doğumun başladığını nasıl anlarız!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
doğumun başladığını nasıl anlarız!
Gebesiniz ve insanlar ne zaman doğum yapacağınızı sormaya başlar. Gebeliğin takibin de hekiminiz bebeğinizin dünyaya geliş tarihi ile ilgili bilgi verir. Gebelik süreci normalde 40 hafta sürmektedir fakat daha erken dönemde de doğum gerçekleşebilir. Bu noktada olumsuz bir durumu engellemek adına düzenli olarak doktor kontrolünde olmalısınız.Doğum tecrübesi bir kadından diğerine, hatta aynı kadından birine kadar değişebilir. Tam olarak doğumu tetikleyen şey belirsizdir , ancak muhtemelen fetus tarafından belirli hormonlar üretildiğinde başlar..


doğum belirtileri.jpg
Vücudunuz doğum için hazırlandığında, bebek pelvise inmeye başlar. Bu, göğsünüzdeki ve karnınızdaki ağırlık hissini hafifletir . Daha rahet yemek yiyebilir ve nefes alabilirsiniz. Bazı kadınlar da doğum başlamadan haftalar önce bebeğin suyunu gelebilir , diğerlerinde doğumdan birkaç saat öncesine kadar gerçekleşmeyebilir. Suyun boşalması doğumun ilk işaretlerinden biridir.Kontraksiyonlar başlamadan önce kadınların yaklaşık% 10-20'si suyunu kaybediyor. Birçok kadının amniyotik sıvının büyük bir dramatik yayılımı yaşamadığını fark etmek önemlidir, bunun yerine kasılmalarla birlikte yavaş bir sızıntı olabilir. Serviksiniz, doğum eylemine hazırlık olarak değişmeye başladığında rahminizde açılma başlar.

Doğuma yakın bir anne adayı yalancı doğum sancısı çeker. Bu onları yanıltabilir . Bu sancılar da rahim açılmaz . Kısa ve düzensiz olan bu sancılar dinlendikten sonra geçer. Gerçek doğum sancıları ise kademeli olarak daha yakın, kademeli olarak daha uzun ve gittikçe daha güçlü hale gelir. Dinlenmmeyle geçmez. Bu sancılara lekelenme kanama eşilik ederse doğum yakındır demektir.Doğum sırasında, bir kadın pelvik ve rektal bölgede artan basınç ya da kramp hissedebilir. Sırtında da mat bir ağrı hissedebilir.

Doğumdan bir kaç gün önce yüzde sivilcelenme,ishal,hafif lekelenmeler, vajinal akıntı görülebilir. Buyüzden doğuma hazırlıklı olun . Önceden gideceğiniz hastaneyi ve doğum çantanızı hazırlayın.Beklenmedik misafiriniz her an gelebilir.Hamileliğin son günlerinde sıradan bir şey fark ederseniz, sağlık uzmanınıza başvurmaktan çekinmemelisiniz. Derhal aranması gereken bazı işaretler şunları içerir:

Herhangi bir vajinal kanama, özellikle parlak kırmızı kan
Baş ağrısı, bulanık görme, kolların, ellerin veya yüzün şişmesi veya kaburga altında ağrı
Ani, açıklanamayan kilo artışı veya ateş
Fetal hareketlerin azalması

Biliniyorki gebeliğin belirtilerinden biride mide bulantısıdır. Maalesef bazı hamile kadınlar doğuma yakın da mide bulantısı yaşayabiliyorlar. Hamileliğin son dönemlerinde yorgunluk,ishal mide bulantısı görülebilir. Sindirim bozukluğundan kaynaklı karın ağrısı olabilir. Sakın telaş yapmayın ama oluşan komplikasyonlarla ilgili doktorunuzu mutlaka bilgilendirin..
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Sevgili takipçilerimiz; doğumun başladığını nasıl anlarız adlı konumuz yeni bilgilerle güncellenmiştir. Bu konuda doğumun belirtileri,ilk işaretlerine yer verilmiştir. Kısaca özetlersek doğumun ilk belirtisi kısa ve sık olan sancılar, lekelenme ve suyun gelmesidir. Doğum haftanızdaysanız bu belirtileri yaşıyorsanız mutlaka doktora görünün. Doğumun başladığını gösteren işaretlerle ilgili yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz.
 
Geri
Üst