1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Dünyanın ilk robot süpürgesi

Konu, 'Küçük Ev Aletleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Dünyanın ilk robot süpürgesi Electrolux Trilobite, temizlikte yeni bir dönem açarak insan gücüne ihtiyaç duyulmadan temizlik yapılmasına olanak sağlıyor.
    İhtiyaca uygun temizlik programları
    Normal, hızlı ve bölgesel olmak üzere 3 farklı temizleme programından ihtiyacınıza uygun seçim yapabilirsiniz.

İstediğiniz zaman temizlik
    Programlanabilir zamanlayıcı sayesinde süpürgeniz, ayarladığınız zamanda temizliğe başlar. Programlanabilir zamanlayıcı, istenilen zamanda temizlik yapmaya ve 3 farklı temizleme programından birini (normal, hızlı ve bölgesel) ihtiyaca göre seçmeye olanak verir.

Dünyanın ilk robot süpürgesi
    Dünyanın ilk robot süpürgesi Trilobite, temizlikte yeni bir dönem açarak insan gücüne ihtiyaç duyulmadan temizlik yapılmasına olanak sağlıyor.
    "Trilobite"ın tasarımının esin kaynağı, yaklaşık 560 milyon yıl önce okyanus dibindeki atık maddeleri temizleyerek beslenen Trilobite adındaki küçük bir canlı oldu. Trilobite’ın ilk versiyonu 2001 yılında üretildi. Trilobite, sahip olduğu 8 adet ultrasonik sensör ile ses dalgalarını algılayarak süpürülecek mekanda izleyeceği yolu belirler. Trilobite temizlik sırasında şarjı biterse şarj ünitesine dönerek şarj olur ve temizliğe kaldığı yerden devam eder. Temizlik sonrası şarj ünitesine dönerek otomatik olarak park eder.

Merdivenlere dikkat
    Trilobite merdiven algılayıcı sistem sayesinde düşme tehlikesi olmadan çalışır. Trilobite’ın çalışma alanı, istendiğinde manyetik şeritler kullanılarak da sınırlanabilir.

Dünyanın ilk robot süpürgesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. DÜnyadakİ İlk KuŞ

DÜnyadakİ İlk KuŞ

En eski kuş fosillerıne 1981 yılında...Federal Almanya'nın Bavyera eyaletindeki bir kireç ocağında rastlandı.1877 yılında ıkıncı bır fosil bulundu.Ve aradan cok uzun zaman geçtikten sonra,üçünçü fosil 1955'de gün ışıgına çıkarıldı.İlgi çekici nokta.bu 3 kalıntının bırbırlerıne sadece 15 kilometre uzaklıkta ele geçirilmesiydi... Bilginler,üç fosilin de aynı türe ait olduğunu...
  2. Dünyanın ilk robot süpürgesi Electrolux Trilobite

Dünyanın ilk robot süpürgesi Electrolux Trilobite

Dünyanın ilk robot süpürgesi Electrolux Trilobite, temizlikte yeni bir dönem açarak insan gücüne ihtiyaç duyulmadan temizlik yapılmasına olanak sağlıyor. İhtiyaca uygun temizlik programları Normal, hızlı ve bölgesel olmak üzere 3 farklı temizleme programından ihtiyacınıza uygun seçim yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman temizlik Programlanabilir zamanlayıcı sayesinde süpürgeniz,...
  3. Dünyanın ilk ''Dikey Gemisi''

Dünyanın ilk ''Dikey Gemisi''

ilk gemi resimleri ilk gemi resmi “Denizin uzay üssü” olarak adlandırılan bu gemiyi Fransız bir tasarımcı hazırladı. Fransız tasarımcı Jacques Rougerie dikey gemi projesinin hayata geçmesi için çok önemli bir adım atarak “The SeaOrbiter” isimli proje geliştirdi. Uluslarası uzay istasyonun kullandığı sisteme benzer bir teknikle çalışacak gemide deniz hayatını gözlemlemek üzere birçok...
  4. Dünyanın ilk yerleşim yeri..

Dünyanın ilk yerleşim yeri..

dünya resmi dünyanın resimleri dünya tarihteki ilk yerleşim yerleri dünyanın resmi Dönem ödevimdi 90 almıştım hiç unutmam neymiş efendim ansiklopedi yerine netten araştırsam daha iyi sonuçlar alabilirmişim... taaa orta 3 e gidiyorum bırak ozamanlar neti kullanmayı bile bilmiyordum ki bilen bile çok azdı....geçenlerde kuzenim bu konu hakkında ödevi olduğunu söyledi tam zamanı dedim.... 9000...
  5. Dünyanın ilk akılsız telefonu

Dünyanın ilk akılsız telefonu

telefon cep telefonu akılsız telefon bilgiler burada.Malum devir teknoloji devri akıllı arabalar , telefonlar hatta akıllı ev eşyalarıda bu ilerleyen teknolojiden faydalanıyorlar.Bugüne kadar hep yeni özelliklerle çıkan telefonlara alıştık,akıllı telefonlar, bilgisayarlar.Bende yeni demlenmiş çayımla (bana eşlik ediyor :) ) internette bu yenilikleri araştırıyordum ki , biri çok dikkatimi çekti...

Sayfayı Paylaş