1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  DTP: Vali hiç sopa yememiş

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  DTP'liler Diyarbakır Valisi'nin Nevruz’a katılım sayısını 70 bin kişi olarak açıklamasına tepki gösterdi. Diyarbakır’da 21 Mart günü yapılan Nevruz kutlamalarına ilişkin DTP İl Binası’nda DTP Diyarbakır Milletvekili Gültan Kışanak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve İl Başkanı Ali Şimşek bir basın toplantısı düzenledi.

  DTP Diyarbakır Milletvekili Gülten Kışanak, Diyarbakırlıların bu Nevruz’da kendilerini yakışanını yaptıklarını söyledi. Kışanak, “Halk bizden daha duyarlı çıktı. Böylelikle görmüş olduk ki, Diyarbakır halkı Kürt konferansına en büyük katkısını yaparak gereken mesajlarını verdi.

  Vatandaşlarımız Kürt konferansının startını Diyarbakır’dan vererek, bu konferansa engel olanların karşılarında Diyarbakır halkını bulacaklarını göstermiştir.

  Bu konferansın ismine bile müdahale etme hakkını kendisinde gören, bu konferansa ‘Kürt konferansı demiyelim’ deme cüretini gösteren Başbakan Erdoğan’a halk net cevabı vermiştir. Diyarbakır Valisi, Nasrettin Hoca gibi ya sayı saymasını bilmiyor ya da hiç sopa yememiş” dedi.


  BAYDEMİR: MATEMATİKSEL HATA YAPMIŞTIR
  Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ise bu yıl kutlanan Nevruz’un sorumluluklarını artırdığını belirterek, şunları söyledi:

  “Biz 500 bin kişinin konforlu bir şekilde eğlenmesi için Orta Doğu’nun en büyük alanını yapmayı hedefledik ve yaptık. Ancak 21 Mart’ta gördük ki, en büyüğünü yapmamışız çünkü insanlara alan yetmedi.

  Diyarbakırlılar Türkiye’ye demokrasi dersi verdi. Bu etkinlik için ‘Gerginlik çıkacak’ diyenler ve çıkması için çaba sarf edenler derslerini almıştır. Bu da gösteriyor ki, siz bu insanlara engel çıkarmazsanız bir çakıl taşı bile yerinden oynamaz ve oynamamıştır.

  Bu katılımı görerek rehavete girmeyeceğiz. Çalışmalarımızı son saniyeye kadar sürdüreceğiz. Çünkü rehavete kapılmak ihanettir. Diyarbakır Valisi katılımın 70 bin kişi olduğunu belirlemiş. Vali matematiksel bir hata yapmıştır ya da Vali size ‘70 bin çarpı 100’ demiştir siz eşittiri duymamışsınızdır.”


   
DTP: Vali hiç sopa yememiş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sopa

  Sopa

  Bakınız; Kamçı, Baston.Rüyada sopa görmek, para sıkıntısı çekmeyeceğinize, rahat bir yaşam süreceğinize işaret eder. Rüyada sopa görmek, para sıkıntısı çekmeyeceğinize, rahat bir yaşam süreceğinize işaret eder. Rüyada elinizde bir sopa bulundugunu ve bununla baskalarina dayak attiginizi görmeniz, uzak bir kimseden yardim göreceginize; sizin sopa ile dövüldügünüzü görmeniz, sir tutmasini...
 2. Soba

  Soba

  Rüyasında soba yakında gerçekleşecek evliliğe yorulur. Rüyasında soba satmak gören kimsenin işleri kötüye gidecek demektir. Soba yakmak, yeni atılacağınız işten çok kazançlı çıkacaksınız demektir. Rüyasında soba yakında gerçekleşecek evliliğe yorulur. Rüyasında soba satmak gören kimsenin işleri kötüye gidecek demektir. Soba yakmak, yeni atılacağınız işten çok kazançlı çıkacaksınız demektir....
 3. Vali

  Vali

  Vali görmek halka muhabbet etemeye, Yoksulun kendini vali görmesi zenginliğe, ehli için o makama çıkmaya; Vali görmek bazen çirkin bir iş yapmaya delallet eder. ( Ayrıca Bakınız; yönetici.)Yakın zamanda, tecrübeli ve açık görüşlü bir kimseyle tanışacağınıza işaret eder. Yakın zamanda, tecrübeli ve açık görüşlü bir kimseyle tanışacağınıza işaret eder. Rüyasında temiz yüzlü, temiz giyimli bir...
 4. DTP kapatıldı

  DTP kapatıldı

  DTP kapatıldı Anayasa Mahkemesi DTP hakkındaki kapatma davasının 4. günkü görüşmelerini tamamladı. Görüşme sonrası açıklama yapan Başkan Kılıç DTP'nin kapatıldığını açıkladı DTP'nin kapatılması talebiyle açılan davayı Anayasa Mahkemesi karara bağladı. Yaklaşık 8 saat süren 4. gün görüşmelerinin ardından basının karşısına geçen Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç "DTP'nin terör...
 5. soba yakanlar ....

  soba yakanlar ....

  soba neden tüter arkadaşlr evinizi sobayla mı ısıtmak zorundasınız, ama sobayı yakmak bazen çok zordur. hatta bazen siz yakarsınız o söner tüter. bakın bu icatı bana eşim gösterdi sobayı yaktım söndü içinde duman var yanan kömürde görünüyor ama yanmıyorsa yine hemen bildiğimiz saç kurutmayı takın fişe ve saç kurutmayı sobanın üstten deliğinden içine tutun öyle bir tutuşup yanıyorki çok iyi bir...

Sayfayı Paylaş