1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Diyafram fıtığı

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  diyafram fıtığı, belirtileri, nedir, tedavisi, ameliyatı

  Meleklermekani.com olarak, diyafram fıtığı hakkında bilgiler sunmak istedik bu yazımızda sizlere...

  Evet Sevgili Melek'ler, diyafram fıtığı belirtileri ve tedavi yöntemleri sizler için geliyor...


  [​IMG]
  Diyafram Fıtığı
  Başta mide olmak üzere karın boşluğunda bulunan organların, diyaframdaki bir boşluktan, göğüs boşluğuna doğru sarkması. Yemek borusunun, doğuştan yada yavaş gelişme nedeniyle kısa olmasından ileri gelir.

  Belirtileri yoğun ağrılar, göğüs kemiği gerisinde duyulan ve hasta yattığında, eğildiğinde ve mide dolu olduğunda artan bir basınç duygusu ve kusmadır. Karnın içindekiler yemek borusu zarına değdiğinde bir yanma olur. Bu zedelenme yemek borusu ülserine veya kanamasına yol açabilir. Mide asidini azaltmak şeklinde geçici bir tedavisi yapılabilirse de, asıl tedavi mideyi yerine oturtan ameliyatla sağlanır.
  Dördüncü Hastalık
  Bulaşıcı bir hastalık. Kızıldakine benzeyen bir döküntü meydana getirir. Virüsü belli değildir. Bütün vücudu pembe renkli kabarcıklar kaplar; bademcikler şişer. Ateş yüksek olmaz ve üç dört günden fazla sürmez. Ateş düştükten sonra kabarcıkların kabuklan dökülür.
  Ektopi
  Vücudun bir bölümünün veya bir organın doğuştan eksikliği veya değişik bir yerde bulunması. Ektopik gebelik (dış gebelik) te, embriyo dölyatağı dışında, örneğin dölyatağı borularının birinde veya karın boşluğunda gelişir.
  Endotelyom
  Kötü sonuçlara yol açan bir tür ur. İncelemeler yapısının endotel hücrelerinden oluştuğunu göstermektedir. Çok az rastlanan bir urdur. Genellikle akciğer zarında, kalp dış zarında, erbezlerinde, dölyatağında, kalkanbezinde görülür. Vücudun başka bölgelerinde endotelyoma rastlanılmaz.
  Enterit
  Bağırsak mukozasının yangılanması. Enterite yol açan organizmalar tifo, paratifo ve kolera hastalıklarını yapan bakteriler olabileceği gibi, besin zehirlenmesine sebep olan organizmaların çeşitli türleri de olabilir.

  Enterit belirtileri ishal, kusma, kırıklık ve ateştir. Hastalığın süresi hastalığı yaratan bakterinin çeşidine ve tedavisinin yeterliliğine bağlı olarak değişebilir. Fakat en hafif enteritte bile belirtiler en az iki üç gün devam eder. Hastalığı yaratan organizmanın ne olduğu saptanıncaya kadar genel bir tedavi uygulanır.
  Belirtileri kızıla çok benzediğinden bu hastalığı ayrı bir hastalık saymayıp kızılın tehlikesiz bir türü olarak değerlendiren hekimler de vardır. Bununla birlikte kızıl geçirmiş olmak, bu hastalığa karşı bağışıklık sağlamaz. Hastalığa dördüncü hastalık denmesinin nedeni kızamık, kızıl ve kızamıkçıktan sonra keşfedilen dördüncü döküntülü çocuk hastalığı olmasıdır. Dördüncü hastalık Dukes Filatov hastalığı diye de bilinir.
   
Diyafram fıtığı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ses Ve Dİyafram

  Ses Ve Dİyafram

  ses kaydının günlük yaşantımızdaki önemi nedir SES VE DİYAFRAM KONUŞMA VE SUSMALAR Oyunda aktarırken konuşma kadar susmalar da önemlidir. Susmalar sözcükleri kümeleştirir, sözcük kümelerini birbirinden ayırır. Günlük yaşamda da çok önemli olan susma, sahne üzerinde de anlamın aktarılması için olağanüstü önem taşımaktadır. Susmaların önemini bir örnek üzerinde görelim. ÖRNEK: "Çalış...
 2. fıtıklar

  fıtıklar

  Çoğu kimse fıtığı ağır kaldırmanın bir neticesi olarak düşünür. Esasında fıtığın genel olarak belirli bir nedeni yoktur. Herhangi bir kimse hatta yeni doğmuş bir bebeğin bile fıtığı olabilir. Karın içi organlarımız ince bir kas örtüsüyle yerlerinde tutulurlar. Bu organlardan birinin herhangi bir kısmı bu kas örtüsünün zayıf bir yerinden dışarı çıkar ve fırlarsa veya bu kas duvarını yırtarsa,...
 3. diyafram ile gebeliği önleme

  diyafram ile gebeliği önleme

  Diyafram, serviksi örten yuvarlak, kenarları daha sert, kauçuk bir araçtır. Rahim ağzı açıklığına uygulanan spermisit jel yada kremle birlikte kullanılır. Spermisit, diyafram tarafından fiziksel olarak engellenemeyen spermleri öldürür.
 4. Diyafram Nasıl Kullanılır ?

  Diyafram Nasıl Kullanılır ?

  diyafram diyafram nedir diyafram nefesi diyafram ayarı diyafram nasıl kullanılır diyafram nasıl ayarlanır diyafram nasıl çalışır ile ilgili bilgiler burada melekler. Nefes almadan yaşamamız elbette mümkün değil melekler :) Ancak sadece nefes almamız değil kaliteli ve doğru nefes almamız çok önemli. Bunun için de diyaframımızı doğru kullanmamız gereklidir. Bu yazımızda diyafram nasıl...
 5. kasık fıtığı

  kasık fıtığı

  fıtık otu kasık fıtığına nasıl etki ediyor

Sayfayı Paylaş