Düdüklü tencerede sebze yemekleri pişer mi?

B

Beyza Nurr09

Forum Okuru
Düdüklü tencerede sebze yemekleri pişer mi?

Düdüklü tencerede sebze yemekleri melek kadınlar kulübü düdüklü tencerede sebzeli et yemeği forumda.​

Kizlar düdüklü tencerede sebze pişer mi ya da hangi sebzeleri pisirebilirim. Bana düdüklü tencerede sebze yemekleri tarifleri verir misiniz? Ben yeni düdüklü tencere aldım daha henüz denemedim tarif verirseniz denemeyi düşünüyorum.
 

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Merhabalar
Düdüklü tencerenin hayırlı olsun ben genelde sebzelerde taze fasulyeyi bir 10-15 dakika kadar haşlıyorum onun dışında hiçbir sebzeyi düdüklü tencerede haşlamiyorum. Düdüklü tencerede etleri baklagilleri kemikli etleri falan haşla ya bilirsiniz onun dışında dediğim gibi sadece ben taze fasulyeyi biraz yumuşasın diye önceden haşlıyorum.

Düdüklü tencerede sebze yemekleri olarak size etli fasulyeyi tavsiye edebilirim. Ama bunun için taze fasulyeyi ayrı haşlamanız gerekiyor eti ayrı başlamanız gerekiyor çünkü ikisinin pişme süresi farklı. Etin cinside yumuşaklığına göre ben kuşbaşı eti özellikle düdüklüde iyice yumuşayana kadar yani 50 dakika falan pişiriyorum dediğim gibi bu ettin yağlı ya da farklı et olmasına göre değişebilir örneğin kuzu eti ve dana eti farklı sürelerde pişer.

Sonrasında 10-15 dakika kadar taze fasulyeyi biraz haşlayabilirsiniz düdüklüde. Ama düdüklü tencere ve zinde markası modeli önemli haşlama süresi için benim düdüklü tencerem 10 dakikada yumuşacık yapıyor. İlk kez düdüklü tencere kullanacaklar için aşağıya bırakıyorum "düdüklü tencere nasıl kullanılır" yazımızda bulabilirsiniz.

 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst