1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Ek dosya muamması

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  Teröristbaşı Öcalan’ın sevgilisi "Rozerin" kod adlı Ayfer Kaya’nın serbest bırakılmasının ardından Türkiye "Ek dosyayı zamanında Almanya’ya gönderdik" açıklaması yaptı. Ancak Alman makamları ek dosyanın gelip gelmediği konusunda çelişkili açıklamalar yaptı.
  Münih Bölgesel Mahkemesi’nden önceki gün yapılan yazılı basın açıklamada "Türkiye’den istenen ek bilgiler tanınan süre içinde 1 Haziran 2008 tarihine kadar ulaşmadı" denilmişti. Mahkeme Basın Sözcüsü Margarete Nötzel, Hürriyet’in "Türkiye ek dosyayı gönderdik diyor" sorusu üzerine Türkiye’den ek bilgilerin kendisine tanınan 1 Haziran 2008 tarihine kadar ulaşmadığı açıklamasının mahkemenin yazılı kararı olduğunu söyledi. Nötzel, "Ben bunun doğru olup olmadığını araştıracak değilim. Mahkeme kararında böyle yazıyor" dedi.

  Savcı: Evet, geldi

  Münih Başsavcısı Joachim Ettenhofer ise Türkiye’nin ek bilgiyi zamanında gönderdiğini ve zamanında kendilerine ulaştığını, ancak bu ek bilgilerde mahkemenin istediği soruları Türkiye’nin yeterli olarak yanıtlayamadığını, bu yüzden Ayfer Kaya’nın serbest bırakıldığını söyledi. Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği yetkilileri de Münih’teki Yüksek Eyalet Mahkemesi’nin Türkiye’nin ek iade talebindeki gerekçeleri yeterli bulmadığını açıkladı.

  Bakanlık: 30 Mayıs’ta iletilmiş

  Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, dün TBMM Adalet Komisyonu’na gelişinde gazetecilerin "Terör örgütü üyesi Ayfer Kaya’nın iadesine ilişkin ek dosya gitmemiş, serbest bırakılmış" anımsatması üzerine, "Hayır. Biraz önce genel müdürle görüştüm. Epey olmuş, biz o dosyayı göndereli" dedi. Şahin, "O zaman serbest bırakılmasının başka bir sebebi mi var?" sorusuna, "Onu bilmiyorum ama biz göndermişiz. Biz, direkt göndermiyoruz, Dışişleri kanalıyla gönderiyoruz" yanıtını verdi. Bakan Şahin’in açıklamalarının ardından Adalet Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, "1 Haziran 2008 tarihine kadar gönderilmesi talep edilen ek bilgilerin, Berlin Büyükelçiliği tarafından 30 Mayıs 2008 tarihli nota ekinde Alman makamlarına iletildiği" bildirildi. Bu arada Türkiye Dışişleri Bakanlığı yetkilileri de kendileri açısından zamanlamayla ilgili hiçbir sıkıntı olmadığını, Adalet Bakanlığı’ndan gelen iade talebi ve ek bilgilerin vakit geçirilmeden anında Almanya’ya gönderildiğini söylediler.

  kaynak:hürriyet.com   
Ek dosya muamması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dosya

  Dosya

  Dikkatli yorumlanması gerekir. Geçmişi ve geçmişte yapılanları simgeler. Dosyanın rengi, temizliği ve içindekiler de çok önemlidir.
 2. Ek dosyayı göndermedik serbest kaldı

  Ek dosyayı göndermedik serbest kaldı

  Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın Kenya’ya kaçışında yanından ayırmadığı ’Rozerin’ kod adlı Ayfer Kaya’nın Türkiye’ye iadesi için alınan tutukluluk kararı kaldırıldı. Ayfer Kaya mahkemenin bu kararı sonucu dün serbest bırakıldı. Münih Yüksek Bölgesel Mahkemesi, Türkiye’den 1 Haziran tarihine kadar gönderilmesini istedikleri ek dosyanın gelmediğini, mevcut dosyadaki suçlamaların, suç yerleri ve...
 3. Dosya Tutmak:

  Dosya Tutmak:

  Madde 52 - Avukat, üzerine aldığı her iş yahut yazılı mütalasına baş vurulan her husus hakkında düzenli dosya tutmak zorundadır. Avukat, kendisi tarafından yazılan veya taslağı yapılan her belgeyi imzalamakla yükümlüdür.
 4. Ebru Destan'ın Evlilik Muamması!

  Ebru Destan'ın Evlilik Muamması!

  ebru destan, survivor, evlendi mi, nikah kıyıldı mı, iddialar, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Ebru Destan'ın ,Survivordan elendikten sonra ,hakkında çıkan bir evlendi bir evlenmedi iddiaları ,iyice arapsaçına dönmüş durumda.. İlk olarak evlendiği haberi çıktı.Daha sonra Destan bu iddiaları reddetti. Şimdi çıkan habere göre de nikah kıyılmış.Ancak damat beyin...
 5. Rar dosyasından belge çıkarma

  Rar dosyasından belge çıkarma

  Rar dosyası açma Rar dosyasından belge çıkarma Rardan dosya çıkarma Merhaba Sevgili melek'ler ve "rar dosyasından nasıl belge çıkartırım?" diyen misafirlerimiz, sizler için bu yazımızda rar dosyası çıkarma konusunda aradığınız tüm faydalı bilgileri aktarıyoruz. İnternetten indirdiğiniz veya cd den bilgisayarınıza aktardığını herhangi bir sıkıştırılmış dosyayı açabilmeniz için...

Sayfayı Paylaş