1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Düğün Mekanı

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  düğün mekanları anadolu yakası anadolu yakası düğün mekanları avrupa istanbul avrupa yakasında yapılacak mekan Şimdi düğün mekanlarında hiçbir sınırlama yok. Oteller, şık restoranlar, geniş teraslar, sevimli bahçeler ve tabii tekneler. Siz yeter ki nasıl bir düğün istediğinize karar verin ve detaylara dikkat edin.

  Nasıl Bir Düğün?
  Nasıl bir düğün yapacağınız konusu, hem eşinizle hem de ailenizle ortak alacağınız bir karar. Bu kararda en önemli rolü de kuşkusuz maddi durumunuz üstleniyor. Ama, bütçeniz ne olursa olsun, artık öyle çok alternatifiniz var ki. Öncelikle, gösterişli bir düğünden çok, sıcak bir ortamda en sevdiğiniz yakınlarınızla beraber olmanın aslında en ideali olduğunu unutmayın. Çok kalabalık bir düğün yapıp maddi olarak zorlanmak yerine evinizin önemli eksiklerini gidermek ya da her zaman gidemeyeceğiniz değişik bir yere balayına gitmek çok daha cazip olabilir. Bütçenize göre, yakın çevrenizi çağırabileceğiniz, nikah sonrası kısa bir kokteylin yanı sıra yemekli, müzikli bir düğünde yapabilirsiniz. Eğer böyle bir organizasyon düşünüyorsanız hazırlıklara çok önceden başlamanızda yarar var. Bir an önce araştırmalarınıza başlayıp, yeri ve zamanı belirlemeniz gerekiyor.

  Dikkat Edeceğiniz Noktalar
  · Ailelerinizle karşılıklı görüşüp, toplam davetli sayısını belirleyin. Bütçenizi ayarlarken ve düğünün yapılacağı yeri seçerken davetli sayısı belirleyici bir etken olacaktır.
  · Seçeceğiniz mekanda servis yapılıp yapılmadığını öğrenin. Sadece salonu kiralıyorsanız, yiyecek ve içecek servisi için ayrıca bir firmayla anlaşmanız gerekebilir.
  · Müzik olarak ne istediğinizi de konuşun.
  · Beğendiğiniz mekanlardaki yetkililerden fiyat alarak araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.
  · Ödeme planında anlaştığınız taktirde, bunu detaylı bir anlatımla mutlaka kağıda dökün.
  · Fiyatların hafta içi ve hafta sonu olarak farklılık gösterip göstermediğini de öğrenin. Hafta içi fiyatlar daha uygun olabilir.
  · Davetli sayınızı alabilecek kapasitede olduğu söylenen mekanı masalı olarak da mutlaka görün.
  · Düzenleme ve organizasyonla ilgili bir firmayla anlaşıp, her ayrıntıyı onlara bırakabileceğiniz gibi tüm hazırlıkları sizde üstlenebilirsiniz. Ama sakın geç kalmayın.
  · Nikahla düğünü birarada yapacaksanız, nikah masasının yerine dikkat edin.
  · Masa düzenlerini davet ettiğinizden fazla konuk geleceğini hesaplayarak yapın.
  · Böyle günlerde, kapıda bir yığılma olmaması için arabaların park yerleri ile de ilgilenmelisiniz.
  · Fiyat alırken menü seçeneklerini de gözden geçirin. Ayrıca servisin nasıl yapılacağını, tabakları, çatal bıçakları ve bardakları da görün.
  · Pastayı da kimin hazırlayacağını önceden konuşun. Bir sürpriz yaşamamak için pastanızı bildiğiniz bir yere hazırlatmanız en iyisi olacaktır.
  · Düğün gününüze katılan konuklardan bir anı kalmasını istiyorsanız, girişe büyükçe şık bir defter koyup, duygularını belirtmelerini isteyebilirsiniz.
  · Davetlilerin adlarının yazılı olduğu kartlar hazırlayıp, masalara yerleştirebilirsiniz.
  · Gelin ve damadın oturacağı masada, şahitler ve eşleri, ayrıca yakın akrabalar da bulunmalıdır.
  · Davetli topluluğu kalabalıksa yuvarlak masaları tercih edin.
  · Çocukları ve gençleri aynı masaya oturtursanız bu durumdan memnun olurlar.
  · Düğünde gönderilecek çiçeklerin daha şık durması için, önceden yerlerini tespit edin.

   
Düğün Mekanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Düğün

  Düğün

  rüyada düğün salonu görmek Bir düğünde bulunmak ve bu vesileyle verilen yemekten yemek üzüntü ve kederin gitmesine, Düğün yemeği vermek, insanların işlerini üstlenmeye delalet eder.Mutluluğun geleceğini haber verir. Kendi düğününü görmek, uzakta yaşayan bir yakınınızdan kötü haber alacaksınız demektir. Mutluluğun geleceğini haber verir. Kendi düğününü görmek, uzakta yaşayan bir yakınınızdan...
 2. gösterişli ve rüya gibi bir düğün için nasıl bir mekan seçmelisiniz

  gösterişli ve rüya gibi bir düğün için nasıl bir mekan seçmelisiniz

  rüya gibi bir düğün muhteşem düğünler Düğününüz için seçtiğiniz mekan, kişiliginize ilişkin en önemli ipucu. Bir kır düğünü mü istiyorsunuz,dünya evine deniz kokularıyla girmek mi yoksa sıcaklardan korkup havalandırma sistemine güvenebileceğiniz kapalı bir mekan mı; artık orası size kalmış. Her mekanın, çiftin beklentilerine göre belli avantajları ve dezavantajları olduğu biliniyor,...
 3. düğün salonu ve düğün mekanı seçerken dikkat etmeniz gerekenler

  düğün salonu ve düğün mekanı seçerken dikkat etmeniz gerekenler

  düğün mekanları forum düğün salonu sözleşmesi mete salonu deniz kenarında kadın erkek ayrı salonları Düğününüz için seçtiğiniz mekan, kişiliginize ilişkin en önemli ipucu. Bir kır düğünü mü istiyorsunuz,dünya evine deniz kokularıyla girmek mi yoksa sıcaklardan korkup havalandırma sistemine güvenebileceğiniz kapalı bir mekan mı; artık orası size kalmış.Her mekanın, çiftin beklentilerine göre...
 4. düğününüz nasıl bir mekanda olsun istersiniz?

  düğününüz nasıl bir mekanda olsun istersiniz?

  Kızlar Düğününüz için seçtiğiniz mekan, kişiliginize ilişkin en önemli ipucu. Bir kır düğünü mü istiyorsunuz,dünya evine deniz kokularıyla girmek mi yoksa sıcaklardan korkup havalandırma sistemine güvenebileceğiniz kapalı bir mekan mı; artık orası size kalmış. Her mekanın, çiftin beklentilerine göre belli avantajları ve dezavantajları olduğu biliniyor, mekanın aynı zamanda kapalı bölümünün de...
 5. Düğün Fotoğrafı İçin Mekan Önerilerim

  Düğün Fotoğrafı İçin Mekan Önerilerim

  düğün fotoğrafı mekanları düğün fotoğrafı için mekan Düğün Sezonunun da başlamasıyla telaşlı bir süreç de başlamış oldu düğün fotoğrafı da bu tatlı telaşlardan biri.Önceden stüdyo çekimi tercih edilirken son zamanlarda dış mekan çoğunlukta olmak üzere çiftler farklı mekanlar tercih etmek istiyorlar ben de sizlere önerilerde bulunarak yardımcı olabilmek istedimRahmi Koç Müzesi önerebileceğim...

Sayfayı Paylaş