EBRU YAŞAR Evlenmek İStiyormuş

PaSikA

Yeni Üye
Üye
EBRU YAŞAR Evlenmek İStiyormuş
MakeThumb.aspxEBRU YAŞAR, YENİ ALBÜMÜ 'SENİ SEVİYORUM'U AVRUPA MÜZİK ETİKETİYLE PİYASAYA ÇIKARDI.

Albümle birlikte imajını da yenileyen ünlü şarkıcı, ilginç bir de iddiada bulundu: 'Ben estetiği kadına yakıştırıyorum. Benden sonra da burun estetiğinin patladığına inanıyorum. Bir Deniz Akkaya, bir de benim için derler bunu.'

Yeni albümünüz hayırlı olsun. Albüm, ismini İsmail YK ile düet yaptığınız parçadan alıyor, değil mi?

- Evet, İsmail YK bir sürpriz yaparak bu şarkıyla bana destek oldu. Şarkıyı verdiğinde benimle düet yapacağını düşünmemiştim, bu fikir ortaya çıktığında çok heyecanlandım. Sonuçta çok güzel oldu. İlk klibi de bu şarkıya çektik. Ses renklerimiz, tarzımız az da olsa birbirine yakın. İsmail’in kendine has bir tarzı olduğuna inanıyorum. Uçuk, aynı zamanda duygusal ve cesur. Herkesin söyleyemediğini söylüyor. O yüzden önce 'Onun yaptığı şarkı bende durur mu' diye düşündüm. Ama iyi bir çalışma çıktı ortaya. O da 'Beyaz Show'a konuk olduğunda 'İyi ki ben okumamışım, Ebru Yaşar okumuş bu şarkıyı' dedi.

Aşk şarkısı mı bu?

- Hasret şarkısı. Bu şarkının içinde kendimi buldum. Ben memur kızıyım, babam polisti. Gurbeti, özlemeyi, beklemeyi ve bekletilmeyi o kadar iyi biliyorum ki... En iyi tanıdığım duygu ayrılık acısı.

Bu kaçıncı albümünüz ve albümden neler bekliyorsunuz?

- Dördüncü galiba... Albümüme çok güveniyorum, ekonomik krize rağmen çok umutluyum.

Hangi müzisyenlerle çalıştınız bu albümde?

- İsmail YK, Sinan Akçıl, Ersay Üner ve Ali Tekintüre ile çalıştık.

Nazan Öncel, Sezen Aksu gibi usta isimlerin şarkıları neden yok?

- Gerek duymadım. Onların yaptığı şarkıları da çok seviyorum ama bu albümde denk gelmedi. İleride olursa, seve seve okurum.

Babanızın polis olduğunu söylediniz. Polis konserlerine de çıkıyorsunuz o zaman?

- Çıkıyorum. Polisler beni çok sever zaten. Babam karakol amiriydi, annem memurdu. Sabahları uyandığımda yanımda annem de babam da olmuyordu. Ben de karakola iniyordum. Saçlarımı polisler örüyor, yemeğimi yedirip beni okula gönderiyorlardı.

Niye polislerle ilgili hiç şarkı yapmadınız?

- Ben bu işi ticaret olarak görmüyorum. Onların içinde yetiştiğim için duygularını o kadar iyi anlıyorum ki...

Babanız sizin de polis olmanızı istemedi mi?

- Tabi istedi. Ben zaten şarkıcı olmasaydım polis olacaktım. Polislik sınavlarına girmiştim, tam o sıralar bana albüm teklifi geldi. Kaset çıkarma işi ağır bastı ama bu olmasa kesin polis olacaktım. Şimdi memleketin neresinde görev yapıyordum, Allah bilir...

Nasıl keşfedildiniz peki?

- Çok tesadüfi bir şekilde. Eskişehir’deydik. Konservatuvar imtihanına girmek için İstanbul’daki halamın yanına geldim. Halamın yan komşusunun iki oğlu vardı. Oğullarının da müzik stüdyoları varmış ve yeni ses arıyorlarmış... Gittim stüdyolarına, iki şarkı söyledim. Kulaklarına inanamadılar! Hemen benimle bağlantıya geçtiler ama anlaşma imzalamadılar yaşım küçük diye. Burhan Çaçan’ın menajeri de onların çok yakın arkadaşlarıymış. Bu yüzden beni Burhan görüp kapmasın diye kaçırdılar. Ama menajeri, Burhan Çaçan’a benden bahsetmiş. Bir süre sonra Burhan Çaçan aradı ve 'Kızım baş dururken ayakla çalışma, gel' dedi. Gittim, sesimi dinledi ve hemen anlaşma yapmak istedi. 'Ne şartlarda çalışmak istiyorsanız kabul, yeter ki albümü biz yapalım' dedi ve öyle başladı süreç.

Evlilikle ilgili ne düşünüyorsunuz?

- Evlenmek istiyorum artık! Evlilik kurumuna çok önem veriyorum. Evlendiğim zaman da ömür boyu sürsün istiyorum.

Çocuk özlemi var mı peki?

- Kesinlikle var... Angelina Jolie gibi imkanım olsa ben de yedi tane çocuk yapardım, evlat da edinmek isterdim.

Şu anda da böyle bir şey yapabilirsiniz...

- Evet ama evlat edindiğim çocuğu aile ortamında yetiştirmek isterim. Bunun için de evlenmem lazım. Bir de önce kendi çocuğumu doğurmak istiyorum. Evlatlık daha sonra.

Evleneceğiniz erkek nasıl biri olmalı? Ya da önce şunu sorayım; hiç aşık oldunuz mu?

- Oldum tabii ki... 'Seni seviyorum' dediğin zaman hissettiğin çok güzel bir duygu. Zaten sanatçı insan duygusal olur, sanatçı insanın sevmemesi imkansız. Aşksız hayat olmaz. Aşkı dolu dolu yaşarım. Erkek profiline gelince, vicdanlı, iyi niyetli, esprili, rahatça konuşabileceğim erkeklerden hoşlanıyorum. Bunun yanında bir de yakışıklı olursa, yeme de yanında yat!

Para önemli mi sizin için?

- Yaşayabileceğin kadar önemli. Evleneceğim erkeğin en azından benim parama muhtaç olmaması gerekir, yoksa onun ne kadar parası olduğu hiç önemli değil. Ben zaten kendi paramı kazanıyorum. Evlilik iyi günde kötü günde birlikte olmaksa, bende varsa ona veririm onda varsa bana verir zaten. Çalışmayan, üretmeyen insanı sevmem. Kazancının ne olduğu önemli değil ama mutlaka bir işi olmalı.

Oyunculuk yapmayı düşündünüz mü hiç?

- Zamanında çok oyunculuk teklifi aldım ama ben şarkıcılığımın ön planda olmasını istiyorum. Tabi bu oyunculuk yapmayacağım anlamına da gelmez... Senaryoya göre oynayabilirim. Neden olmasın?

BENDEN SONRA BURUN ESTETİĞİ PATLADI

n Estetiğe karşı olduğunu söyleyenler bazen karşımıza estetikli çıkıyorlar. Siz de estetik yaptırdınız. Bu konuya nasıl bakıyorsunuz?

- Hangi kadın güzel olmak istemez ki? 'Ben kendimi güzel bulmuyorum' diyen kadın yalan söylüyordur. Ben estetiği kadına yakıştırıyorum. Benden sonra da burun estetiğinin patladığına inanıyorum. Bir Deniz Akkaya, bir de benim için derler bunu.

gecce.com
 
Üst