1. nisan

  nisan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.165
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  isvicre

  dünyaca ünlü üc klasik müzik sanatcisi londrada

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

  klasik müzik sanatçılarının isimleri ünlü klasik müzik sanatçıları sanatçıları isimleri dünyaca ünlü dünyaca bestecileri Dünyaca ünlü üç klasik müzik sanatçısı, İngiliz Kraliyet Filarmoni orkestrası ile Londra’da konser verecek. Piyanist Gülsin Onay’ın solist olacağı konserde, şef Gürer Aykal’ın yönetimindeki Kraliyet Filarmoni Orkestrası, Ahmed Adnan Saygun’un anısına ünlü bestecinin eserlerini seslendirecek.


  Türkiye’nin halk müziği mirasını batının çoksesli müzik geleneği ile birleştirmiş besteci, Ahmed Adnan Saygun’un (1907–1991), 100. doğum yılı nedeniyle düzenlenecek konserde, İngiliz müzikseverler Saygun’un müziğini, piyanist Gülsin Onay ve şef Gürer Aykal olmak üzere dünyaca tanınmış iki öğrencisinin yorumundan dinleme fırsatı bulacak.
  Programda Saygun’un “Orkestra için Varyasyonlar”ı, “1. Piyano Konçertosu” ve “4. Senfoni”si yer alacak.
  Konserin solisti olan piyanist Gülsin Onay, Saygun’un en güçlü yorumcusu kabul edilirken, bugüne kadar 57 ülkede gerçekleştirdiği konserde Saygun’un eserlerine yer verdi.
  Kraliyet Filarmoni Orkestrası’nın şefliğini üstlenen ve halen Borusan Filarmoni’nin müzik direktörü olan Gürer Aykal da Saygun’un çeşitli eserlerinin dünya prömiyerlerini yaptı.
  Maestro Daniele Gatti’nin müzik direktörlüğünde çalışmalarını sürdüren Kraliyet Filarmoni Orkestrası ise 60 yıllık geçmişi boyunca önemli şeflerin yönetiminde konserler verdi. Orkestra son beş yılda otuzun üzerinde ülkeye turne gerçekleştirdi.
  Klasik Müzik dünyasının üç önemli sanatçısını bir araya getiren Konser, 12 Şubat Salı saat 19.30’da Londra Cadogan Hall’da gerçekleşecek. Konser öncesinde, “Saygun: Doğu–Batı Arası Müzik Köprüsü” kitabının yazarı Emre Aracı’nın konuşmacı olarak katılacağı toplantıyla İngiliz müzikseverlere Saygun hakkında bilgi verilecek.
   
dünyaca ünlü üc klasik müzik sanatcisi londrada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Klasik Müziğin Baştacı: PİYANO

  Klasik Müziğin Baştacı: PİYANO

  aşkı memnu piyano aşkı memnu klasik müzik piyano müzikleri parçaları notaları Kuyruklu (salon) piyano Piyano, Klavsen'in gelişmişi, tuşlu bir çalgı. Yapım biçimi ile duvar ve kuyruklu (salon) adı verilen çeşitleri vardır. Piyano kelimesi İtalyanca "Pes ve güçlü sesli klavsen (harpsikord) - gravicembalo col piano e forte" 'den gelir. Piyano Forte olarak adlandırılması da...
 2. Dünyaca Ünlü Özlü Sözler

  Dünyaca Ünlü Özlü Sözler

  Dünyaca Ünlü Özlü Sözler nelerdir bana örnek ve Dünyaca Ünlü Özlü Sözleri yazarmısınız
 3. Dünyaca Ünlü Sözler Nelerdir

  Dünyaca Ünlü Sözler Nelerdir

  Dünyaca Ünlü Sözler Dünyaca Ünlü Sözler Nelerdir Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda dünyaca en ünlü sözleri sizlerle ve bizi ziyaret eden misafirlerimiz ile paylaşıyoruz. Senden soruluncaya kadar susman susturuluncaya kadar konuşmandan hayırlıdır. (Hz. Ali) Az malın hesabı daha azdır. (Hazret-i Muhammed) Cahil kimselerin yanında kitap gibi sessiz ol. (Mevlana) Kötü halini...
 4. Dünyaca Ünlü Şarkıcılar

  Dünyaca Ünlü Şarkıcılar

  Dünyaca Ünlü Şarkıcılar kimlerdir bana isimlerini listelermisiniz acaba?
 5. Dünyaca Ünlü Vurmalı Çalgılar

  Dünyaca Ünlü Vurmalı Çalgılar

  Dünyaca Ünlü Vurmalı Çalgılar nelerdir lütfen bana Dünyaca Ünlü Vurmalı Çalgılar hakkında liste sunun kızlar

Sayfayı Paylaş