1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Doğalgazda Taksit Dönemi

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Kabaran doğalgaz faturalarında taksitlendirmeye gidilecek. Açıklama 29 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Faturalar yakında taksitlendirilecek" dedi.

  Topbaş, doğalgaz faturalarının taksitlendirmesi yönündeki çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti.

  Çalışmayı İGDAŞ yürütüyor.

  Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili açıklama yapılacağını belirten Topbaş, taksitlendirmenin kredi kartı üzerinden yapılması yönünde çalışıldığını söyledi.

  6 TAKSİTLE ÖDENEBİLECEK

  İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan ise, küresel kriz ve doğalgaz fiyatındaki artış sebebiyle taksit kampanyası başlattıklarını ifade etti.

  Borçtan dolayı gaz kesme devrini sona erdirmeyi amaçladıklarını aktaran Aslan, "Dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan küresel krizin günlük yaşamdaki etkilerini biliyoruz. Biz müşteri memnuniyeti ilkesiyle hareket ediyoruz. Her zaman vatandaşımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Bu sebeple borcundan dolayı gaz kesmelere artık son vermek istiyoruz.

  Faturasını ödemede zorlanan abonelerimiz taksit imkânından da yararlanabilecekler. 1 Ocak 2009 itibariyle bu uygulamayı hayata geçirdik. Amacımız kış aylarında kimseyi gazsız bırakmamak. Uygulamanın abonelerimize büyük kolaylık getireceğini düşünüyoruz." diye konuştu.

  Kampanyaya göre İGDAŞ aboneleri faturalarını Word, Axess, Bonus ve Advantage kredi kartları ile 6 taksite bölebilecek.
   
Doğalgazda Taksit Dönemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Taksitle ödeme:

  Taksitle ödeme:

  Madde 111 - Borçlu alacaklının satış talebinden evvel borcunu muntazam taksitlerle ödemeği taahüt eder ve birinci taksiti de derhal verirse icra muamelesi durur. Şu kadar ki borçlunun kafi miktar malı haczedilmiş bulunması ve her taksitin borcun dörtte biri miktarından aşağı olmaması ve nihayet aydan aya verilmesi ve müddetin üç aydan fazla olmaması şarttır. (Değişik fıkra: 17/07/2003 -...
 2. Taksitler pırlanta gibi

  Taksitler pırlanta gibi

  Sektörün öncü markası Atasay Kuyumculuk altına ve pırlantaya ulaşmayı kolaylaştıran bir ilke daha imza attı. Yenilikçi uygulamalarıyla kuyum sektörünün öncü markası olan Atasay Kuyumculuk; pırlantada taksit uygulaması, 6.gün uygulaması ve Outlet uygulamasının ardından altına ve pırlantaya ulaşmayı kolaylaştıran bir ilke daha imza attı. Yenibosna'da bulunan Atasay fabrikasının alt katında...
 3. Doğalgazda indirim sürecek

  Doğalgazda indirim sürecek

  Başbakan Erdoğan, konutlarda yüzde 25 sanayide yüzde 26 olan doğalgaz indiriminin süreceğini açıkladı. Kabine revizyonunu açıklamak üzere basının karşısına çıkan Başbakan Erdoğan, doğalgaz indirimiyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Doğalgazda yapılan indirimin dün geç saatlerde açıklandığını belirten Erdoğan yapılan son indirimlerle 2009’un ilk 4 ayında doğalgaz fiyatlarında...
 4. Taksitle Kıdem tazminatı ödenirmi?

  Taksitle Kıdem tazminatı ödenirmi?

  kıdem tazminatı taksitle ödenirmi kıdem tazminatı taksitlendirme Biliyorsunuz malum ekonomik krizin boyutları.. Haliyle işverenlerde bundan oldukça etkileniyorlar. ekonomik kriz nedeniyle çekini ödeyemediğini için hapis yatan işverenler, öte yanda ise geçimi için en büyük güvencesi emeği olan işçiler var. Kıdem tazminatının, genel olarak iş sözleşmesinin sona erdiği tarihte ödenmesi...
 5. Kıdem Tazminatı taksitle ödenebilirmi?

  Kıdem Tazminatı taksitle ödenebilirmi?

  İşverenler ekonomik durumunu bahane ederek kıdem tazminatını taksitle ödemeyi düşünebilir. Ama bu kanuna göre yasal değil. Nedenmi? Çünki Kıdem tazminatının peşin ödenmesi gerekiyor. Sigortalı istemediği sürece, işveren kıdem tazminatını taksitle ödeyemez. İşveren kıdem tazminatınızı geç öderse, geciken süre için banka mevduat hesabına ödenen en yüksek faizi de ödemek zorunda.

Sayfayı Paylaş