkiye başlama yaşı, ilişki sıklığı, doğum sayısı, uygulanan epilasyon yöntemleri, kilo, şekil ve büyüklüğünde rol oynar. Normal olarak ortalama uzunlukları 5 cm boyunda ve 0.5-1 cm kalınlığındadır. Vajen girişindeki ıslaklığı sağlayan, Bartholin denilen bezlerdeki salgının akış noktası küçük dudakların iç yüzlerinde bulunmaktadır. Bu bezlerin ağzı çok kolay mikrop kapabilmekte ve apse oluşturabilmektedir.

  Mons Pubisin (venüs tepesi) belirgin olması:

  Özellikle orta ve ileri yaştaki hanımlarda görülen bu durum ,giysi ve mayodan bu bölgenin belirli olması ile dikkati çeker,çoğu zaman sadece estetik bir sorundur. Bu nedenle kadınların pantolon ve mayo giymekten kaçındıkları da bir gerçektir. Kilo kaybı hallerinde ve aşırı şişmanlıkta etli mons pubisin sarkması sadece estetik bir sorun olmaktan çıkar,temizlik sorunları yaratır ve pişiklere yol açar. Şişman mons pubisin tedavisi liposuction la fazla yağların alınmasıdır. Lokal anestezi ile yapılır,hastahanede yatmayı gerektirmez,6 hafta süre ile korse giyilmesi derinin kırışması önlenir. Şişman ve sarkık mons pubis varlığında liposuction ile birlikte fazla derinin ameliyatla çıkarılması gerekebilir. Bu işlem estetik karın ameliyatına eklenebilir.
  Şişman mons pubis ve şişman büyük dudaklar:
  Yukarda sıralanan problemlere ek olarak mevcut patoloji klitoryusu kapattığı için , cinsel ilişki sırasında kadının haz alması engellenebilir. Eğer venüs tepesinde ileri derecede sarkıklık yoksa,burada da tedavi liposuctiondur;hem venüs tepesi hem de büyük dudakların hacmi liposuction ile küçültülür. Lokal anestezi ile yapılabilen bu ameliyatla hem estetik sorunlar ortadan kalkar hem de kadının cinsel ilişkiden daha çok haz alması sağlanır.

  Zayıf mons pubis ve ince büyük dudaklar:
  Yapısaldır veya hastanın zayıflığı sonucu bu durum ortaya çıkar. Bu klitoryusun (bızırın) daha görünür hale gelmesine sebep olur.Sorun sadece estetik değil ,sıra dışı cinsel uyarılara da yol açabilir. Vücudun başka bölgesinden (bacak dış yanları,kalça,karın) alınan yağların deri altına enjeksiyonu ile arzu edilen estetik sonuç sağlanır.
  Lokal anestezi altında ,ameliyathane şartlarında küçük dudaklar olması gerektiği kadar küçültülür,kendiliğinden eriyen dikişlerle yara dikilir.Ameliyat süresi, kullanılan ameliyat tekniğine göre 30-60 dakika arasındadır. Bu ameliyat kızlık zarına zarar vermez, cinsel ilişkiye, orgazma, gebe kalmaya ve doğum yapmaya hiç bir zararı veya engeli yoktur. Ameliyattan sonra idrar yapma ile ilgili bir sorun olmaz,doktor tarafından önerilen temizlik yöntemleri ile bakım yapılır.Rahatsızlık verecek derecede ağrı ve yanma olmaz. Yara iyileşmesi ile ilgili problemlerle sık karşılaşılmaz. Ameliyatı ertesi günü duş alınabilir, normal hayata dönülebilir. Yara iyileşmesi 1 haftada tamamlanır, Ameliyattan 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Dışardan bakıldığında ameliyat izi fark edilmez.

  Klitoryus büyüklüğü:
  Klitoryus doğuştan büyük olabilir ,erken yaşta ebeveynler tarafından fark edilir. Bu takdirde çocuk yaş grubunda gerekli tetkikler yapılmalı ve tedavi düzenlenmelidir. İleriki yaşlarda klitoryus büyümesi nadirdir. Hormonal değişiklikler ve bazı tümörler klitoryus büyümesine yol açabilir. Çevresindeki anatomik yapılar yeterli şişmanlıkta olmadığı için göreceli olarak büyük görünebilir. Eğer problem çevre dokulardan kaynaklanıyor ise yukarıda sıralanan işlemlerden herhangi birisi yapılır. Gerçek büyük klitoryus olgularında, büyümeye yol açan kromozomal ve endokrin nedenler araştırılmalı ve öncelikli tedavi esas sebebe yönelik olmalıdır. Asıl neden saptandıktan ve bu yönde gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra büyük klitoryus küçültülebilir. Usulüne uygun yapıldığı takdirde bu cerrahi işlem cinsel hazza ve cinsel aktiviteyi olumsuz etkilemez.

  Prof. Dr. Sıdıka Kurul

  Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


   
 2. pesaab

  pesaab Forum Okuru

  Ce: Dış Genital Organ Estetiği
  teşekkürler canım ...
   
 3. selma ak

  selma ak Forum Okuru

  EDİT BY BEYZA diye bir şey varmış bilgisi olan var mı ? Başka siteye ait link vermek yasaktır.+ (Bekaret içerikli resim yazı paylaşmak yasaktır) Reklam vermek istiyorsanız lütfen iletişime geçin !
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Aralık 2014
 4. Ecem ;)

  Ecem ;) Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2017
  Mesajlar:
  187
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  18
  benim arkadaşımın dudakları çok genişmiş. Bu konudan hem utanıyor hemde özgüven eskikliği yaşıyordu.Benim doktoruma götürdüm dudaklar küçültüldü ve simetri kazandı. Arkadaşım durumdan çok memnun kaldı. Ayrıca fazla büyük dudaklar ilişki esnasında da sıkıntı yaratabiliyor. Utanılacak bir durum yok aslında .Böyle bir durumdan müzdaripseniz mutlaka estetik yaptırmaya karar verin.
   
Dış Genital Organ Estetiği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. dış genital estetiği hakkında merak edilenler burda

  dış genital estetiği hakkında merak edilenler burda

  Doğum ve yaşlanmaya bağlı olarak genişleyen vajinayı daraltan, tıpta ‘‘labialar’’ diye tanımlanan vajina dudaklarını küçülten, pubis denilen tüylü bölgeyi liposuction ile zayıflatan estetik cerrahlar, operasyonlardan sonra cinsel ilişkiden alınan hazzın arttığını söylüyor.. Kadın dış genital organlarında estetik cerrahi girişim gerektiren sorunlar ve tedavileri şu şekilde : Büyük ve sarkık...
 2. Kadınların dış genital organlarında uygulanan plastik cerrahi

  Kadınların dış genital organlarında uygulanan plastik cerrahi

  Her kadın güzel olmayı ve güzel görünmeyi sever Ama yaş ilerledikçe vücudumuzda estetik görünüm değişir.Bu görünüm bozukluğu doğuştanda var olmuş olabilir.Bu problem kadında ruhsal ve cinsel problemler oluşturabiliyor.Ama artık bu konuyla ilgilenen plastik cerrahlarımız devrede.Bu konu hakkında merak edipte, bilgi sahibi olmak isteyen hanımlarımız,arkadaşlarımız için bu bilgiler... Modern...
 3. Genital bölge estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler

  Genital bölge estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler

  genital bölge estetiği nedir,genital bölge estetiği ne kadar sürer,vajina daraltma estetiği,vajina daraltma estetiğinde iz kalırmı,genital bölge estetiği hakkında soru ve cevaplar Bu uygulama vajinanın dış üçte birini oluşturan orgazmik alan, iç ve dis dudaklar, vajina içinin genişliği ve perineal bölge denilen bu alandaki, pubis vajina üstündeki bölge ve bacak içlerindeki aşırı yağ...
 4. Genital organ sarkması nedenleri ve tedavisi

  Genital organ sarkması nedenleri ve tedavisi

  Sarkma problemlerinden etkilenen organlarımız üretra (idrarı idrar torbasından vücudun dışına taşıyan kanal) ve idrar torbası, ince bağırsak, rektum, rahim ve vajinadır. Üretra ve idrar torbası vajinanın önünde durur. İdrar torbası böbreklerden gelen idrarı depolar ve üretra vasıtasıyla dışarı atar. Rahim vajinanın tepesindedir. Rahmin arkasında, pelvik çukurun içinde cul-de-sac denilen bir...
 5. Dış genital bölgede agri

  Dış genital bölgede agri

  Merhaba bölgemde yırtılma ve çatlak oluşmuş çok ağrıyor Hametan Albacort kullanıyorum ve ek olarakta kantaron yağı sürüyorum ama yinede açıyor sizce ne zaman geçer ve başka ne iyi gelir iyileşmesini ne hızlandırır. Tuvaletime çıkamıyorum çok açıyor ağlıyorum tuvaletteyken Bu arada sağ ve sol bikini bölge m de fındık büyüklüğünde birer tane şişlik oluştu dün den beri var üst bacaklarimi… ve...

Sayfayı Paylaş