efendimizin gözlerine herhergün bir yasin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. peygamber efendimizden bir hatıra

peygamber efendimizden bir hatıra

peygamber efendimizin hatıraları peygamber efendimizle ilgili hikayeler peygamberimiz ile ilgili hikayeler peygamberimizle peygamberimizin çoçuklarla hatıraları Enes b. Malik'in (r.a.) rivayet ettiğine göre: Bir Cuma günü Hz. Peygamber (a.s.) ayakta hutbe okurken Darul-Kaza tarafında zamanında mevcut olan kapıdan bir kimse Mescide girdi. Resulüllah'ın karşısına dikilerek şöyle dedi:...
  2. Gözlerde ''yas'', Dudaklarda ''sus''

Gözlerde ''yas'', Dudaklarda ''sus''

Biliyordum... Suskunluğuna öyle alışmış ki zemheri yüreğim, Sen söylemesen de,getirmesen de dile ve anlam getiremesem de;buralara ait olmadığını kabullenebiliyorum... Kimlere uzanıyordu ellerin? Benimkilere dokunmama nedenine nasıl da uzaktı gözlerim... Oysa tenim bir nefes uzağındaydı, Sense sadece soluksuzluğunu verirdin bana... Cayır cayır sana yanan ve bir o kadar susuz, Bir o kadar...
  3. Yabancıların gözüyle Efendimiz(s.a.v)

Yabancıların gözüyle Efendimiz(s.a.v)

yabancıların gözüyle hz muhammed Mahatma Gandhi=''Ben şu kanaate vardım ki,İslamiyet'in süratle yayılması,kılıç yüzünden olmamıştır.Aksine herşeyden evvel sadeliği,mantıki olması ve Peygamberinin büyük tevazuu(alçak gönüllülüğü),sözünü daima tutması,yakınlarına ve Müslüman olan herkese karşı sonsuz bağlılığı yüzünden,İslam dini birçok insan tarafından seve seve kabul edilmiştir''...
  4. (“bir yastık” sohbeti)

(“bir yastık” sohbeti)

kuş tüyü yastık nasıl yıkanır elyaf yastık nasıl yıkanır silikon pamuk yün Bir yastıkta kocayın… - Amin… Başka ne diyebilirdi bu duaya, yarini çok seven, onun yolunu gözleyip nefesini dinleyen? Sanki yaşam yariyle başlamış, yariyle bitecekmiş gibi gelen; ona her dünyada bir daha ayrılmamacasına hep sarılmak isteyen? BİR YASTIKTA İKİ KİŞİ? Bu satırları okuyup da, yariyle uzun “bir...

Sayfayı Paylaş