Düşük Belirtileri Nelerdir?

T

TİTAN

Forum Okuru
Düşük Belirtileri Nelerdir?
düşük nedir belirtileri bulguları nelerdir nasıl anlaşılır tehlikesi sonuçları alınması gereken önlemler ile ilgili bilgiler burada melekler
Planlı bir gebelikle anne olmayı beklerken başa gelebilecek en üzücü şeylerden biri düşüklerdir melekler .Peki düşük yaptığınızı nasıl anlayacaksınız?


dusuk-36.jpg
Düşük birden olmaz. Yumurta dışarı atılmadan önce birkaç gün geçmesi gerekir. Bazan yapıştığı yerden ayrılması birkaç haf*ta sürer. Bazı belirtiler de bir düşüğün hazırlandığını haber verir. Ha*milelik ne kadar ilerlemişse bu belirtiler o kadar kesindir.

Zamanında doktora haber verilirse çoğu kez düşük önlenir. Bu belirtiler şunlardır:

Az veya çok, bazan da şiddetli kan kaybı. Bu kan kaybıyla birlikte, bazan daha önceden, karnın arka taraflarında ağrılar, daha sonra rahim sancıları. Bu ağrılar doğum sancılarına benzer, fakat daha az şiddetli ve daha az nettir, bel*li aralıklarla meydana gelir.

O hamileliğin özel rahatsızlıkları birdenbire kaybolur veya çok ha*fifler (bulantı, göğüslerin şişmesi vs.).

Bu belirtilerden biri veya birkaçı ortaya çıktığı anda doktorunu*zu arayın veya ona görünün. Doktor yalnız bir düşük olup olmadığı*nı değil, bunun önüne geçilip geçilemeyeceğini de söyleyebilir. Önü*ne geçilebilecekse vereceği ilaçları titizlikle kullanın. Bunu atlattık*tan sonra, son kan kaybından 8-10 gün geçince ayağa kalkabilirsiniz.

Bundan sonra umudunuzu asla kaybetmemelisiniz.Düşükten sonra ne yapmanız gerektiğini doktorunuzdan öğrenip,uygun zamanda doktor kontrolünde tekrar gebe kalma şansınızı kullanabilirsiniz.. :tik:
 
Üst