1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    601
    Ödül Puanları:
    0

Diyarbakır'da 'kayıp' kazısı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Faili meçhul cinayetler iddiası üzerine savcı talimatıyla Diyarbakır'da kayıp iki kişi için kazı başlatıldı. Diyarbakır'da özel yetkili 2 savcı dün, itirafçı Abdulkadir Aygan'ın 1990'lı yıllarda 2 kişinin ölümü ile ilgili iddiaları nedeniyle keşif yaptı.
    İtirafçı Abdulkadir Aygan bir süre önce, 1994 yılından Fethi Yıldırım ile 1996 yılında Hakkı Kaya'nın öldürüldükten sonra Karaçalı köyü yakınlarında toprağa gömüldüğünü öne sürmüş, bunun üzerine İHD Diyarbakır Şubesi Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunmuştu.

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde, BOTAŞ kuyularında yapılan çalışmalarda da; kafatası, kemikler ve yanmış giysi parçaları çıkartılmıştı.

Diyarbakır'da 'kayıp' kazısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Diyarbakır'dan Yemek Tarifleri

Diyarbakır'dan Yemek Tarifleri

diyarbakır saç tava tarifi diyarbakır tava tarifi saç nasıl yapılır nasıl yapılır video Patlıcan meftunesi Hazırlanışı: Bir tencere içinde yağda gerekli miktarda et iyice kızartılır, doğranmış sivri biber ilave edilir. Daha sonra salça ve pul biber iyice kızartılır. Az tuzlu suda doğranmış patlıcanlar bolca yıkanıp tencereye konur. Biraz pişirilir, doğranmış domatesler ilave edilir. Bir...
  2. Diyarbakır'da çatışma 1 şehit

Diyarbakır'da çatışma 1 şehit

DİYARBAKIR'ın Dicle İlçesi kırsalında çıkan çatışmada yaralanan 26 yaşındaki uzman çavuş Tacettin Çeribaş, kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Çeribaş’ın şehit olduğu haberi, baba ocağı Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi Bulgurkaya Köyü’nü yasa boğdu. Dicle İlçesi kırsalında, operasyon yapan güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan çatışmada yaralanan Uzman Çavuş Tacettin Çeribaş,...
  3. Hasretim kayıp.. Cümlelerim kayıp

Hasretim kayıp.. Cümlelerim kayıp

. yazamıyorum artık…cümlelerimin devamı gelmiyor ve sen gelmiyorsun ! ! cümleler kayıp ! … konuşamıyorum artık.. dilim lal olmuş.. sus pus duygularım… ! kalemim kırık kalbim kayıp ! … söyleyemiyorum şarkıları bağıra bağıra..! Sesim çıkmıyor.. sen giderken çok çıktı.. –dön- dedim ve sen duymadın ! ! dönüşler yasak ! …uyuyamıyorum artık.. yatağım sensiz buz gibi bu...
  4. Diyarbakır'da kemik parçaları

Diyarbakır'da kemik parçaları

Diyarbakır'da yapılan kazı çalışmalarının ikinci gününde bazı kemik parçalarına rastlandı. İtirafçı Abdülkadir Aygan'ın itirafları sonucu 1996 yılında kaçırıldıktan sonra öldürülüp gömüldüğü iddia edilen Hakkı Kaya'nın bulunması için Diyarbakır Hani Karayolu'nun Deveboylu mevkiinde bugün sabah saatlerinde kazı çalışmaları başladı. Bugün yapılan kazılarda bazı kemik parçaları bulundu.
  5. Diyarbakır'da DTP'lilere şafak baskını

Diyarbakır'da DTP'lilere şafak baskını

Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu sabah erken saatlerde aralarında DTP'li eski yöneticilerin evlerinin de bulunduğu 27 noktaya baskın yaptı Eş zamanlı yapılan operasyonda Diyarbakır ve Batman'da bazı kişiler gözaltına alındıüı öğrenildi...

Sayfayı Paylaş