E Harfi Rüya

M

Misafir

Forum Okuru
E Harfi Rüya
rüyada e harfi görmek
EBE : Rüyada ebe görmek iyidir. Güzel bir ebe görmek, rüya sahibinin bir kızı olacağına, yaşlı ve çirkin bir ebe görmek de, rüya sahibinin çok zeki çocukları olacağına işarettir.

EBEGÜMECİ : Rüyada ebegümeci gören, eğer hasta ise sağlığını geri kazanacaktır, sağlıklı ise hayır ve menfaat görecektir. Ebegümecini pişirip yediğini gören, mide hastalığı çekmez.

EBEM KUŞAĞI (GÖK KUŞAĞI) : Ebem kuşağının kırmızı olduğunu görmek, o sene bir şekilde kan akmasına işarettir. Rüya sahibinin yaralanmasından korkulabilir. Eğer sarı görülürse hastalığa; yeşil görülürse de kıtlığa işarettir. Ebem kuşağını tüm renkleriyle gören kişi evlenir.

EBU BEKİR (R.A.) : Hz Ebubekir'i görmek, erkek veya kız çocuklar tarafından şiddet görmeye, korkulara, gözden kaybolmaya işarettir.

ECNEBİ : Başka bir milletten bir kimseyi görmek bazen çıkılacak bir yolculuğa, bazen de kolay yoldan para kazanmaya işarettir.

ECZANE : Eczane hastalığa işarettir. Bazı yorumlarda eczane görmek, eğer ilaç alınmışsa sağlık ve afiyete işarettir denir.

EDEBİYAT : Rüyada edebiyat ile uğraştığını gören kişinin duygusal hayatında yeni bir gelişme başlayacaktır.

EĞLENCE : Eğlenceli bir mekanda olmak, sevgilinizin size karşı dürüst olmadığının işaretidir. Bu rüya, sahte arkadaşlarınız olduğu ve hayatınızın tehlikede içinde olduğu anlamına gelir. Yolculuk yaparken dikkat edin.

EJDERHA : Hastanın rüyada ejderha görmesi, ölümüne işarettir. Bir kadın rüyada ejderha doğurduğunu görürse, sakat bir çocuğu olacak demektir. Kendisinin ejderha olduğunu gören kişinin ise ömrü uzun olur. Veya güç ve otorite elde eder. Ejderha eti yediğini gören kimse, bir mala sahip olur.

EKİN BİÇMEK : Rüyada ekin biçmek, güç işleri kolaylaştırmaya ve çabucak rızka işarettir. Ekinin mevsimsiz olması ise ölüm ve savaştır. Eğer biçilen ekin yeşilse gençlerin ölmesine, beyaz ise ihtiyarların ölmesine işarettir.

EKİN EKMEK : Rüyada ekin ekmek, evlenmeye işarettir. Ekin ektiğini gören kişinin hanımı hamile kalır. Rüyada ekinin yanması, açlık ve kıtlığı haber verir. Ekinin yeşili uzun ömre, kurusu ecelin yaklaşmasına işarettir. Ekin ekilmeyecek yere ekin ektiğini gören zina yapacak anlamına gelir.

EKMEK : Ekmek yemek, maddi refaha kavuşacağınız ve hayatınızdan memnun olacağınız anlamına gelir. Beyaz ekmek, kolay kazanç ve bolluk, siyah ekmek, yaşayış ve geçimde darlığa işarettir. Acı ekmek, güçlükle geçinmeyi anlatır. Yufka ekmek, anneye işarettir. Beyaz ve temiz undan yapılmış halis ekmek, güzel ve hoş geçime, ilime, güzel bir hanıma işarettir. Rüyada ekmeğin ayaklar altında çiğnendiğinin görülmesi, bolluk ve ucuzluk geleceğinin habercisidir. Ekmek üzerine işediğini gören kişi eşi ile cinsi münasebet yapacak demektir. Ekmeğin kuru olması ise geçim darlığıdır. Bekar için yufka ekmek, bir eş demektir. Darı ve nohut ekmeği, piyasanın darlığına işarettir. Geniş yufka ekmek, bol rızk ve uzun ömürdür. Sıcak ekmek, nifak ve kuşkulu kazançtır. Katıksız ekmek yediğini gören kişi,yalnız kalarak hasta olur ve yalnız biçimde ölür. Pişmemiş ekmek şiddetli sıtma olarak yorumlanır. Ayrı öğütülmüş undan yapılan ekmek, zenginler için fakirliğin simgesidir. İnce ekmek bol rızktır. Çörek az kazanç, yufka ekmek çok kazançtır. Peksimet vücut sağlığıdır. Kırılmış ekmek, bolluk, rızkın genişliği ve kolay kazançtır. Pörsümüş ve kokmuş ekmek ucuzluk ve bolluktur.

EKMEK SEPETİ : Rüyada görülen ekmek sepeti, gelecek olan bir müjdedir. Sepet görmek, ciğerde olan bir hastalığa da işarettir.

EKSİKLİK : Eksiklik, eğer insanın organlarındaysa, mal ve nimetin eksilmesi demektir.

EKŞİ : Rüyasında ekşi yiyecekler (limon vs. gibi) yediğini gören kişinin geçimini zorlukla karşılayacağına ve sıkıntılı bir ömür süreceğine işarettir.

EL : Güzel el, başarılı ve ünlü olacağınıza; çirkin ve bakımsız el, fakirlik ve hayal kırıklığına işarettir.

EL BAĞLAMAK : Rüyada el bağladığını görmek, iyi olarak yorumlanmaz.

EL DEĞİRMENİ : El değirmeni, iki günahkar arkadaşı anlatır. Bazı yorumculara göre de, düğün ve sünnet yemeği anlamına gelir. Değirmen korkuya da işarettir. Değirmen satın aldığını gören kişi bekarsa evlenir. Evliyse oğlunu ya da kızını evlendirir. Ya da bir hizmetçi alır. Yolculuk yapan birisi ise yakında bir yolculuğa çıkacaktır. Bazen el değirmeni şer ve müsrif bir kadın anlamına da gelir.

EL ÇIRPMAK : Rüyada el çırpmak, alkışlamak rahatlık ve sevince işarettir.

EL YAZISI : Kalabalık içinde konuşmalarınıza dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir.

ELBİSE : Elbise, kişinin dini ve dünyevi durumudur. Rüyada elbisenin yakasının yırtık olduğunu gören kişi fakirleşir. Elbise giymek, şan ve şöhret kazanmaktır. Yakasız elbise giydiğini görmek, ölüme işarettir. Siyah bir elbise gitmek, üzüntü ve keder getirir. Yeşil ve beyaz elbise dine ; kırmızı elbise şöhrete; sarı elbise hastalığa işarettir. Mavi elbise ise iyi değildir. Kadının kırmızı elbise giydiğini görmesi, ferahlık ve sevinç getirir. Elbisenin kalını, incesinden daha iyidir. Kıymetli bir elbise giydiğini görmek, herkes için iyiliğe ve mutluluğa işarettir. Çirkin ve kötü olarak yamanmış elbise, zarar, ziyan ve işsizliğe işarettir.

ELDİVEN : Eldiveninizi kaybettiğinizi gördüyseniz, sevdikleriniz tarafından terk edileceksiniz. Yeni eldivenler, sıkıntılı günlerden sonra iş hayatında başarılı kazanacağınız anlamına gelir.

ELEK : Rüyada elekle bir şey elediğini görmek; rüya sahibinin yapacağı bir işte başarılı olacağı anlamındadır.

ELEKTRİK : Hayatınızda olabilecek bazı ani değişiklikler sizin aleyhinize olacak. Eğer sizi rüyada elektrik çarpıyorsa, bu, hayatınızın tehlikede olduğu anlamına gelir.

ELMA : Hayalleriniz gerçekleşecek. Elma barışın, bolluğun, bereketin, paranın ve şansın işaretidir. Fakat elma yeşil, çürümüş veya tamamen olgunlaşmamışsa bu rüya iyi şeylerin habercisi sayılmaz. Elma, çocuğa da işarettir. Sayılı elma, sayılı paraya işarettir. Elma, dostlar olarak da yorumlanır. Elma, aynı zamanda da şehvete de işarettir.

ELMAS : Rüyada elmas görmek, zenginliğin ve saygının işaretidir. Elmas aynı zaman da mağrur, kibirli, görünüşünden başka bir özelliği olmayan, gösteriş meraklısı bir kadın olarak da yorumlanır. Bir elmas yüzük alıp, taktığını gören kişi ise böyle bir kadınla evlenecek demektir.

EMANET : Bir kişi rüyasında hanımına bir şey emanet ediyorsa, hanımı ondan hamile kalacak demektir. Birine cüzdanını emanet etmek, o kişiye sırlarınızı açacağınız anlamındadır..

EMMEK : Rüyada birisini emzirdiğini görmek, emzirdiği insanın o kişiden mal alacağına; iki memesi emiliyorsa, o insanın kendisini emzirenim hanımından mal alacağına; eğer onun burnunu emiyorsa, emilen kişi o insanın sevdiği birisinden mal alacağına; şayet oyluğunu emiyor ise, o kişinin milletinden mal alacağı anlamına gelir.

ENGEL : Rüyada duvar, set, uçurum ya da herhangi yüksek bir yer gibi aşılması güç engelleri görmek, rüya sahibinin bir çok zorluklardan sonra isteğini gerçekleştireceğine işarettir.

ENGİNAR : Rüyada enginar (pişirilmiş ya da çiğ) yemek hayır değildir. Rüyayı görene kötü bir haber ulaşabilir.

ENİŞTE : Akrabalarınızın sizi kendi çıkarları için kullanacağını haber verir. Enişte görmek, aynı zamanda sağlık, huzur ve güvene de işarettir.

ENKAZ : Evin önünde bir enkaz görmek, ev halkının başına bir bela geleceğine, enkazın kaldırıldığını görmek ise o beladan kurtulacağına işaret eder.

ENSE : Rüyada boyun veya ense görmek mal ve mülke işarettir.

ERİK : Olgun erikler mutluluğa ve rızka işarettir. Mevsimsiz toplanan erikler ise hastalık, üzüntü ve keder olarak yorumlanır. Erik toplamak, hayallerin gerçekleşmesi anlamına da gelir.

ERKEK KARDEŞ : Yakın bir akrabanızla ya da bir arkadaşınızla kavga edebilirsiniz.

ERKEK CİNSİYET ORGANI : Erkek cinsel organını görmek mal, evlat ve ömür olarak yorumlanır. Cinsiyet organının ayıplanmayacak derecede uzayıp büyüdüğünü görmek, evlat ve malın çok olacağına işarettir. Cinsel organının kaybolduğunu görenin, çocuğu kaybolur. Veya yolculuğa çıkar ve ailesinden haber alamaz ya da hasta ise ölür. Organının kesildiğini gören kişi ölür ya da malı gider, evladı ölür. Cinsiyet organını tutmak, ferahlık ve sevinçtir.

ERKEK ÇOCUK : Rüyada erkek çocuk görmek, bir müjde alacağınıza yorumlanır. Rüyada bir erkek çocuk doğurduğunu gören kişi üzüntü ve kedere düşer veya hastalığa yakalanır. Bazı yorumlarda ise erkek çocuk görmek mal, bir hanım ve birbiri ardına çıkacak çok miktarda hayırlı iş olarak belirtilir.

EROİN : Rüyada eroin kullanmak, rüya sahibinin dengesiz bir yaşamı olacağına işarettir. Eroin sattığını görmek ise, rüya sahibinin sağlığının bozulacağı anlamındadır.

ERZAK : Rüyada erzak görmek, bolluk ve bereketi getirir.

ESİR : Bir kişinin bir yerde esir olduğunu görmesi, hayır ve kazanca işarettir. Bazen de esirlik bazı sırları öğrenmek anlamına da gelir.

ESKİ ELBİSE : Rüyada eski elbiseler satın almak hayırlı değildir.

EŞEK : Anıran bir eşek, değersiz bir kişi tarafından azarlanacağınız ve hakarete uğraya- cağınız anlamına gelir. Eğer bir eşeğe bindiğinizi gördüyseniz, yabancı bir ülkeye yolculuk yapıp, çeşitli maceralar yaşayacaksınız. Dişi eşek geçime, yardımcıya ve nesli çok kadına işarettir. Eşek büyük olursa, yüksekliktir. Güzel olursa sahibi için güzelliktir. Eşek eti yiyen kimse mal ve büyüklüğe erişir. Eşekten düştüğünü gören ise fakir olur. Eşek sütü içtiğini gören hafif bir hastalık geçirir. Ya da hastaysa iyileşir. Rüyada eşekten inmek veya eşeği satmak fakirliktir. Beyaz bir eşek görmek, son derece büyük mal varlığı ve servete işarettir.

EŞEK ARISI : Rüyada eşek arısı görmek, kötü nefse ve ahlaksız kişilere, davranışlara işarettir.

EŞİK : Rüyada görülen alt eşik, rüya görenin hanımıdır. Rüyada kapısının eşiğine binen kişi evlenir. Kapısının üst eşiğinin veya alt eşiğinin koparıldığını gören kişi ise boşanır. Eşik yaptığını gören kişi evlenir.

ET : Çiğ et görmek, iş hayatında bazı problemlerle karşılaşmaya ve hastalığa işarettir. Pişirilmiş et, sizin hedeflerinize başkalarının ulaşacağının haberini verir. Pişirilmiş et aynı zamanda mal olarak da yorumlanır. Kasaptan et almak, bela ve kedere işarettir. Vahşi hayvan eti helal rızka işaret eder.

ET DİLİMLERİ : Rüyada görülen et dilimleri, açıkça kendini belli eden zararlı bazı şeylere işarettir.

EV : Yeni bir ev, yakında taşınacağınız anlamına gelir. İş hayatında başarı. Eski bir ev ise başarısızlık ve hastalığın habercisidir. Ev görmek bir erkeğin beraber yaşadığı hanımına işarettir.

EVLATLIK ÇOCUK ALMAK : Hayatınızda yeni ve hoş olayların gerçekleşeceğinin müjdesidir.

EVLENMEK : Rüyada evlenmek, Allah tarafından gelecek bir yardıma işarettir. Bazen de evlenmek esarete, borca, üzüntü ve kedere yorumlanır. Evlenmek sanat anlamına da gelir.

EVLİYA : Rüyada evliya görmek dinsel açıdan kuvvete, hayır ve berekete kavuşmaya, üzüntü ve kederlerden kurtulmaya işarettir.

EYER : Hoş haberler alacak ve hiç beklemediğiniz misafirler gelecek.

EZAN : Ezan sesi duymak başarılı, sağlıklı ve mutlu olmaktır. Aynı zamanda hac ayında görülen bir rüya ise hacca gideceğinizin de habercisidir.
 

Benzer İçerikler

Üst