1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  DTP Gaziantepde izinsiz gösteri yaptı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  Gaziantep'te izinsiz gösteri yapan DTP'lilere vatandaşlar tepki gösterdi.
  Gaziantep'te DTP Şahinbey İlçe Başkanlığı önünde toplanan ve izinsiz gösteri yapan grup, polisin uyarılarına rağmen dağılmadı. Yasa dışı slogan atan gruptakiler polise taşla saldırdı.

  Bunun üzerine güvenlik güçleri gruptakileri göz yaşartıcı gaz kullanarak dağıtmaya çalıştı. Araçlara zarar veren göstericiler ara sokaklara kaçtı.

  Göstericilere müdahale eden polis ekiplerine, çevredeki vatandaşlar, ''En büyük asker bizim asker'', ''Vatan sizinle gurur duyuyor'', ''Kahrolsun PKK'' sloganlarıyla destek verdi.

  Düztepe Mahallesi'nde polise taşla saldıran grubun ön sıralarında, 7-12 yaş arası yüzleri maskeli çocukların bulunması dikkati çekti. Özellikle çocukların grupta yer alması vatandaşların tepkisine yol açtı.

  Göstericilerle çevredeki vatandaşlar arasında taşlı sopalı kavga çıktı.

  'BABAM SÖYLÜYOR'

  Bu arada, grubun içindeki bir kız çocuğu polislerin, ''Burada senin ne işin var, yazık günah değil mi sana'' uyarısı üzerine, ''Ben ne yapayım, babam söylüyor'' dedi. Polis ekipleri daha sonra çocuğu dedesine teslim etti.

  Öte yandan, DTP Şahinbey İlçe Başkanlığı önünde iki çuval dolusu taş da dikkati çekti.

  Çıkan olaylarda yaklaşık 10 göstericinin gözaltına alındığı, bazı polis memurlarının atılan taşlar nedeniyle hafif yaralandığın belirtildi.

  İZMİR

  DTP'nin bugün Gündoğdu Meydanı'nda düzenlemeyi planladığı mitingin ertelenmesi üzerine partililer, Konak Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.

  DTP Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş, burada Kürtçe yaptığı konuşmada, parti olarak ''kardeşlik için çalıştıklarını'' söyledi.

  DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ise ''Anadolu'da yüzyıllardan beri Türkler, Kürtler, Çerkezler, Aleviler barış içinde yaşadı'' dedi.

  Basın açıklamasının ardından Çankaya semtine gelen bir grup, yasa dışı slogan atmaya başlayınca polis tarafından uyarıldı. Uyarıya rağmen slogan atmayı sürdüren gruba, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekibi müdahale etti. Göstericilerden 5 kişi gözaltına alındı.

  Mersin'de de Güneş Mahallesi Halil İbrahim Cami önünde toplanan, çoğunluğunu çocukların oluşturduğu grup, Şevket Sümer Mahallesi'nde bulunan DTP Akdeniz ilçe örgütü binası önüne kadar yürüdü. Gruptaki bazı kişiler, terör örgütü lehine slogan attı. Yapılan uyarının ardından ara sokaklara dağılarak gösteri yapmak isteyen küçük gruplara polis izin vermedi.

  Öte yandan, polis, Siteler Polis Merkezi önünde bekleyen çocuklara top dağıttı.

  CİZRE

  Şırnak'ın Cizre ilçesinde ise izinsiz gösteri yapan gruba polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Cudi ve Nur mahallelerinde toplanarak yasa dışı sloganlar atan bir grup, Nusaybin Caddesi'nde izinsiz yürüyüş yapmak istedi. güvenlik güçleri, dağılmaları yönündeki uyarıları dikkate almayan grubu, tazyikli su ve biber gazı ile müdahale ederek dağıttı. Ara sokaklara kaçan gruptakiler zaman zaman bir araya gelerek polise taşla saldırdı.

  Şanlıurfa'nın Suruç ve Viranşehir ilçelerinde DTP üyesi gruplar da basın açıklaması yaptıktan sonra dağıldı.

  guncel.net
   
DTP Gaziantepde izinsiz gösteri yaptı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gazİantep

  Gazİantep

  GAZİANTEP GENEL BİLGİLER Yüzölçümü: 7.642km² Nüfus: 1.140.594 (1990) İl Trafik No: 27 Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en eski kültür merkezlerinden birisi olan Gaziantep, MÖ 4000 yıllarına kadar uzanan ve ilk uygarlıkların doğduğu, Mezopotamya ve Akdeniz arasında, tarihi İpek Yolu üzerinde konumlanmıştır. Antik ulaşım yollarının, stratejik bazı konumların birleştiği, savunmaya ve...
 2. Gaziantep'te izinsiz gösteri yapan 15 DTP'li tutuklandı

  Gaziantep'te izinsiz gösteri yapan 15 DTP'li tutuklandı

  İzinsiz gösteri yapan, aralarında Gaziantep DTP İl Başkanı Ali Şimşek'in de bulunduğu 15 kişi tutuklandı. Edinilen bilgiye göre, DTP Gaziantep İl Başkanı Ali Şimşek, Halit, Ş, Ökkeş N, Mehmet M, Müslüm D, Metin G, Hacı A, Abdulhakim O, Halil K, Müslüm K, İbrahim Ç, Vahit Y, İbrahim K, Mehmet K ve Mehmet Y, ''PKK/KONGRA-GEL terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak, terör örgütü ve...
 3. Taksimde izinsiz gösteri 106 gözaltı

  Taksimde izinsiz gösteri 106 gözaltı

  Oturma eylemi yapmak için Taksim Meydanı’na çıkmak isteyen DTP’liler ara sokaklarda karşılaştıkları polislere taş yağdırdı. Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına paralel sokaklarda ve DTP il örgütü çevresinde gösteri yapan gruplar, terörist Abdullah Öcalan lehine slogan atarak çevredeki ev ve işyerleri ile araçları taş yağmuruna tuttu. Polisin göz yaşartıcı gazla müdahale ettiği...
 4. DTP kapatıldı

  DTP kapatıldı

  DTP kapatıldı Anayasa Mahkemesi DTP hakkındaki kapatma davasının 4. günkü görüşmelerini tamamladı. Görüşme sonrası açıklama yapan Başkan Kılıç DTP'nin kapatıldığını açıkladı DTP'nin kapatılması talebiyle açılan davayı Anayasa Mahkemesi karara bağladı. Yaklaşık 8 saat süren 4. gün görüşmelerinin ardından basının karşısına geçen Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç "DTP'nin terör...
 5. Gaziantep Kaplıcaları

  Gaziantep Kaplıcaları

  gaziantep kaplıcaları gaziantepte bulunan kaplıcalar gaziantepe yakın kaplıcalar Cennet ülkemizin güzel şehirlerinden Gaziantep iline yakın kaplıcaları sormuş bir misafirimiz :) Biz de araştırdık ve sosunu cevaplıyoruz melekler :) Gaziantep ilinde termal kaplıcası bulunmamaktadır. Ancak Gaziantep bölgesinde çıkan ilk tesis olma özelliğini taşıyan ve bütün laboratuar ve ruhsat işlemleri...

Sayfayı Paylaş