Etiketler:
 1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  eğitimde yeni alternatif; Bulgaristan

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  Kariyer yapabilmek için tek yolun ÖSS'den geçtiğini düşünüp hayallerini erteleyenlerin, çoğu zaman es geçtikleri bir seçenek daha var: Yurt dışında üniversite eğitimi almak. Kaliteli, ekonomik ve prestijli bir kariyer sanıldığı kadar uzak değil. Bulgaristanda Türkiye'deki özel üniversitelerden daha ucuza lisans eğitimi almak göz ardı edilmeyecek bir alternatif.
  Oysa kariyer yapabilmek için tek yolun ÖSS'den geçtiğini düşünüp hayallerini erteleyenlerin, çoğu zaman es geçtikleri bir seçenek daha var: Yurt dışında üniversite eğitimi almak.

  Ailelerin, çoğu zaman maliyeti çok büyüttükleri için araştırmaya bile gerek görmedikleri ya da çocuklarını bir bilinmeze uğurlamak kaygısı güttükleri için seçenekler arasından çıkardıkları yurtdışında eğitim, ne sanıldığı kadar pahalı ne de riskli. Bu konuda hizmet veren biri Eğitimbg Danışmanlık. Başarılı ve tecrubeli danismanlardan oluşan kadrosuyla hizmet veriyor.

  Sofya Teknik Üniversitesi, Sofya Tıp Üniversitesi, Sofya Üniversitesi St.Kliment Ohridski, Sofya İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Pleven Tıp Üniversitesi, Plovdiv Tıp Üniversitesi gibi universitelerde Turk öğrencilerin yoğunlukta olduğu gözden kaçmamaktadir.

  BULGARİSTAN'A GİTMEK İÇİN NE YAPMALI

  Bulgaristanda eğitim almaya karar verildiği zaman ilk yapılması gereken, çalışılacak "sağlam" bir yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketi bulabilmek. Çünkü sektörün büyüklüğünü göz önüne alan bazı istismar grupları, yüzlerce öğrenciyi daha havalimanlarındayken yüzüstü bırakabiliyor.

  Eğitimbg Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Merkezi Eğitim Danışmanı Serdar Kızıldağ, Eğitimbg olarak çalışan şirketler icinde hem süreci hızlandıran hem de olumlu cevap almak konusunda çok başarılı olan deneyimli danismanlik firması olduğunu belirterek, danışmanlık merkezlerinin başvurusunu ve işlemlerini üstlendikleri her öğrenci için benzer işlemleri tekrar ettiklerini ve yeterli tecrübeye sahip olduklarını söyledi.

  Kızıldağ, danışmanlık merkezleriyle yapılan görüşmelerde merkezin okul portföyüne ve akredite olup olmadığına bakılması gerektiğini ifade etti.

  BULGARİSTAN İLE DENKLİK

  Yüksek Öğrenim Kurumu'nun (YÖK) Bulgaristanda bulunan her üniversiteye denklik verildigini de işaret eden Serdar Kızıldağ, üniversiteyle bağlantı kuran öğrencinin kayıt yaptırmadan önce bizzat YÖK'ü arayıp bilgi almasını tavsiye ediyor.
  Kızıldağ şöyle devam etti: "Yurtdışında eğitim için en fazla tercih edilen ülkelerden biri Bulgaristan... Bölüm sıralamasında ise tıp, endüstri mühendisliği, inşaat mühendisliği, eczacılık ve uluslararasi ilişkiler başta geliyor.
  Bulgaristan gibi eğitim dili İngilizce ve Bulgarca olan üniversiteler, fakülte eğitimi için sadece lisedeki bazı alan derslerinin başvurmak için yeterli oluyor. Sayısal ve sözel alanlarda genel başlıklar altında eğitim veren üniversiteler daha çok ülkeye geçişte basamak olarak kullanılıyor. Yıllık maliyeti 3 bin ila 6 bin euro arasında değişen bu universitelerde dort yıl eğitim alan öğrenci, okulu bitince isterse mastera devam edebiliyor."


  haber7
   
eğitimde yeni alternatif; Bulgaristan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bulgaristan

  Bulgaristan

  Bulgaristan Coğrafi Verileri Konum: Güneydoğu Avrupa'da, Karadeniz sahilinde, Romanya ve Türkiye arasında yer alan ülke. Coğrafi konumu: 43 00 Kuzey enlemi, 25 00 Batı boylamı Haritadaki konumu: Avrupa Yüzölçümü: toplam: 110,910 km² kara: 110,550 km² su: 360 km² Sınırları: toplam: 1,808 km sınır komşuları: Yunanistan 494 km, Makedonya 148 km, Romanya 608 km, Yugoslavya 318 km, Türkiye 240...
 2. Eğitimde Yeni Teknolojiler ve Öğretmen

  Eğitimde Yeni Teknolojiler ve Öğretmen

  GİRİŞ-Problem İnsanların daha çağdaş bir ortamda yaşama beklentisi teknolojideki hızlı gelişmeyi de beraberinde getirmiştir. Bu gelişim süresince kısaca kültürleme ve kültürlenme süreci olarak tanımlanan eğitim lokomotif görevini üstlenmiştir. Eğitim sürecinin bir ürünü olarak da değerlendirilebilecek teknolojik gelişim aynı zamanda eğitim sürecinin de yapısını değiştirmiş, eğitim anlayışına...
 3. alternatif tıbta yeni dönem zeytin yağı

  alternatif tıbta yeni dönem zeytin yağı

  süt kabızlığa iyi gelirmi basura sıcak su iyi gelirmi basur zeytinyağı zeytinyağı basura kabızlığa Riviera zeytinyağı: Rafine ve Naturel zeytin yağının belli oranda karışımı ile elde edilir. Özellikle yemek ve kızartmalarda tercih edilir. Asit oranı en fazla %1 dir.Rafine zeytinyağı: Zeytinyağı asit oranı yüksek olduğundan rafine edilmesi gerekir. Fiziksel rafine işlemi sonrasında elde rafine...
 4. Bulgaristan Turkleri

  Bulgaristan Turkleri

  Biz, 1354 yılından itibaren Osmanlı Türk İmparatorluğunun Trakya ve Balkanları fethetmesiyle birlikte Anadolu'dan rasgele değil yedi-göbek Türk aileler arasından özenle seçerek getirip, oraya yerleştirdiği EVLÂD-I FATİHAN'ız... Biz, 1877-1878’de doksan üç harbi de denilen, savaşta Plevne Müdafaası’nın ko-mutanı şanı büyük GAZİ OSMAN PAŞA’nın yolunda O’nun azim ve kararlılığında olduğumuzu...
 5. Sevgiliye yeni yıl hediyesi alternatifleri

  Sevgiliye yeni yıl hediyesi alternatifleri

  sevgiliye yeni yıl hediyesi sevgiliye yılbaşı hediyesi aşıklara yeni yıl hediyesi aşıklara yılbaşı hediyesi yeni yıl hediyesi alternatifleri kadınlar için hediye önerileri kadınlara yeni yıl hediyesi önerileri burada arkadaşlar. Bizi ziyaret eden ve eşime yılbaşı hediyesi ne alsam diye düşünen beyler, işte size kadınlar için hediye önerileri diyor ve sevgiliye yeni yıl hediyesi önerilerinde...

Sayfayı Paylaş