Doğru Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Doğru Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?
dudak makyajı, dudak makyajı nasıl yapılır, doğru dudak makyajı


Sevgili melekler, herkesin vücut yapısı, uzuvları farklıdır. Kimisi uzun boylu, kimisi kilolu, kimisi geniş omuzlu, kimisi ince dudaklı. Özellikle kadınların makyaj yaparken önem verdikleri dudaklarının incelikleri ya da kalınlıkları, makyaj yaparken zorluk yaşamalarına sebep olur. Doğru dudak makyajı yapamayanlar, püf noktalarını bilemeyenler için işte dudak makyajı hakkında bilgiler...


dudak-makyaji.jpgRujunuzda kalıcılık sağlamak için, önce dudaklarınıza fondöten sürün ve sonra pudra sürün. Rujunuzu bir kat sürün ve fazlalığını iki dudağınızın arasına kağıt mendil koyarak dudaklarınızı kapatıp açın. daha sonra rujunuzun ikinci katını sürün.

Dudaklarınızı belirginleştirmek için, rujunuza uygun tonlarda bir dudak kalemi ile dudaklarınızı etrafında çerçeve oluşturun ve rujunuzu dudaklarınıza uygulayın daha belirgin dudaklara sahip olmanızı sağlayacaktır. Özellikle ince dudalı bayanların bu şekilde ruj sürmeleri tavsiye edilir.

Parlak bir dudak görünümü için, çabuk geçen dudak parlatıcı ürünler kalıcı olmuyor. bu ürünleri kullanmak yerine dudaklarınıza vazelin sürün ve iyice yedirin bu şekilde dudaklarınıza hem parlaklık katarak hem de yazın güneşinden kışın soğuğundan dudaklarınızı korumuş olacaksınız.

Doğal görünen dudaklar için, dudak renginize yakın tonlarda ruju dudağınız alt tarafına uygulayın ve dudağınıza yedirin üst kısmına bulaşan ruju parmağınızla düzeltin ve doğal görünümlü sade bir dudak makyajına sahip olursunuz.

Dolgun olan dudağınızın ince bir görünüm sağlamak için, dudağınızı fondöten ve pudra ile gerçek renginin kapatılmasını sağlayın ve süreceğiniz ruj rengine uygun bir dudak kalemi ile üst dudağınızın doğal çizgisinin hemen alt tarafından çizin ve alt dudağınızın ise doğal çizgisinin hemen üstünden çerçeve yapın ve çerçevelediğiniz dudağınızın üzerine rujunuzu uygulayın böylece çok dolgun görünen dudaklarınızı bu dudak makyajı ile inceltmiş olacaksınız.
Dolgun dudaklar için ise dudaklarınıza fondöten ve pudra uygulayın daha sonra rujunuza uygun dudak kalemi ile dudak çizgisinin hemen üstünden çerçeve yapın ve çerçeve doğrultusunda rujunuzu uygulayın. Böylece daha dolgun bir dudak görünümüne sahip olacaksınız.
 
Üst