Düğün Mekanı

M

Misafir

Forum Okuru
Düğün Mekanı
düğün mekanları anadolu yakası anadolu yakası düğün mekanları avrupa istanbul avrupa yakasında yapılacak mekan
Şimdi düğün mekanlarında hiçbir sınırlama yok. Oteller, şık restoranlar, geniş teraslar, sevimli bahçeler ve tabii tekneler. Siz yeter ki nasıl bir düğün istediğinize karar verin ve detaylara dikkat edin.

Nasıl Bir Düğün?
Nasıl bir düğün yapacağınız konusu, hem eşinizle hem de ailenizle ortak alacağınız bir karar. Bu kararda en önemli rolü de kuşkusuz maddi durumunuz üstleniyor. Ama, bütçeniz ne olursa olsun, artık öyle çok alternatifiniz var ki. Öncelikle, gösterişli bir düğünden çok, sıcak bir ortamda en sevdiğiniz yakınlarınızla beraber olmanın aslında en ideali olduğunu unutmayın. Çok kalabalık bir düğün yapıp maddi olarak zorlanmak yerine evinizin önemli eksiklerini gidermek ya da her zaman gidemeyeceğiniz değişik bir yere balayına gitmek çok daha cazip olabilir. Bütçenize göre, yakın çevrenizi çağırabileceğiniz, nikah sonrası kısa bir kokteylin yanı sıra yemekli, müzikli bir düğünde yapabilirsiniz. Eğer böyle bir organizasyon düşünüyorsanız hazırlıklara çok önceden başlamanızda yarar var. Bir an önce araştırmalarınıza başlayıp, yeri ve zamanı belirlemeniz gerekiyor.

Dikkat Edeceğiniz Noktalar
· Ailelerinizle karşılıklı görüşüp, toplam davetli sayısını belirleyin. Bütçenizi ayarlarken ve düğünün yapılacağı yeri seçerken davetli sayısı belirleyici bir etken olacaktır.
· Seçeceğiniz mekanda servis yapılıp yapılmadığını öğrenin. Sadece salonu kiralıyorsanız, yiyecek ve içecek servisi için ayrıca bir firmayla anlaşmanız gerekebilir.
· Müzik olarak ne istediğinizi de konuşun.
· Beğendiğiniz mekanlardaki yetkililerden fiyat alarak araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.
· Ödeme planında anlaştığınız taktirde, bunu detaylı bir anlatımla mutlaka kağıda dökün.
· Fiyatların hafta içi ve hafta sonu olarak farklılık gösterip göstermediğini de öğrenin. Hafta içi fiyatlar daha uygun olabilir.
· Davetli sayınızı alabilecek kapasitede olduğu söylenen mekanı masalı olarak da mutlaka görün.
· Düzenleme ve organizasyonla ilgili bir firmayla anlaşıp, her ayrıntıyı onlara bırakabileceğiniz gibi tüm hazırlıkları sizde üstlenebilirsiniz. Ama sakın geç kalmayın.
· Nikahla düğünü birarada yapacaksanız, nikah masasının yerine dikkat edin.
· Masa düzenlerini davet ettiğinizden fazla konuk geleceğini hesaplayarak yapın.
· Böyle günlerde, kapıda bir yığılma olmaması için arabaların park yerleri ile de ilgilenmelisiniz.
· Fiyat alırken menü seçeneklerini de gözden geçirin. Ayrıca servisin nasıl yapılacağını, tabakları, çatal bıçakları ve bardakları da görün.
· Pastayı da kimin hazırlayacağını önceden konuşun. Bir sürpriz yaşamamak için pastanızı bildiğiniz bir yere hazırlatmanız en iyisi olacaktır.
· Düğün gününüze katılan konuklardan bir anı kalmasını istiyorsanız, girişe büyükçe şık bir defter koyup, duygularını belirtmelerini isteyebilirsiniz.
· Davetlilerin adlarının yazılı olduğu kartlar hazırlayıp, masalara yerleştirebilirsiniz.
· Gelin ve damadın oturacağı masada, şahitler ve eşleri, ayrıca yakın akrabalar da bulunmalıdır.
· Davetli topluluğu kalabalıksa yuvarlak masaları tercih edin.
· Çocukları ve gençleri aynı masaya oturtursanız bu durumdan memnun olurlar.
· Düğünde gönderilecek çiçeklerin daha şık durması için, önceden yerlerini tespit edin.
 
Üst