1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Dresdner Bank, ABD’li Ambac’ı kurtarmaya hazır

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  SİGORTA şirketi Allianz’ın bir kuruluşu olan Dresdner Bank’ın yatırım bankacılığı operasyonları başkanı Stefan Jentzsch, ABD tahvil sigorta şirketi Ambac Financial Group Inc’yi kurtarma planına, iki haneli milyon Euro ile ifade edilecek bir tutarla katılmayı planladıklarını açıkladı. Jentzsch gazetecilere yaptığı açıklamada, Ambac’ı kurtarmak için pek çok seçeneğin değerlendirildiğini açıklarken, "Eğer şu an tartışılmakta olan (seçenek) üzerinde karar verilirse, o zaman paket içinde yer alacağız" dedi. Dresdner, Ambac’ın bilançosunu güçlendirmek ve en yüksek düzeyde olan kredi derecelendirme notunu korumak için bir çözüm üzerinde çalışan çok sayıdaki bankadan biri. Ambac’ın kredi derecelendirmesinde meydana gelecek bir düşüş, yatırımcıların milyarlarca dolarlık menkul kıymeti satmasına yol açabilir. Tahvil sigorta şirketi Ambac Financial, 3 milyar dolarlık yeni sermaye alması durumunda kredi ratinglerindeki düşüşten kurtulabilecek. Citigroup ve yedi diğer banka Ambac’la çalışarak kredi kesintisinden korumaya çalışıyor. Rating düşüşü bankanın garanti ettiğ 553 milyar dolarlık menkul kıymetin kredi kalitesiyle ilgili şüphelere neden olabilecek. Bankalar, Ambac’ta olabilecek herhangi bir rating düşüşünden 70 milyar dolar kaybetmememeye çalışıyor.
  Hürriyet


   
Dresdner Bank, ABD’li Ambac’ı kurtarmaya hazır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tekfen’e emlakta ABD’li ortak

  Tekfen’e emlakta ABD’li ortak

  TEKFEN Holding bünyesinde 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren Tekfen Emlak Geliştirme Grubu, yeni bir ortaklığa imza attı. ABD’nin önde gelen varlık yönetimi şirketi Och-Ziff (OZ) ile ortaklık kararı alan Tekfen Holding, artık emlak geliştirme projelerini yeni kurulacak Tekfen OZ Emlak Geliştirme A.Ş. şirketiyle sürdürecek. Yeni kurulan şirket, İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin diğer...
 2. Bank

  Bank

  Bir bankın üzerinde oturuyorsanız, size yakın görünen bir arkadaşınızdan çekinmenizde yarar var.
 3. Bahçeleriniz İçin Banklar

  Bahçeleriniz İçin Banklar

  Banklar, bahçe dekorunda önemsenmeyen fakat dekorun en önemli ve büyük ayrıntılarındandır.. Bahçeli eviniz varsa bu konu tam size göre. Bir fikir edinmiş olursunuz meleklerim :)
 4. Lahit kurtarma operasyonu

  Lahit kurtarma operasyonu

  İlk aşamada yüksek nem oranı düşürülmeye çalışılıyor 06 Eylül 2010 Pazartesi, 10:17:34 TÜLAY ŞUBATLI / AHT Muğla Milas’ta tarihi eser kaçakçıları tarafından bulunarak talan edilen Karia Kralı Mausolos’un babası Hekatomnos’un mezarı için kurtarma çalışmaları başlatıldı. İlk etapta Muğla Müze Müdürlüğü başkanlığında dört uzmandan oluşan bir Bilimsel Danışma Kurulu oluşturuldu. Muğla...
 5. Südyen bank

  Südyen bank

  südyen, südyen modelleri ,farklı tasarımlar,farklı tasarım,değişik tasarımlar Kapkaçcılara karşı tasarlandığını düşündüğüm,içindeki gözleri sayesinde para veya kredi kartı gibi minik ama değerli eşyalarınızı sütyeniniz içinde saklama yöntemi.. Eskilerde anneannelerimizin zaten parasını saklamak için sütyenini kullandığını düşünürsek biz Türkler için pek değişik bir metod olmadığı kesin:)

Sayfayı Paylaş