Etiketler:
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.109
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  Egzersiz yaparken

  Konu, 'Egzersiz Bilgisi' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Vücudunuzdaki yağlardan kurtulmak istiyorsanız diyetle birlikte egzersiz yapmanız gerektiğini artık hepiniz biliyorsunuz. Egzersiz aynı zamanda sağlıklı bir yaşamın da vazgeçilmez bir unsurudur. Bunun yanında egzersizin psikolojik yararları da vardır. Endişeli ve fiziksel yönden güçsüz hissetmediğinizde ruhsal durumunuz çok daha iyi bir seviyeye yükselir. Ayrıca, sanılanın aksine egzersiz sonrası iştahta artma değil, azalma olur. Peki egzersiz yaparken nelere dikkat etmeniz gerekir? İşte size egzersiz yaparken uymanız gereken birkaç kural.
  Öncelikle egzersiz yaparken sizi zorlacak hareketlerden kaçınmalısınız.
  Egzersizi sabah aç karnına yapmalısınız. Çünkü aç karnına yapılan egzersizlerde, serbest yağ asitleri çok daha hızlı çözülür.
  Aynı egzersizi yapmak küçük sakatlanmalara yol açabileceğinden egzersizi uzun süre yapmayıp aynı kasları geliştiren diğer egzersizleri yapın.
  İlk etapta birden fazla kas grubunu aynı anda çalıştırıp, daha sonra tek kası çalıştıran egzersizleri tercih edin.
  Eğer kilo sorununuz varsa önce sırt ve karın kaslarınızı kuvvetlendirmelisiniz, omurgayı sağlam tutan kaslar, bacak, kol ve omuzlar daha sonraki etaplarda çalıştırılmalıdır.
  Yürüyüş yaparken her defasında tempoyu yükseltmelisiniz.
  Göbeğiniz sarkıyorsa, karnınızı devamlı içeriye ve yukarıya doğru çekin. Sırt kaslarınızı güçlendirin. Eğer sırtınızın alt kısmını destekleyen kaslar zayıflarsa kamburlaşma başlar. Bel kemiğinizde içeriğe doğru bir eğim olur, göbeğinizin büyüklüğü ortaya çıkar.
   
Egzersiz yaparken konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. evde egzersiz yaparken

  evde egzersiz yaparken

  kol çalıştırma hareketleri kol kaslarını çalıştıran hareketler omuz çalıştırma hareketleri bacak kaslarını çalıştıran egzersizler bacak hareketler Spor salonuna gitmeye vaktiniz yoksa ve sürekli artan kilolarınızdan şikayetçiyseniz; evde de egzersiz yapabileceğiniz gerçeğini göz ardı etmemelisiniz. Dokuzbin metrekarelik bir alana yayılmış olan Mayadrom Sports Center’da step, aerobik,...
 2. Evde egzersiz yaparken

  Evde egzersiz yaparken

  Spor salonuna gitmeye vaktiniz yoksa ve sürekli artan kilolarınızdan şikayetçiyseniz; evde de egzersiz yapabileceğiniz gerçeğini göz ardı etmemelisiniz. Dokuzbin metrekarelik bir alana yayılmış olan Mayadrom Sports Center’da step, aerobik, gym, cardio, squash, yüzme gibi etkinlikler yapılabiliyor. Merkezse step-aerobik hocası olarak görev yapanDoğa Altıntaç evde de yapılabilecek egzersiz...
 3. Egzersizin bilimsel kuralları

  Egzersizin bilimsel kuralları

  bilim kuralları bilimsel kurallar Ne kadar çok (ya da ne kadar az) egzersize ihtiyacınız olduğunu anlamak için sağlığınıza ya da fitness’taki başarılarınıza bakın. Bunlar size aşağıdaki bilimsel prensiplerden hangisinin ya da hangilerinin size uygun olduğunu belirlemenizde yardımcı olacaklardır. 1- Tekrarlar Bu sizin formwa girmenizi sağlamak ya da sağlığınızı korumak için haftada ne...
 4. ANNE ADAYLARI EGZERSİZ YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

  ANNE ADAYLARI EGZERSİZ YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

  hamilelikte egzersiz gebelikte egzersiz,hamilelikte hangi egzersizler yapılmalı,gebelikte hangi egzersizler sakıncalı,hamilelik döneminde yapılan egzersizler hakkında bilgiler Egzersiz, sağlıklı yaşamın önemli bir parçasıdır ve gebelikte de belli kurallara uyularak uygulanabilir. Gebelikte yapacağınız egzersiz dolaşım ve solunum sisteminizin daha iyi çalışmasına katkıda bulunması yanında...
 5. jilian Michel egzersizleri

  jilian Michel egzersizleri

  Slm kızlar aranıza yeni katıldım. Eskiden de vardım ama uzun süre oldu :) ben jilian Michel in egzersizleri ne başladım. 1 aylık bugün ikinci günüm ve kendime spor arkadaşı arıyorum :)) hem bilgi paylaşımı olur hemde motivasyonum artar die dusunuyorm :) cvplarinizi bekliyrm iyi geceler.

Sayfayı Paylaş