1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Dudaktan Kalbe Burak Hakkı ( Bestekar Kenan) ile röportaj

  Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  dudaktan kalbe burak hakkı dudktan kalbe Erenköy ilkokulunda başlayan eğitim yıllarımı, Fenerbahçe lisesindeki ortaokul zamanları izledi. Liseyi ise bursla Semiha Şakir Özel Deneme Lisesinde bitirdim.Daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat fakultesi, ekonometri bölümünü kazandım.

  İstanbul Üniversiteni bittikten sonra ise bitirme derecelerim sayesinde MBA İktisat Master’ı eğitimi için İsviçre Montreux deki European University’den Burs kazandım ve kısa bir süre için İsviçre’ye eğitim amaçlı yerleştim. Ancak oradaki okula ve hayat tarzına adapte olamadığımdan kısa bir süre sonra tekrar vatanıma döndüm.Takip eden sene İ.Ü.İktisat Fak.Ekonometri Bölümü Master sınavını birincilikle kazandım.

  Üniversite ilk yılında Nasaş (Oynadığım yıllarda Ülkerspor oldu) genç basketbol takımında ve daha sonraki sene A takımda basketbol oynadım. Aynı dönemde Başak Gürsoy modellik ajansında mankenliğe başladım.Ancak modellik mesleğinin daha ağır bastığı bu zamanlarda okul ve spor hayatına son verme kararı aldım.10 yıl modellik ve mankenlik yaptım 1000′den fazla defile tanıtım ve organizasyonlarda yer aldım. 10 reklam filmim oldu. Birçok yarışma da Mankenlik dalında Türkiye’yi temsil ettim. Bunlar;
  1993 Vizonshow da halk jurisi beni bay Vizon secti.
  1994 Best model of Turaaa yarışması 1.seçildim.
  1995 Manhunt International (avustralya) yarışma 4.su ve en iyi fotomodel.
  1997 Top Meditteranie (Tunus ) Akdenizin en iyi ikinci mankeni ödüllerini Türkiye’ye getirdim
  Bunların dışında 1995-2003 yılları arası zaman zaman İtalya, Almanya, Avusturya, Fransa ve İsviçre başta olmak üzere dünyanın önde gelen ajanslarıyla ve modacılarıyla çalıştım. Yurt dışında yaptığım modellik zamanlarımda aklıma gelen en onemli işler, BMW Z3 james Bond Araba tanıtımı ve Claude Montana defileleridir..
  Sibel Can’ın Kanasın Klibi sanırım benim modellik dışında da tanınmama neden oldu.

  2000 yılında oyunculuğa başladım.
  “Aşk aynı adreste” , “Paşalı 1″ , “Paşalı 2″ ,”Mutluluk Peşinde” gibi tv filmleri ve “Zehirli çiçek” , “Günah” , “Kırık ayna” , “Gurbet kadını” , “Yeniden Çalıkuşu” dizilerinde oynadım.
  2001 yılında kalbimde her zaman çok özel yeri olan Sema Şimşek ile hayatımızı birleştirdik ve Istanbul da Yıldırım Mayruk’un evinin bahçesinde evlendik.

  Esas oğlan podyumların en gözde erkek modeli Burak Hakkı… Esas kız podyumların en gözde kadın modeli Sema Şimşek…

  7 yıldır sansasyonsuz, gerçek, samimi ve çok da göz önünde olmayan bir evliliği başarıyla yürütüyorlar. Bu başarıya giden yol ise saygı ve uzun süreli iş ayrılıklarından geçiyor.
  Burak Hakkı ve Sema Şimşek podyumların örnek çifti… Biri çok yakışıklı, diğeri ise çok güzel… Herkes onları gördüğünde içinden “Darısı bizim başımıza” diyor. Şahsen onlarla röportaj için Hilton Oteli’nde buluştuğumuzda aynı temennileri içimden geçirmedim desem yalan olur. (Nazarım değmesin). İşleri olmadığı için ikisi birlikte geldiler Hilton’a… Gelirken el eleydiler… Röportaj boyunca da bir dakika olsun gözlerini birbirlerinden alamadılar…
  Sema Şimşek ve Burak Hakkı isimleri yan yana gelince, “rüya gibi çift” benzetmesi yapılıyor. Hiç mi kabus yaşamıyorsunuz?
  Sema Şimşek: Kabus değil de fikir ayrılıkları oluyor. Zıt karakterler olduğumuz halde hiç kavga etmediğimizi söyleyebilirim. Çünkü birimiz kızgınken, diğeri mutlaka alttan alıyor. Yani bir denge kurabiliyoruz. Mesela Burak bana göre daha asosyal. İşi olmadığı zaman evden çıkmayı sevmez. Ben ise çok sosyalim. Dışarı çıkarım. Bu duruma söylenmek yerine birbirimizin tercihlerine saygı gösteririz.
  Burak Hakkı: Böyle ufak tefek zıtlıkların olması ilişkiye aaaif ve heyecan katıyor. İki aynı insan olmak iyi değil bence…

  Uzun beraberliklerin çoğu da bu yüzden noktalanıyor galiba… Kişinin karşısındakini kendine benzetme çabası…
  B. H: Hiç değişmemek de mümkün değil. Uzun süreli beraberlikten sonra insan hem dış görünüş hem de huy olarak birbirine benzemeye başlıyor çünkü… Önemli olan bunun dozajını ayarlamak. Sema biz evlenmeden önce daha utangaçtı. Şimdi utangaçlığından eser kalmadı. Ben eskiden daha pasaklıydım. Şimdi evde hafif bir dağınıklık bile olsa rahatsız olup hamarat hamarat etrafı toplamaya başlıyorum. Bunlar iyi huylu değişimler…
  S.Ş: İnsanlar her zaman değişime hazırdır. Değişim olabilir, hatalar yapılabilir. Ama bir ilişkide bence en önemli şey geriye dönüşü olmayan, affedilemez hatalar yapmamak.

  Biraz daha eskiye dönersek… İlişkinizin ilk başladığı günlere… Nasıl tanıştınız?
  S. Ş: 1993 yılında Capitol’ün açılışında ilk kez karşılaştık. 1994’te ikimizde Best Model yarışmasında birinci olunca arkadaş olduk. Bu arkadaşlık 1998’te aşka dönüştü.

  İlk görüşte aşk mıydı?
  S.Ş: Hayır.
  B.H: Birbirimiz için iyi bir iş arkadaşıydık.

  Ee iş arkadaşlığınız nasıl aşka dönüştü? Kim attı ilk adımı?
  B.H: İkimiz de çekingeniz. O yüzden aslında ikimiz de adım atmadık. Ama bizi hep yakıştırıyorlardı. Kareograflar çok iyi bir çift olduğumuzu söylüyordu. Defilelerde sürekli bizi beraber yürütüyorlardı. Yakın arkadaşlarımız, iş arkadaşlarımız “Niye beraber olmuyosunuz?” diyorlardı. Annem Burak’la sevgili olduğumuzu duyunca sevinç çığlıkları attı.
  B.H: Moskova’da bir fuara gittik. Opera, tiyatro derken birlikte çok güzel zaman geçirdik. Dönüşte ise beraberdik…

  Peki evlilik kararı nasıl alındı?
  S.Ş: Çıkmaya başladıktan 10 gün sonra, sinemaya giderken Burak arabada ani bir fren yaptı. “Ben senle evlenmek istiyorum!” dedi. Planlamadan… Ben de hemen “Evet” dedim.
  B.H: İyi ki de etmişim…

  “Evlilik aşkı öldürüyor” derler ama bu söz siz de geçerli olmamış galiba…
  S.Ş: Zaman zaman bitiyor. Sonra Burak bir şey yapıyor, bir hareket ya da bir bakış… Tekrar aşık oluyorum Burak’a…. Bazen o kadar yoğun çalışıyoruz ki, birimizin eve girip ötekinin çıktığı durumlar oluyor.
  B.H: Ama bu ayrılıklar ve özlem aşkımızı pekiştiriyor. Her ayrılıkta yeniden aşık oluyoruz birbirimize… Ve biliyoruz ki bir ömrümüzün sonuna kadar beraber olacağız.
  Bu sene ÇOCUK İSTİYORUZ

  En uzun ayrı kaldıkları süre: 1.5 ay. Burak Hakkı, Kapadokya’da, Sema Şimşek ise Urfa’da dizi çekerken..
  Çocuk: Kısmetse bu sene… Sema Şimşek, “Sevdiğim adamdan çocuk sahibi olduğumda ilk bir sene çalışmak istemiyorum. Çünkü bebeğimle vakit geçirmek isterim” diyor ve ekliyor: “Çocuktan sonra kariyerime devam ederim. Ama çocuğuma vakit ayırmak isterim. Deli gibi çalışmam.”

  En romantik tatilleri: 2000 yılındaki Viyana tatili… Burak Hakkı, o tatili şöyle anlatıyor: “10 gün boyunca sadece ikimizdik. Bir an bile birbirimizden ayrılmadık. Hava çok soğuktu. Uzun uzun yürüyüşler yaptık. Belki de bir Viyanalı’nın görmediği kadar kafe gördük. Yürümekten ayaklarımızın altı şişti. Fakat bir an bile sıkılmadık.”

  Evde iş bölümü: Yok. Evde her şey Sema Hanım’ın omuzlarındaymış, Burak Bey sadece misafir geldiğinde servise yardım ediyormuş.

  En aaaif aldıkları şey: Tatile gitmek. Kayak ve dalış yapmak. Bir şehre gidip saatlerce turist gibi gezmek.

  Yaş ilerleyince: Çocukları olursa Sema Şimşek, o üniversiteyi kazanana kadar İstanbul’da kalmak sonra İstanbul’u tamamen terk etmek istiyor. Gönlü güneyde… Burak Hakkı ise tamamen İstanbul’dan kopmaktan yana değil. 6 ay güneyde 6 ay ise İstanbul’da yaşama planları yapıyor.
  Sema’nın inadı tuttu mu geri dönmüyor
  Aşkın tarifi?
  S.Ş: Burak’a karşı duyduğum heyecan.
  B.H: Geçici bir hastalık gibi…
  S.Ş: Geçiyor, sonra yeniden nüksediyor…
  En sevdiğiniz huyu?
  S.Ş: Burak’ın sakinliğini çok seviyorum. Ve zekasına hayranım.
  B.H: Sema’nın çok mantıklı oluşunu seviyorum. Bir de çok zevklidir. Onun aldığı her şeye ben hayranlıkla bakarım. Eve, bana bir şey alır ya da bir şey yaratır, ben bayılırım. Zevkine çok güvenirim.
  En az beğendiğiniz huyu?
  S.Ş: Biraz daha az bilgisayar oynasa iyi olur. Bunu da ben kendim için değil ya da beni ihmal ettiğinden değil, onun sağlığı için istiyorum.
  B.H: Sevmediğim hiçbir özelliği yok. Sadece biraz inatçı. İnadı tuttu mu geri dönüşü yok. Ben mesela mantıklı bir sebep söylendiğinde hemen ikna olurum.

  En beğendiğiniz fiziksel özelliği?
  S.Ş: Kaşları, burnu. Bir de aşil tendonuna bayılırım Burak’ın. Bir erkekte bu kadar ince ve güzel bilek… Kadın olduğum halde bende bile öylesi yok.
  B.H: Gözleri, boyu, posu, endamı…

  Kıskanç mısınız?
  S.Ş: Yok değilim.
  B.H: İkimiz de çok kıskanç değiliz.

  Romantik misiniz?
  S.Ş: Evet
  B.H: Çok değil.

  Size aldığı en özel hediye?
  S.Ş: Boya yapmayı çok severim. Özellikle stresli olduğum dönemlerde. Beni çok rahatlatıyor. Burak bunu bildiği için bana sürpriz yapıp boya seti getirdi.
  B.H: Sema herhangi bir hediye aldığında çok sevinirim. En son bot almıştı, çok beğendim.

  En son yaptığınız sürpriz?
  B.H: Yılbaşında ikimiz de birbirimize hediye aldık. En son sürprizimiz oydu.
  S.Ş: Şöyle bir fark var. Ben 1.5 ay önceden almıştım. O son gün aldı. Ama ben onu böyle seviyorum!

  [​IMG]
  Haber: Ayşegül Parlayan
   
Dudaktan Kalbe Burak Hakkı ( Bestekar Kenan) ile röportaj konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dudaktan Kalbe Aslı Tandoğan ( Lamia ) ile röportaj

  Dudaktan Kalbe Aslı Tandoğan ( Lamia ) ile röportaj

  dudaktan kalbe oyuncuları isimleri aslı tandoğan hayatı aslı tandoğan ın hayatı dudaktan kalbe lamia asli tandogan et son mari Dudaktan Kalbe' dizisinin oyuncusu Aslı Tandoğan aralık ayında vizyona girecek olan 'Kabadayı' adlı sinema filmi için heyecanlı. Genç oyuncu, İsmail Hacıoğlu ile Ceyda Düvenci'nin ayrılıklarına kendisinin sebep olduğu haberini de yalanlıyor ve "Onlar benim...
 2. BURAK HAKKI sevenler buraya....

  BURAK HAKKI sevenler buraya....

  burak hakki burak hakkı hakkı facebook hakki facebook biography Arkadaşlar ben bir burak hakkı hayranıyım.onunla ilgili her konuyu burda paylaşmaya ne dersiniz??bildiginiz tüm bilgileri hep beraber paylaşalım.BURAK HAKKI severler hadi hepinizi bekliyorummmmmmmmm...:Laie_15:
 3. burak hakkı(hüseyin kenan gün)

  burak hakkı(hüseyin kenan gün)

  huseyin kenan gun burak haki husein kenan gun husein huseyin Click this bar to view the full image. Click this bar to view the full image. Click this bar to view the full image. This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 62KB. Click this bar to view the full image. Click this bar to view the...

Sayfayı Paylaş