Doğarken yere düştü 8 gün sonra öldü

Doğarken yere düştü 8 gün sonra öldü
Doğarken yere düştü 8 gün sonra öldü
Bakırköy’de doktorun doğum sırasında yere düşürdüğü Tuana bebek sekiz günlükken hayatını kaybetti. Aynı zamanda Down Sendromlu olduğu belirlenen bebeğin babasının doğum sırasında çektiği görüntüler de mahkemede delil olabilecek

Erdoğan çifti, 9 aydır yolunu gözledikleri bebeklerini henüz sekiz günlükken kaybetmenin şokunu yaşıyor. Üst üste gelen ihmalin ardından hayatını kaybeden Tuana bebeğin ölüm nedeni Adli Tıp incelemesinde belirlenecek.

Hakan Erdoğan’la bir yıllık evli olan Serpil Erdoğan, 4 Haziran günü Bakırköy’de özel bir tıp merkezinde kızı Tuana’yı dünyaya getirdi. Doktor Ferhat Uysal, bebeği anne karnından çıkarırken yere düşürdü. Kızının doğumunu kameraya çeken baba Erdoğan, yaşadığı şoka rağmen olayı saniye saniye görüntüledi.

Kısa bir süre sonra da bebeğe Down Sendromu teşhisi kondu. Sonrasında yaşananları, anne Serpil Erdoğan şöyle anlattı:

“34 yaşında hamile kaldım. Yani yaş itibarıyla risk grubundayım. Hamileliğimin çok sağlıklı olduğunu söyleyen doktorum anne karnında iken bebeğin hasta olabileceğini söylemedi. Risk olduğunu söyleseydi amniyosentez yaptırırdım. Doğumda da kızım yere düşmüş. Doğumdan 22 saat sonra hastaneden çıkardılar. İki gün sonra kızımın rengi sararınca aynı merkezdeki çocuk doktorunu aradık. ‘Emzirin geçer’ dediler. Hastaneyı aradık Çapa’ya götürmemizi söylediler.”

Çapa’da yoğun bakımda tedaviye alınan Tuana 8 günlükken hayatını kaybetti. Erdoğan Ailesi, doktorların bebeğin kanında mikrop olduğunu söylediklerini belirttiler.

Baba Hakan Erdoğan yaşadıkları şoku şu sözlerle dile getirdi: “Doktorun kızımı yere düşürdüğü an şoke oldum. Ama kaydı sürdürdüm. Doktor ve hastane hakkında suç duyurusunda bulunduk. Kesin ölüm nedeni otopsi ile belirlenecek.”
milliyet.com
 
Üst