Diş Implantlari

M

Misafir

Forum Okuru
Diş Implantlari
Çene cerrahisinin diğer bir konusu olan implantlar eksik dişlerin tamamlanması için çene kemiğine yerleştirilen titanyum yapay diş kökleridir. Küçük bir cerrahi girişimle çene kemiğine yerleştirilir. Ortalama 3-6 ay sonra implantın etrafını yoğun ve sağlam bir kemik sararak, sıkı bir şekilde çene kemiği içinde oturmasını sağlar. İmplantlara kron, köprü ve hareketli diş protezleri uygulanarak klasik tedavide karşılaşılan bir çok problem ortadan kaldırılır. Örneğin tek diş eksikliğini gidermek için boşluğun heriki yanındaki sağlam dişlerin kesilmesi ile yapılan klasik köprü yöntemi yerine bu boşluğun implantla doldurulması çok daha estetik ve sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarır.

Tek diş uygulamalarında en önemli yenilik, özellikle üst çene ön bölgede estetik beklentiler gözönüne alınarak, implant yapıldığı gün üst yapının,, yani porselen kuronun da gerçekleştirilmesi.
Bu BİR GÜNDE DİŞ UYGULAMASI olarak adlandırılmaktadır.
Tüm dişlerini kaybetmiş kişilerde de yeterli sayıda implant yerleştirilerek sorunsuz, konforlu ve estetik protezler yapılır.



İmplantlar gereksinime göre her yaşta yapılır. İmplant uygulamaları sonrasında dişhekimi estetik ve fonksiyonel dişleri oluşturmada son derece özgürdür. İmplantların üzerine uygulanacak dişler için bir çok alternatif vardır ve hasta için en uygunu seçilir.
 
Üst