1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.305
    Ödül Puanları:
    113

Eda Özülkü biyografisi

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1966 yılında Gölcük'te doğan Eda Özülkü, ilk ve orta okul yıllarını İzmit'te geçirdi. Liseyi İstanbul'da tamamladı ve Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü'nden mezun oldu. Aynı üniversitede şan eğitimi üzerine yüksek lisans yaptı. Daha sonra Işık Lisesi’nde ve mezun olduğu üniversitede öğretim görevlisi olarak çalıştı. Öğretmenliğinin yanında müzik çalışmalarına eşi Metin Özülkü ile birlikte devam etti. Eşinin bestelediği pek çok şarkının sözlerini yazdı. Bunların arasından öne çıkan 'Seninle Olmak Var Ya', 'Eğlen Güzelim', 'Kuşlar', 'Alladı Pulladı', 'Doğum Günü', 'Parolayı Söyle', 'Yürü Ya Kulum', 'Yaralım' gibi şarkılar büyük beğeni topladı. Eşiyle birlikte yaptığı şarkıların demolarında solist olarak yer alan Eda Özülkü, müzik yapımcılarından gelen albüm tekliflerini uzun bir süre kabul etmedi. Ancak eşinin de ısrarlarıyla, aldığı klasik batı müziği eğitimini pop müzikte kullanmaya karar verdi.

1993 yılında albüm çalışmalarına başlamasıyla birlikte öğretim görevinden ayrıldı. Bu çalışma sonucu “Parolayı Söyle” adlı ilk albümü ortaya çıktı. Bu çok beğenilen albümün ardından sırasıyla “Dalgacı”, “Uçurdum Da Uçurdum” ve “Al Beni” adlı üç albüm daha yayınladı.

Eda Özülkü biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eda Özülkü - İnce Sızım

Eda Özülkü - İnce Sızım

Bir bahardım şimdi ayaz Feryadımı duy biraz İhtimalim umudum az Bilirim dönmez zor biraz Ne verdiysem yanlış aldın Kabullendim alttan aldım Uslanmadım sırılsıklam Ben hep sana hayran kaldım İnce sızım Kalp hırsızım Beni benden aldın imkansızım Ağlasam inlesem ne fayda Nasıl olsa ben hep haksızım İnce sızım çok yalnızım Beni benden aldın imkansızım Ne yapsam ne etsem ne fayda Nasıl olsa ben...
  2. Eda Özülkü - Dayanamam Sana

Eda Özülkü - Dayanamam Sana

Öyle deli gibi esme başım dönüyor Hasretini verme baharın yerine Öyle arada bi bakma içim gidiyor Gözyaşımı derme gülümün yerine Ölüm olda düş peşime Ecel olda al başımı Eriyor içim yanıyor giderek Yine de dayanamam sana ben Kimbilir kaç yıl daha Böyle canım yanacak Seninle olmak var ya Yeniden doğmak var ya Kimbilir kaç yıl daha Sürgün çeker bu gönül Seninle olmak var ya Yeniden doğmak var...
  3. Eda Özülkü - Dalavereci Yar

Eda Özülkü - Dalavereci Yar

Pencerenin önüne geçip öyle durma Arada bir eserek dağıtıp savurma Penceremin önüne geçip öyle durma Cilveli ve işlevi görünüp yok olma Çalma iki arada bi derede şu kapımı Kalmaya gel bana heyecan yaratma Çalma iki arada duvar örülü kapımı Öyle hin bakma beni benden alma Kaç kere kandırdın beni yar Olmasan olmazmı deli yar Herdemde hercai dalavereci yar Bunca çaba boşuna anılarda kaldın Her...
  4. Eda Özülkü - Al Beni

Eda Özülkü - Al Beni

karlı dağdan kopsan gelsen eda özülkü karlı dağdan kopsam gelsem uçsan gelsen kossan kor diye göğsüme basarım seni Al beni bildik bu yaylalardan Dokunur içime şu körpenin hali Al beni bildik bu yaylalardan Dokunur içime şu körpenin hali Darlanır gülemem kendimi bilemem Ben köyün delisi ne olacak halim Darlanır gülemem kendimi bilemem Ben köyün delisi ne olacak halim Karlı dağdan kopsan...
  5. Eda Özülkü Hayatı Fotoğrafları

Eda Özülkü Hayatı Fotoğrafları

Eda Özülkü Kimdir Resimleri Eda Özülkü Hayatı Fotoğrafları Müzik dünyasının başarılı isimlerinden biri olan Eda Özülkü'nün hayatı hakkında bilgileri ve en güzel resimlerini aşağıda ki makalemizde bulabilirsiniz melekler :) Eda Özülkü 1966 yılında Gölcük'te doğdu. İlk ve orta okul yıllarını İzmit'te geçirdi. Liseyi İstanbul'da tamamladı ve Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü'nden mezun...

Sayfayı Paylaş