Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Dünya Basınından Manisa-Soma Faciasına Taziye Mesajları...

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  manisa soma faciası, soma maden kazası, manisa soma maden kazası


  < Konu Resmi..>  Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası Çin'de haber bültenlerinin ilk sıralarından yer buldu.
  Dünyada benzeri kazalara en çok kurban veren ülke olan Çin'in devlet televizyonu CCTV, Soma faciasını gün boyu haber bültenlerinin ilk sırasından duyurdu. Resmi rakamlara göre en az 205 kişinin öldüğünü ve 200 civarında işçinin ocakta mahsur kaldını belirten CCTV, Türkiye'nin geçmişinde yaşadığı maden kazalarına da dikkat çekti. CCTV, 1992 yılında Zonguldak'ta yaşanan faciada 270 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı.

  Sadi KAYMAZ, PEKİN / DHA
  İspanyol hükümeti Soma’da hayatını kaybedenler için bir taziye mesajı yayınladı.
  Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla yayımlanan mesajda: ‘Manisa'nın Soma ilçesindeki kömür madeninde meydana gelen patlamada, 200'den fazla kişinin hayatını kaybettiğini ve onlarca kişinin de yaralandığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu elim kazadan dolayı İspanyol hükümeti, İspanyol halkı adına, Türkiye'deki yetkililere ve Türk halkına taziyelerini iletmek ister. İspanya, halen maden altında bulunan kişilerin kurtarılması operasyonunun olumlu sonuçlanmasını ve yaraların en kısa sürede sarılmasını temenni eder."
  Mehmet ÇİFTÇİ - MADRİD / (DHA)

  İran, Soma'daki maden kazasından dolayı Türk milleti ve devletine başsağlığı diledi.
  İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham tarafından yapılan yazılı açıklamada, İran milleti ve devleti adına Türk milleti ve devletine başsağlığı dileğinde bulunarak olaydaki yaralılar için acil şifalar temenni edildi.
  Açıklamada, İran'ın arama kurma çalışmalarına katılmaya ve her türlü yardım hazır olduğunu bildirdi.
  TAHRAN,(DHA)


  AFP: TÜRK MADEN OCAĞINDA DEV PATLAMA
  Manisa'nın Soma ilçesindeki maden kazasına ilişkin son resmi açıklamaya göre ölü sayısı 201.
  Ölü sayısının artmasından duyulan endileşe vurgu yapılan haberlerde, Türkiye'deki maden kazalarının fazlalığına dikkat çekildi.


  REUTERS: ÜLKENİN EN KÖTÜ MADEN FELAKETİ
  Türk maden ocağındaki dev patlamada 200 kişi hayatını kaybetti. Hala madende yardım bekleyenler var.


  Ülkenin en kötü maden felaketi olarak duyurulan haberde aradan geçen 18 saat sonrasında ölü sayısının 200'ü geçtiği bildirildi. Yangının halen devam ettiğini belirten ajans içeride çok sayıda kişnin mahsur kaldığına dikkat çekti.


  CNN: TÜRKİYE'DE PATLAMA, YÜZLERCE YANIK VE BOĞULMA
  Türkiye'de bir madende meydana gelen patlamada en az 200 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Patlama sonrası insanların maden etrafında toplandığı görüldü.


  BBC: TÜRKİYE'DEKİ MAYIN PATLAMASINDA ÖLÜ SAYISI ARTIYOR
  Manşette verilen haberde ülkenin batısında meydana gelen maden patlamasında 201 işçinin hayatını kaybettiğini bildirdi. 787 işçinin madende bulunduğu belirten gazete kurtarılan ve vefat edenlerin dışında 400'e yakın kişinin yerin iki kilometre altında yardım beklediğini bildirdi.


  WASHİNGTON POST: PATLAMADA 17 KİŞİ ÖLDÜ
  Amerika'da yayın yapan Washington Post Türkiye'deki maden faciasında 17 kişinin öldüğünü 200'den fazla işçinin ise hala yardım beklediğini duyurdu.


  DER SPİEGEL: KATLİAM
  Maden felaketini katliam başlığıyla gören Der Spiegel 201 maden işçisinin patlamada hayatını kaybettiğini diğer yüzlerce işçinin ise yeraltında yardım beklediğini duyurdu. Der Spiegel, Türkiye'deki sendikaların 'katliam' tabirini manşetine taşıdı.


  LE MONDE: TÜRKİYE'DEKİ MADENDE PATLAMA: 201 ÖLÜ
  Fransa'nın en büyük gazetelerinden biri olan Le Monde, Soma'daki faciada 200'den fazla kişinin hayatını kaybettiğini, geriye kalan yüzlerce işçinin yerin iki kilometre altında havasız bir biçimde yardım beklediğini duyurdu.


  GUARDİAN: SOMA'DA FELAKET UMUTLAR AZALIYOR
  İngiliz The Guardian gazetesi Türkiye'nin batısında bulunan bir maden ocağında yaşanan patlama sonucu 201 kişinin hayatını kaybettiğini, yeraltında bulunan yüzlerce kişinin ise karbonmonoksit gazından zehirlenme riskinin bulunduğunu belirtti.


  ALJAZEERA: TÜRKİYE'DE ÜLKE TARİHİNİN EN BÜYÜK PATLAMASI: 200 ÖLÜ
  Manşet olarak verilen haberde Türkiye'nin batısındaki Manisa ilinin Soma ilçesinde bulunan bir madende feci patlama sonucu 200 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Gazete patlamayı ülke tarihinin en büyük patlaması olarak niteledi. Madende mahsur kalan işçilerin ise ölümle burun buruna olduğunu belirten gazete arama kurtarma çalışmalarının ise tüm hızıyla devam ettiğini yazdı.


  EL ARABİYA: TÜRK MADENİNDE PATLAMA: 200 KİŞİ ÖLDÜ
  Suudi Arabistan'ın en büyük gazetelerinden biri olan EL Arabiya Soma'da yaşanan faciayı manşetten gördü. Bir maden ocağındaki patlama sonucu 200 kişinin hayatını kaybettiği bildirilen haberde geriye kanal 400'ün üzerinde maden işçisinin çaresiz bir şekilde yardım beklediğini duyurdu.


  İNTERFAX: 200 İŞÇİ MADENDEKİ PATLAMANIN KURBANI OLDU
  Rus haber ajansı İnterfax, Manisa'nın Soman ilçesinde yaşanan maden faciasını yine anasayfadan gördü. 200'den fazla maden işçisinin patlama sonucu hayatını kaybettiğini bildiren ajans İstanbul'un 250 km güneyinde bulunan madende halen yüzlerce işçinin yardım beklediğini, arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.


  THE JERUSALEM POST: TÜRKİYE'DE DEV PATLAMA: 200 ÖLÜ
  İsrail gazetesi Jerusalem Post, Soma'da meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 200'ü aştığını, 18 saattir süren arama kurtarma çalışmalarında 80 kişinin yaralı olarak çıkarıldığı belirtildi. Yüzlerce kişinin hala madende mahsur kaldığını ve ölü sayısının artabileceğini bildirdi.
  Gazete dışarıda bulunan yardım ekiplerinin maden ocağında karbonmonoksit gazından havasız kalan işçilere oksijen aktardığı bilgisini verdi. Ayrıca yüzlerce işçi yakını, gazeteci, siyasi ve vatandaşın maden ocağının dışında saatlerce beklediğini aktardı.

  Haber7.com


   
Dünya Basınından Manisa-Soma Faciasına Taziye Mesajları... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gül’den Pavarotti için taziye mesajı

  Gül’den Pavarotti için taziye mesajı

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ünlü italyan tenor Pavarotti’nin ölümü nedeniyle İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano’ya başsağlığı mesajı yolladı. “Dünyaca ünlü İtalyan opera sanatçısı Luciano Pavarotti’nin hayatını kaybettiğini büyük üzüntüyle öğrendim. Müteveffa Pavarotti, lirik sanatın Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada, başta genç kuşaklar olmak üzere geniş kitleler tarafından sevilmesine...
 2. Dünya Basınında Atamız Hakkında Yazılanlar...

  Dünya Basınında Atamız Hakkında Yazılanlar...

  Almanya Alman Ajansı Almanya, ATATÜRK' ün eserine ve mücadelesine hayrandır. Onda, tarihi eseri, özgürlüğü seven bütün milletler için bir sembol olarak kalacak kudretli bir kişilik görmektedir... Beobahter Gazetesi Almanya, Türk Milletinin bu ölçülmez derecede büyük ziyanından dolayı acısını samimi olarak katılmaktadır. Atatürk bütün dünyanın hayran kaldığı bir kalkınma yapan ilk devlet...
 3. Dünyanın en büyül bilgisayar faciaları

  Dünyanın en büyül bilgisayar faciaları

  Ekranınızda beliren bir hata mesajı sinirlerinizi havaya kaldırıyor olabilir. Siz halinize şükredin çünkü kimi bilgisayar kusurlarının devletleri savaşın eşiğine getirdiği anlar da var. Nitekim, 1983'te az kalsın bir nükleer çatışma başlıyordu! Sanal nükleer savaş Soğuk Savaş'ın en hararetli dönemine denk gelen 1983 yılında Sovyetler Birliği'nin savunma merkezindeki erken uyarı sistemi...
 4. Erdoğan'ın tavrı dünya basınında

  Erdoğan'ın tavrı dünya basınında

  Başbakan Erdoğan'ın paneli terk etmesini İsrail'in önde gelen gazeteleri internet sayfalarından duyurdular. Jerusalem Post gazetesinin web sayfası Başbakan Erdoğan'ın paneli terk etmesini "manşet haber" olarak duyururken, Erdoğan'ın İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile girdiği tartışma ve ardından sözünün panel moderatörünce kesilmesine sinirlenerek sahneden yürüyüp gittiğini...
 5. Ünlülerden Manisa Soma Faciası Hakkında Tweetler...

  Ünlülerden Manisa Soma Faciası Hakkında Tweetler...

  manisa soma faciası, manisa soma maden kazası, soma maden faciası

Sayfayı Paylaş