Dolmuş Geyikleri!!!

almira

Yeni Üye
Üye
Dolmuş Geyikleri!!!
*Eve gitmek uzere Bakirkoy dolmuşu bekliyordum. Sigaramin kalmadiği aklima gelince önunde durduğum Tekel bayiine girecekken minibus geldi. Apar topar bindim. Şofore parayi
uzatip,-'Bir Monte Carlo' dedim! Adam birkaç saniye yuzume bakip, - 'Abi bu Bakirkoy'e gider'
diye cevap verdi! İşte o an benim ve şoforun bittiği andir

*Mukemmel bir yerde inebilir miyim? (yolcunun kafasi karşik sanirim, kendisi de dolmuştakilerle guler soylediine)Şofor kadini indirirken:- Buyrun size layik değil ama!

*Yolcu musait bi yerde inmek ister ama dili surcer; - Musait bi yerde iner misiniz?
Sofor :- Niye sen mi kullancan!!!

*Rumeli-Hisarustu otobusuyle taksim'e dogru gidiyoruz. Adamin biri Besiktas dolaylarinda gayet aceleci bir tavirla: - Kaptan orta kapiyi rica edebilir miyim?? Bizim sofor olaya hakim:
-Tabi abi ayip ettin. al gotur. senden kiymetli mi

*Istanbul'dayiz ... Dolmuşa bindik, dolmuş doldu, tam kalkicak, elemanin bir acti kapiyi, icerde tikiş tikiş oturmuşuz, onde 3 kişi arkada 4 ... Eleman hala bir umut sordu: - "Kaptan, yer var mi?". sofor de arkasini donup cevap verdi: - "Bilmiyorum, ust kata bi bak bakalim"

*Pek dolu olmamasina rağmen minibus hareket etmek uzereydi. Tam o anda kavga ettikleri her hallerinden belli olan iki arkadaş minibuse bindi birbirlerinin yuzune bile bakmiyorlardi
cocuklardan biri şofore parayi uzatti. - Abi bir ogrenci bir de hayvan alir misin?

Geri