Etiketler:
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113

E vitamini bebeği astımdan koruyor

Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Hamilelikte E vitamini kullanılmasıyla astım hastalığı arasındaki bağlantı bir araştırma ile ortaya kondu. Araştırmaya göre, anne adayının hamileliğin özellikle ilk 16 haftasında E vitamini alması çocukta astım riskini azaltıyor.
    İngiltere’de yapılan son araştırma, hamilelik döneminde annenin E vitamini alması ile çocuğunun astım hastasılığına yakalanma olasılığı arasında birebir ilişki olduğunu ortaya koydu.

Buna göre gebeliğin özellikle ilk 16 haftasında yeterli E vitamini alan annelerin çocuklarının astım hastası olma ihtimali diğer annelere oranla 5 kat daha az.

2 bin kadının katılımıyla yapılan araştırmada, 9 ay süresince anne karnında yeterli E vitamini alamayan bebeklerin, 5 yaşına geldiğinde soluk alıp verirken güçlük çekme ve egzema olma ihtimalinin daha yüksek olduğu anlaşıldı.

ANNESİ E VİTAMİNİ ALMAYANLAR POLENLERE VE AKARLARA DUYARLI

E vitamini, akciğer gelişimine önemli katkı sağlıyor. Bu vitamini yeterince almayan yeni doğanların polenler ve ev tozu akarlarına karşı daha duyarlı oluyor.

AYÇEKİRDEĞİ VE MARGARİNDE E VİTAMİNİ VAR

İngiliz uzmanlar, anne adaylarına sebze yağları, margarin ve ay çekirdeği öneriyor. Ancak sağlıklı bir hamileliğin, aslında temel olarak dengeli beslenmekten geçtiğini bir kez daha hatırlatıyor.

E vitamini bebeği astımdan koruyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Astim Ve Bebekler

Astim Ve Bebekler

Astım, anne baba veya yakın akrabalarda astım, egzema (deride kuruluk ve kaşıntı) veya kurdeşen (deride böcek ısırması gibi kabarcıklar) gibi alerji şikayetleri olan ailelerin çocuklarında daha çok görülmektedir. Astım riski toz bitleri tüylü hayvanlar (özellikle kediler) veya küf sorunu gibi alerji yapan maddelerin bulunduğu evlerde büyüyen çocuklarda da daha fazladır. Doğduktan sonraki ilk...
  2. Hamilelikte yenen elma astımdan koruyor

Hamilelikte yenen elma astımdan koruyor

Hamilelik sırasında annenin yediği elmanın, bebeği astımdan koruyabileceği bildirildi. Hollandalı ve İskoç bilim adamlarının yaptığı araştırma çerçevesinde, yaklaşık 2 bin hamile kadının beslenme biçimleri izlendi ve 1253 bebeğin akciğer işlevleri kontrol edildi. Utrecht Üniversitesi'nden S. M. Willers'ın yazarlığını yaptığı araştırmada, 5 yaşlarına geldiklerinde 145 çocuğun astıma...
  3. E vitamini bulunan besinler

E vitamini bulunan besinler

E Vitamini Olan besinler E Vitamini Olan yiyecekler Sağlığımız açısından oldukça faydalı ve büyük etkileri olan E Vitamini içeren besinlere yer veriyor ve E vitamini hangi yiyeceklerde var gibi soruların yanıtını buradan veriyoruz Melek'ler. E vitamini bulunan besinler: -marul -soya -yerfıstığı -kabak çekirdeği -badem -susam -ceviz -zeytinyağı -ayçiçek yağı -mısırözü yağı -pamukyağı...
  4. Bebek sahibi olmak için E vitamini kullanın

Bebek sahibi olmak için E vitamini kullanın

e vitamini nedir,e vitamini hangi besinlerde bulunur,kısırlık tedavisinde e vitamini,çocuk tedavisinde e vitamini,hamilelik için e vitamini,e vitamini hakkında bilgiler Ailenizi kurdunuz ve şimdi mutlu tablonuza bir de bebek eklemek istiyorsanız. Daha fazla E vitamini alarak bebek sahibi olma şansınızı arttırabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin...
  5. E Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir?

E Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir?

Antioksidan özelliği ile vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan E vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz ve cilt sağlığı için faydalıdır. Vücudun cinsel gelişimi açısından da oldukça önemlidir. E vitamini eksikliğinde vücutta ödem oluşur. Kansızlık, halsizlik ve göz rahatsızlıkları meydana gelir. Ergenlik döneminde çocukların cinsel gelişimi sağlıklı bir şekilde gerçekleşmez....

Sayfayı Paylaş