Düdüklü Tencere

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Düdüklü Tencere
hangi düdüklü tencere düdüklüde dolma düdüklü tencerede kek pişirme tencerede dolma hangi tencere daha iyi
Melekler,

Düdüklü tencereyi çoğunuz kullanıyorsunuzdur. Kullandığınız markalardan memnun musunuz? En çok hangi yemekleri düdüklüde yapıyorsunuz?

Düdüklü tencere hakkındaki bilgilerinizi paylaşır mısınız burada?

Sevgiler

Ce: Düdüklü Tencere

bilgecim bn kuruları baklagilleri mercimek çorbasını bzn dolmayı düdüklüde yapıyorum lezzetli oluyo ve çabuk pişiyo.küçük tombiş bişi bnmki hatırlamıyom ama daha uzun seneler bnm mutfağımda bnm işimi kolaylaştırmasını umut ediyorum.yinede dikkatli olun ocağın altını yakınca mutfakta durmamaya özen gösterin ve ateşin üstündeyken tencereyi ığratmayın.altını kapatınca aceleniz varsa üzerine su dökün ve havasının iyce çıktığından emin olmadan kapağını açmayın

önceden düdüklü tencere fobim vardı hehe fısss diye ses çıkarınca yanına gitmeye ürkerdim patlıcak diye şimdi çok şükür eşimin sayesinde atlattım eve düdüklü tencere alınca el mahkum alıştım ve bu fobiyi üzerimden attım baktım yemekler çabuk pişiyor pratik alıştım.
evet şekerin dedikleri doğru aynen öyle bu arada bende ayrıyeten kemik suyuna çorba,tavuk, et ve patates haşlıyorum çabucak ve yumuşak hemde tasarruf oluyor bi bakıma bide şöyle bir söylenti var basınç yaptığından dolayı yiyeceklerin vitamini ölüyormuş ama ne kadar doğru bilmiyorum ama mutfakta kolaylık bence...

Ben de kullanıyorum hem yemekler vitaminleri içinde kalıp pişiyor hem de maddi olarak gazdan yana tasarruf sağlıyor

Geri