Dünya'da başka bir örnek yok

almira

Yeni Üye
Üye
Dünya'da başka bir örnek yok
Dünya'da başka bir örnek yok
3163.jpg
Kafatasının yarısı olmadan yaşayan İngiliz çocuk, görenleri hayrete düşürüyor.


Kafatasının yarısı olmadan yaşayan İngiliz çocuk, görenleri hayrete düşürüyor. Doktorlar, 'Bu şekilde yaşayan bir başka örnek yok' dedi.
İngiltere'de kafatasının yarısı olmadan yaşayan çocuk görenleri hayrete düşürüyor. 65 binde bir çocukta görülen Apert Sendromu'yla (kemik gelişimi hastalığı) dünyaya gelen Tom Trueman (3) tedavi sürecinde hastane enfeksiyonu kaptı. Enfeksiyonun kafatasındaki kemiklerin çoğuna sirayet etmesinden dolayı doktorlar küçük çocuğun kafatasındaki kemiklerin yarısından fazlasını almak zorunda kaldı. Tom, kendisine yapılan bir düzine ameliyattan sonra, beynini koruyacak bir kaskla yaşamaya başladı.
Kafasının yarısında kemik bulunmayan sadece deri olan talihsiz çocuğun beyninin zarar görme riskinin ise yüzde 90 olduğu açıklandı. Baba Andrew ve Wendy Trueman ise, 'İşimizi gücümüzü bıraktık neredeyse 24 saat Tom'u gözetliyoruz. Onun her attığı adım ölüme yol açabilir. Beynini sadece bir zar koruyor. Futbolu çok seviyor. Oynamak istiyor ancak çok tehlikeli" dedi. Bilim adamları ise dünya üzerinde kafatasında bu kadar kemik kaybı olup hayatta kalan başka bir kişi daha olmadığını belirtti.
alıntı
 
Ce: Dünya'da başka bir örnek yok

allah dermansiz dert vermesin
 
Geri
Üst