1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Dünyayı değiştirmek

  Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.


  Dünyayı değiştirebiliriz.
  Tüm acıları ortadan kaldırıp barış ve güzelliğin hâkimiyetinde bir dünya yaratabiliriz.
  Bütün evreni değiştirebiliriz.
  Evrendeki tüm dengeleri değiştirebiliriz.
  Elbette ki soracaksınız: "Hadi canım. Nasıl oluyor da bunu söylüyorsun? Bizim öyle bir gücümüz mü var?"
  Evet, var.
  "Peki büyüklerimiz, atalarımız böyle bir şeyi neden bize hiç anlatmadı?" diye sorabilirsiniz. Çünkü onlar da bunu bilmiyor. Onlar da bunun farkında değil. Dünyanın geçmişinde bunu söyleyen sayılı insanlar oldu. İnsanoğlu onların söylediklerini ya hiç umursamadı ya da onun için öylesine bir sözdü, unuttu.

  Dünyayı ve tüm evrenleri değiştirebileceğimizi neredeyse hiçkimse bilmiyor, hiçkimse farkında değil. Anne, baba, eğitmenler, din adamları, filozoflar, bilimle uğraşanlar.
  Onlar bizi bize bir beden olarak tanıttı. Biz de hiç sorgulamadan körü körüne öyle kabul ettik. Uygarlıklar değişmiş, uygarlıklar yok olmuş ama bu kör inanç terk edilmemiş. Onu bilinçaltımızda taşıyıp durmuşuz.
  İşte tüm problem bu kör inanıştan kaynaklanıyor.
  Çünkü biz, beden değiliz.
  Biz sâdece içinde yaşadığımız evrenin değil, tüm evrenlerin tek yaratıcısı ve tek sâhibiyiz.
  Yâni TANRI BİZİZ.
  Yaşadığımız dünya ve evrenden memnun değiliz. Dünya ile evren ise bizim kişiliklerimizin tam bir yansıması. Yâni bu evrende yaşayan bütün varlıkların bilinçaltlarının yansıması. Bu yüzden dünyayı değiştirmek istiyorsak yapacağımız tek şey var: O da kendimizi değiştirmek. Bunu görmek zorundayız. Ve bunu ancak tam farkındalık ile görebiliriz. Tam farkındalık ise her şeyden ve herkesten özgür kalmaktır.
  Tam farkındalık, en doğru ve en doğal hâlimizdir.
  Tam farkındalık ile kendimizi, herhangi bir yanılgı olmadan gerçek hâliyle görürüz. Onunla sonsuz güçlere ve güzelliklere sâhip olduğumuzu fark ederiz. Dünyayı nasıl çirkinleştirdiğimizi anlarız. Bilinçaltımızdaki olumsuzluk ve problem yaratan bölümlerin dünyayı çirkinleştirdiğini görür ve üstelik onlardan, hiçbir çaba harcamadan kurtuluruz. Böylece yaşamımızın ve etrafımızda gelişen olayların hızla değiştiğine tanık oluruz. Bunları ne kadar çok insana anlatabilirsek, o insanlar, yavaş da olsa hızlı da olsa mutlaka değişecektir.
  Ne kadar çok insan öz doğası ile tanışır ise dünya o denli hızlı değişecektir. Ve mutlaka olumlu yönde, herkesin ve herşeyin iyiliğine değişecektir. Sistemler, anlayışlar, dinler, alışkanlıklar, gelenekler, kurallar, ahlâk sistemleri, zevkler, bilimsel anlayış, bitkiler, hayvanlar, insanların bedenleri ve yüz ifadeleri. Ve sayılabilen ve sayılamayan ne varsa; bilinen ve bilinmeyen ne varsa. Hepsi değişir. Herşey değişir.
  Bu söylediklerimiz olasılıklar değil.
  Hepsi gerçek.
  Gerçek olduklarını yaşayarak, tanık olarak görebilirsiniz. Buradaki sözlerle değil.
  Şimdiye kadar bunları size söyleyen oldu mu?
  Kendinizi, dolayısıyla dünyayı ve evreni hiçbir çaba göstermeden değiştirebileceğinizi daha önce kimse size söyledi mi?
  Bu açık bir dâvet. Kendinizi ve evreninizi keşfetmeye davet.
  Kaybedeceğiniz hiçbir şey yok.
  Kazanacaklarınız ise sonsuz   
Dünyayı değiştirmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebek Altını Değiştirmek

  Bebek Altını Değiştirmek

  bebeğin altını değiştirme oyunları bebek altını değiştirme oyunu bebek oyunları Bebekler ilk haftalarda altlarını daha sık ıslatırlar.Bunun sebebi idrar torbalarının küçük oluşudur.bebeğinizi altı ıslak ya da pis halde bekletmemelisiniz. Bebeğin bezindeki dışkının rengi beslenme düzenine göre ya da yaşına göre değişiklik gösterebilir. Yeşilimsi ,siyah, yapışkan olan ilk iki yada üç gün olan...
 2. ''Türban için Anayasa değiştirmek yanlıştı''

  ''Türban için Anayasa değiştirmek yanlıştı''

  Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Sosyalist Grup Başkan Yardımcısı Jan Marinus Wiersma, Anayasa Mahkemesi’nin türban düzenlemesine ilişkin iptal kararının, AKP’nin kapatma istemiyle ilgili dava sürecini etkileyeceğini savundu. Wiersma, AKP’nin Anayasa’yı sadece türban düzenlemesi ile gözden geçirmiş olmasının akıllı bir siyasi hamle olmadığını belirtti. Türk halkını ikiye bölen konuların Anayasa...
 3. Nick'ini Değiştirmek İsteyen Üyelerimiz

  Nick'ini Değiştirmek İsteyen Üyelerimiz

  esra isimli nickler Sevgili Melekler, Zaman zaman üyelerimizden nick'lerini değiştirmemiz konusunda istekler geliyor. Biz adminler de her an online olmayabiliyoruz ya da işlerle meşgul olabiliyoruz. Sohbet alanından bizi bulmaya çalışmak yerine buradan isteklerinizi bildirebilirsiniz. Lütfen değiştirilmesini istediğiniz nick'i tam olmasını istediğiniz şekilde, büyük-küçük harflere dikkat...
 4. Yaşamınızı değiştirmek ister misiniz?

  Yaşamınızı değiştirmek ister misiniz?

  Yaşamı verimli bir şekilde devam ettirmenin belirli kurallar var ancak ne yazık ki bu kuralları öğrenmek bazen bir ömür boyu sürebiliyor. İşte tavsiye edilen beş altın anahtar; OLGUNLUK Olgun olmak yaşlı olmak değildir. Yaşlanmaksa bilge olmak değildir. Yaşamının başından beri olgunlaşmak için çaba harcamamış insanlar kendi kısır döngülerinde yok olan yaşlılar olacaktır. Burada zaman çok...
 5. üye adımı değiştirmek istiyorum

  üye adımı değiştirmek istiyorum

  umutluvaka yapmak istiyorum tşklr

Sayfayı Paylaş