Ekim 2007 Basin Bülteni

eylül

eylül

Yeni Üye
Üye
Ekim 2007 Basin Bülteni
Yeni Sezona Perdelerini 2 Ekim Salı Günü Açacak Olan Devlet Tiyatroları’nın belirlenen Ekim 2007 programında; 22’si yeni toplam 48 değişik oyun yer alıyor. 14 Bölgedeki 25’i yerleşik,2 sürekli turne sahnesinin yanı sıra 4 yurt içi ve 1 yurt dışı turne olmak üzere oyunlar 762 kez perde açacak.
ANKARA DEVLET TİYATROSU:

Büyük Tiyatro’da;
2 Ekim Salı günü prömiyer yapacak olan “KISASA KISAS” ın yazarı W. Shakespeare, çeviren Zeynep Avcı, yöneten John Burgess. 5, 16, 23, 26, 28, 30 Ekim tarihlerinde de seyirciyle buluşacak olan oyunun dekor-kostümü Hakan Dündar’a, ışığı Önder Arık’a ait. Oyunda; Sinan Pekinton, Murat Çıdamlı, Neşe Baykent, Mert Tanık, Ercan Eker, Eren Oray, Nusret Şenay, Serpil Çağıran, Ali Hakan Beşen, Cahit Çağıran, Orhan Özyiğit, Yavuz Sepetçi, Mine Medya Haktanır, Acan Ağır Aksoy, Tuba Erkan Tazebaş, Utku Oğuz, Mehmet Onur Atbaş rol alıyor. Konu: “Dinsel ve ahlaksal kaygıların ağır bastığı ve adaletle merhamet kavramlarının çatışması üstüne kurulu bu ‘kara komedyanın’ ana düşüncesi adalet ve merhamet arasında denge sağlamak, suçluları cezalandırırken onlara karşı anlayışlı davranmak gerektiğidir.”
Sadık Şendil’in yazdığı, Kazım Akşar’ın yönettiği “KANLI NİGAR” 7, 9, 12, 14 Ekim tarihlerinde izlenebilecek. Dekoru Sertel Çetiner’e, kostümü Sevgi Türkay’a, ışığı Mehmet Yaşayan’a, müziği Cem İdiz’e, koreografisi Yener Turan’a ait oyunda; Ünsal Coşar, Adviye Öztürk, Erkan Alpago, Mert Tanık, Mehtap Öztepe, Filiz Yiğitbaşı, Yavuz Köken, Mehmet Ali Toklu, Ali Fuat Davutoğlu, Simgem Baykara, Gülnur Korkmaz, Uygar Taylan, Irmak Ergenoğlu, Beril Demir, Zeliha Karakoca, Gökçe Demiröz, Gülşah Tarım, Emel Ahu Bora, Ferudun Aygınlı, Ali Şar, Ümit Kiremitçi, Ayla Kaymak rol alırken orkestrada ise: Trombonda Ahmet Yaldız, kanunda Fevzi İpteş, kemanda Ahmet Balamir, klarnette Fethi Günçer, trampette Adnan Yıldırım, bateride Haluk Kılıç, piyanoda Osman Kurtuluş yer alıyor. Konu: “Her dem dillerde gezermiş, çalar söyler raks edermiş, her erkeğe göz süzermiş, cihan yandı Kanlı Nigar.”
Küçük Tiyatro’da;
“9 Ekim Salı günü prömiyer yapacak olan Henrik İbsen’in yazdığı, Yılmaz Onay’ın çevirdiği, Nurşim Demir’in yönettiği “BİR HALK DÜŞMANI”10 – 20 Ekim tarihleri arasında da izlenebilecek. Dekor-kostümü Sertel Çetiner’e, ışığı Ersen Tunççekiç’e ait olan oyunda; Oktay Dal, Emine Orhun, Berna Konur, Çetin Azer Aras, İhsan Sanıvar, Harun Özer, Alper Tazebaş, Hayrettin Engin, İ. Zeki Karaca rol alıyor. Konu: “Dr. Stockmann’ın çıkar ve iktidar çevrelerine karşı verdiği savaş… Burjuva düzeninin yalancılığı, kardan başka amaç gütmemesi, vahşi anlayışı ve toplumun çürümüş yapısı gözler önüne serilir.”
22 Ekim Pazartesi günü Ionesco’nun yazdığı, Ülkü Tamer’in çevirdiği, Yunus Emre Bozdoğan’ın yönettiği “İKİ KİŞİLİK HIRGÜR” adlı oyunun ‘ Baykal Saran ödül töreni dolayısıyla özel gösterimi’ yapılacak. Dekoru Behlüldane Tor’a, kostümü Esra Selah’a, ışığı Şükrü Kırımoğlu’na, dans düzeni Shota Skhirtladze’ye ait oyunda; Oktay Dal, Benian Dönmez, H. Didem Uzel, Orhan Kocabıyık, Fatih Veli Ölmez, Sebahattin Kılınç, Işılay Sahrı rol alıyor. Konu: “Tehditlerle dolu bir dünya ve kendi kabuklarına çekilen iki kişi. Pişmanlıklar, keşkeler! Çıkış yok, kaçış yok! Tehlike ve hırgür her yerde! Hatta içerde ve içimizde! Ionesco, bu iki kişilik oyunla absürd dünyanın küçük bir modelini sunuyor bizlere.”
Robin Hawdon’ın yazdığı, Özcan Özer’in çevirdiği, Hakan Çimenser’in yönettiği “ŞAHANE DÜĞÜN” 23 – 31 Ekim tarihleri arasında seyredilebilecek. Dekoru Işın Mumcu’ya, giysi tasarımı Gülümser Erigür’e, ışığı Şükrü Kırımoğlu’na ait olan oyunda; Meltem Baytok, Okan Şenozan, Tolga Çiftçi, Aslı Kılan, Hülya Gülşen Irmak, Pervin Ünalp rol alıyor. Konu: “ Evlilik… Her genç insanın hayali… Beyaz gelinlik, çiçekler, kutlamalar, balayı… Ancak, damat kutlamaya düğünden bir gece önce başlarsa ne olur?”
Şinasi Sahnesi’nde;
2 Ekim Salı günü prömiyer yapacak olan Behiç Ak’ın yazdığı, Serhat Nalbantoğlu’nun yönettiği “TEK KİŞİLİK ŞEHİR” 3 – 6, 16 – 27 Ekim tarihleri arasında da seyirciyle buluşacak. Dekor-kostümü Işın Mumcu’ya, ışığı Şükrü Kırımoğlu’na ait olan oyunda; Cüneyt Mete, Devrim Yakut, Benian Dönmez rol alıyor. Konu: “Aileler artık tek kişilik mi? Teknoloji yazın üşümemizi, kışın terlememizi mi sağlıyor? Artık hayat bir takım kurslara gitmekten ibaret mi? Ekonominin kötüye doğru gittiğini havanın ve suların temizlenmesinden anlayabilir miyiz? İnsanlar sırf kendi çıkarları için mi intihar ediyor? Şehirler şehir dışına mı taşınıyor? Küsmek kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir mi? Kendimizi en yalnız hissetmediğimiz anlar, yalnız kaldığımız anlar mı? Kendinize gülebilirsiniz ama kendinizi gıdıklayabilir misiniz? Kandırılması en kolay canlılar erik ağaçları mı?”
Yazarlığını - yönetmenliğini, kukla-mask tasarımını Ulviye Karaca’nın yaptığı çocuk oyunu “KELOĞLAN KELEŞOĞLAN” 7, 14, 18, 25, 28 Ekim tarihlerinde küçük sanatseverlerce seyredilebilecek. Dekoru Zeki Sarayoğlu’na, kostümü Melike Başkan’a, ışığı Zeynel Işık’a, kukla ve mask uygulaması Ulviye Karaca ve İlhan Ateş’e, müziği Kemal Günüç’e, dansları Yener Turan’a ait olan oyunda; Edip Tümerkan, Gerçek Özkök Akdemir, Hilal Tümerkan, Bahadır Tunç, Ezgi Koç, Zeynep Dizer, Yusuf Çankaya, Sebilay Yoldaş, Ümit Bayraktar, Volkan Eliaçık, Banu Gülşen, Aysun Töngür, Sezen Gümüştekin, Tankut Eşber, Umut Kılınç, Serdar Uğurlu, M. Soner Özmen, Berk Yaparel ve (Sofranın Sultanının Sesi’nde) Ergün Uçucu, (Devin Sesi’nde) Sinan Pekinton rol alıyor. Konu:”Sıradan bir hayatın içinden çıkıp birden sıra dışı olaylar yaşamaya başlayan Keloğlan’ın hayata ve olaylara bakışı değişir, kendi içindeki dinamikleri fark eder. Artık o eski tembel Keloğlan gitmiş yerine kendine güvenen, aklını kullanan ve insanları olumlu yönde etkileyen bambaşka bir Keloğlan gelmiştir.”
Robin Hawdon’ın yazdığı, Özcan Özer’in çevirdiği, Hakan Çimenser’in yönettiği “ŞAHANE DÜĞÜN” 9 -13 Ekim tarihleri arasında seyredilebilecek.
Akün Sahnesi’nde;
“ 9 Ekim Salı günü prömiyer yapacak olan “YILDIZ YARGILANMASI” adlı oyunun yazarı Orhan Asena, yönetmeni Mehmet Ege. 10 – 20 Ekim tarihleri arasında da izleyiciyle buluşacak olan oyunun; dekoru Sertel Çetiner’e, kostümü Nursun Ünlü’ye, ışığı Osman Uzgören’e, müziği Can Atilla’ya ait. Oyunda; Nihat Hakan Güney, Nermin Uğur Bakır, Hülya Dizmen Yücel, Erdinç Gülener, Sedat Keçeci, Ayşe Akınsal, Mehmet Ege, Tuncer Yığcı, Şahin Ergüney, Osman Nuri Ercan, Mehmet Gürkan, Murat Özgen, Dara Tan, Engin Özsayın, Ahmet Türkoğlu, Ümit Hasret Aslan, Eylem Türkmen, Deniz Aygün, Gülay Gürbayram, Yeliz Erülgen, Aylin Tez, Oğuz Çiçek, Serkan Ercan, Ömer Comba, Kemal Şerif Öztürk, Murat Barut rol alıyor. Konu: “ Bir intihar ya da diğer iddiaya göre bir cinayettir olay. Olaydan 5 yıl sonra Yıldız Sarayı’nın bahçesinde kurulan bir çadırda görülür olay. Bu portatif mahkeme, tarihimizin ilk siyasi davasına bakmak üzere oluşturulmuş, İlk Olağan Dışı Mahkemedir. Tüm Olağan dışı mahkemeler gibi onun da yürekler dağlayan kararı, aradan geçen 126 yıla karşın halen tartışılmakta…”
Melchior Lengyel’in yazdığı, Jan Mendell’in oyunlaştırdığı, Yücel Erten’in çevirdiği ve yönettiği
“ YAŞAMAK MI YOKSA ÖLMEK Mİ” 23 – 31 Ekim tarihleri arasında izlenebilecek. Dekoru Sertel Çetiner’e, kostümü Funda Çebi’ye ışığı Seyhun Ayaş’a, müziği Çiğdem Erken’e ait olan oyunda; Mithat Erdemli, Servet Pandur, Nezih Işıtan, Mehmet Akay, Zafer Güllü, İlhan Kantarcı, Zerrin Epikmen, Aykut Ünal, Mesut Turan, Akın Erozan, İlham Yazar, Kayhan Sarıgöllü, Sinem İslamoğlu, Nurtaç Karabulut, Ekrem Yücelten, M.Burak Yüksel, Burak Aksoy, Gökhan Kutlu rol alıyor. Konu “ Yıl 1939…Nazi Almanya’sı Polonya’yı işgal etmiştir. Varşova’daki bir tiyatronun oyuncuları için Hamlet’in ünlü –yaşamak mı yoksa ölmek mi- sözü, giderek birebirleşir. İstemeden bulaştıkları bir casusluk öyküsünün orta yerinde, tiyatro artık yaşamakla ölmek arasında bir bıçak sırtıdır.”
Altındağ Tiyatrosu’nda;
“2 Ekim Salı günü prömiyer yapacak olan Münir Canar’ın yazıp-yönettiği “BİR MAHALLE Kİ ” 3 – 14 Ekim tarihleri arasında da izlenebilecek. Dekoru Güven Öktem’e, kostümü Sevgi Türkay’a, ışığı Zeynel Işık’a, müziği Kemal Günüç’e, dansları Hakan Odabaşı – Nilgün Bilsen’e ait olan oyunda; Fikret Ergin, Aydın Uysal, Sabri Özmener, Neşet Erdem, Levent Şenbay, Nejat Armutçu, İsmet Numanoğlu, Volkan Duru, Fikriye Musluoğlu, Göktürk Arıkan, Hasan Ataman, Seda Özgiş, Erengül Öztürk, Halil İbrahim Yaman, Murat Kavas, Sinan Hürkardeş, Sinem Çekerek, Fahrettin Ünal, Fikri Özdemir, Mertol Aytekin, Tolga Ünsal, Hakan Şenlik, Fırat Erdoğan rol alıyor. Konu: ” Bir nefeste yüzyılları aştık ta geldik, Öyle bir mahalle ki a dostlar, evlere şenlik. Tellallar çıkarıp bir güzel sattık, Alan, niye aldı acaba diye hiç sormadık.”
Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı, Ensar Kılıç’ın yönettiği “KADINCIKLAR” 16 – 31 Ekim tarihleri arasında seyirciyle buluşacak. Dekoru Sertel Çetiner’e, kostümü Funda Karasaç’a, ışığı Ahmet Karademir’e, müziği Can Atilla’ya, koreografisi Alpaslan Türkeş Karaduman’a ait olan oyunda; Aysel Çakar Kara, Deniz Alver Çamlıdağ, Özlem Tokaslan, Ebru Uysal, Umut Karadağ, Turgay Kılıç, Can Öztopçu, Yaseri Şahbudak, Murat Öz, Ekin Bulut, Müjde Hayat, Erkan Erkoç, Mümtaz Aydoğan Mengi, Aydın Şentürk, Murat Beşikçi, Berivan Özyiğit, Handan Kılıç, Serhat Çelik, Erhan Mirrahmetoğlu, Gül Fulya Akyol rol alıyor. Konu: “ İmam nikahından seviyeli birlikteliğe, Berdel’den Kuma’ya, Kuma’dan Töre’ye Töre’den Namus Cinayetine, Genel Kadından Dost Hayatına, Dost Hayatından Günümüze, İşte Kadınlarımız…”
Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde;
Mustafa Ahmet Yuvanç’ın yazdığı, Tolga Çiftçi’nin yönettiği “SELANİK’TEN ANITKABİR’E” adlı oyun 17, 18, 19 Ekim tarihlerinde sahnelenecek. Dekoru Sertel Çetiner’e, kostümü Nursun Ünlü’ye, ışığı Zeynel Işık’a ait olan oyunda; Okan İrkören, Şemsettin Zırhlı, Dara Tan, Turgay Kılıç, Alper Tazebaş, Emre Erçil, Eylem Türkmen, Dilek Arıbal, Duygu Güneş, Zeki Karaca, Mümtaz Aydoğan Mengi, Pınar Uslu rol alırken danslarda ise; Rıza Eliaçık, Arif Tanık, Ali Öztürk, Alper Turgut, Hasan Üreten, Mehmet Şişeci yer alıyor. Konu: “Oyun; günümüz gençliğinin sevmeyi ve takip etmeyi unuttuğu Atatürk’ü anlatmak, yaşamak ve yaşatmak niyetinde…”

İrfan Şahinbaş Tiyatrosu’nda;
“3 Ekim Çarşamba günü prömiyer yapacak olan Ariel Dorfman’ın yazdığı, Filiz Ofluoğlu’nun çevirdiği, Ünsal Coşar’ın yönettiği “KAYIPLAR” 4, 6, 10, 11, 13, 17, 18, 20 Ekim tarihlerinde de izleyiciyle buluşacak. Dekoru Ahmet Bülent Acar’a, kostümü Çevren Sarayoğlu’na, ışığı Ersan Tunççelik’e, müziği Can Atilla’ya ait olan oyunda; Füsun Akay, Eylül Aktürk, Sevgi Tanrıverdi, Funda Mete, Elvan Eker, Dilek Bozkurt, Erdinç Doğan, Tolga Tuncer, Uğur Kaya, Suat Karausta, Yaprak Onat, Efe Çetinel, Hülya Yıldız, Behice Şafak Ermiş, Alev Aslan, Osman Karakoç, Tansu Taşanlar, Kemal Gökhan Denizci, İsmet Tamer, Volkan Ulusoy, Zeki Tüzün rol alıyor. Konu: Askeri
diktatörlük dönemiyle bütün erkekleri ortadan kaybolan/kaldırılan ve son 8 yıldır onların geri dönüşlerini bekleyen kadınların dramı…”
Güngör Dilmen’in yazdığı, Ayşe Emel Mesçi’nin yönettiği “KURBAN” 24, 25, 27, 31 Ekim tarihlerinde sahnelenecek. Dekoru Serter Çetiner’e, kostümü Nalan Türkoğlu’na, ışığı Zeynel Işık’a, müzik-ritm Okay Temiz’e, koro Semih Bayraktar’a ait olan oyunda; Miraç Eronat, Ahmet Erkut, Rengin Samurçay, Kurtuluş Şakirağaoğlu, Ötüken Hürmüzlü, Teoman Gülen, E.Saliha Karahasan, Efe Çetiner rol alırken koroda; Bülent Yıldız, Birol Tezcan, Bora Godri, Vedat Kurtuluş Depe, Onur Uysal, Sevinç Yıldız, Canan Kesebir Kutlutürk, Öykü Başar, Berna Üçer, Dilan Öztoprak, Sema Borhan, Özlem Bayramoğlu yer alıyor. Müzisyenler ise; Savaş Kündüroğlu, Serkan Gülsoy, Halis Işık, Taylan Kırıcı. Konu: “Kurban adlı oyun tam bir Anadolu Tragedyası örneği olup, kadın sorunu ekseninde bir insanlık dramını evrensel bir tema haline getirmiştir. Bu çok yönlü insan manzarası bağrında tarihin çağlarını bir arada yaşatan ve cemaat tarzında varoluş ile bireyin özgürleşmesi arasındaki geçit noktasında bulunan Anadolu toprağının çerçevesinde tam anlamı ile oturmaktadır.”
Oda Tiyatrosu’nda;
9 Ekim Salı günü prömiyer yapacak olan Dario Fo-Franca Rame’nin yazdığı, Egemen Berköz’ün çevirdiği, İlham Yazar’ın yönettiği “JAPON KUKLASI” 10 – 13, 23 – 27 Ekim tarihleri arasında da izlenebilecek. Dekoru Zeki Sarayoğlu’na, kostümü Çevren Sarayoğlu’na, ışığı Zeynel Işık’a, hareket düzeni Özge Kınıklı’ya ait olan oyunda; Serpil Gül, Eray Eserol, Adnan Erbaş, Ebrunil Aydın, Buket Türkyılmaz, Özlem Kırkpantur, Pınar Yüksel, Ünal Yeter, Sertan Müsellim, Atilla Can Çelebi, Ertuğrul Sakar rol alıyor. Konu: “ Fabrikalarda verimi artırmak için insana güç veren bazı hapların sunulduğu kimse için yeni bir haber değil …Nazlanma al bir tane… Bedava… Parası patrondan çıkıyor… Sonra bazılarına günde bir hap yetmemeye başlıyor. E işini kaybedemezsin. Öyleyse yut hapı. Bir kız tanıyorum. Hapları yuta yuta sonunda tımarhaneyi boyladı. Sonra tımarhaneden çıktı ve tekrar çalışmaya başladı. İşte tam o sırada başına çok matrak bir şey geldi. Bu gerçek bir öykü. Gerçekten gerçek bir öykü…”
16 – 20, 30, 31 Ekim tarihlerinde N. Semel’in yazdığı, A. Şirin Okyavuz Yener’in çevirdiği, Kemal Başar’ın yönettiği “GÖZLERİN ARDINDAKİ ÇOCUK” sahnelenecek. Oyunun dekoru Zeki Sarayoğlu’na, kostümü Berna Cömert’e, ışığı Kazım Öztürk’e, müziği Kemal Günüç’e, koreografisi Yener Turan’a ait. Fatma Öney’in rol aldığı oyundaki dansçılar ise; Betül Karapolat, Tutku Gül, Orkun Baydoğan. Konu: “Down sendromlu çocuğunun doğumundan sonra yaşamı tamamen değişen, yalnızlığa itilen bir kadının, yaşamın kötü sürprizleri karşısında ne kadar güçlü kalabildiği anlatılıyor. ”
Mahir Canova Sahnesi’nde;
Mustafa Ahmet Yuvanç’ın yazdığı, Tolga Çiftçi’nin yönettiği “SELANİK’TEN ANITKABİR’E” adlı oyun 23, 24, 25 Ekim tarihlerinde sahnelenecek.
Çayyolu Tiyatrosu 125. Yıl Sahnesi’nde;
3 Ekim Çarşamba günü prömiyer yapacak olan Halit Ziya Uşaklıgil’in yazdığı, Tarık Günersel’in uyarladığı, Mehmet Atay’ın yönettiği “AŞK-I MEMNU” 4 – 6, 19, 20, 25 – 31 Ekim tarihleri arasında da seyirciyle buluşacak. Dekoru Sertel Çetiner’e, kostümü Sevgi Türkay’a, ışığı Zeynel Işık’a, dansları Alpaslan Karaduman’a ait oyunda; Selçuk Özdoğan, Elvin Beşikçioğlu, Emine Serme Gökalp, Tolga Tekin, Serap Sağlar, Edip Tümerkan, Yasemin Karataş, Meltem Keskin, Deniz Gökçe Kayhan, Çağrıl Atay, Hakan Güngör rol alıyor. Konu: “Yaratılışımızın soluk alıp vermek kadar doğal refleksi aşk… Ve erdem. Nereden ve nasıl doğdukları, sınırları ve ölçüleri belli olmayan iki kavram. Büyük yeminler, sözler; Erdem ve aşk kavramlarının birbirlerine sundukları cennetin yoluna döşenmiş süslü mücevherleri, bir an için gözlerimizi kamaştıran heyecanların şiirsel tezahürleridir. Ancak, daha önce verilmiş sözler kabuslu bir uykuya, bizi ayakta tutan yalanlar kendi cehennemimize dönüşebilir.”
Melchior Lengyel’in yazdığı, Jan Mendell’in oyunlaştırdığı, Yücel Erten’in çevirdiği ve yönettiği
“ YAŞAMAK MI YOKSA ÖLMEK Mİ” 10 - 13 Ekim tarihleri arasında izlenebilecek.

İSTANBUL DEVLET TİYATROSU:
AKM Oda Tiyatrosu’nda;
16 Ekim Salı günü prömiyer yapacak olan Oldrich Danek’in yazdığı, Yücel Erten’İn çevirip-yönettiği “SAVAŞ 2. PERDEDE ÇIKACAK” 17 – 27 Ekim tarihleri arasında da sanatseverlerle buluşacak. Dekoru A. Cem Köroğlu’na, kostümü Gülhan Kırçova’ya, ışığı Yakup Çartık’a, müziği Çiğdem Erken’e, dansları Cihan Yöntem’e ait oyunda; Hakan Vanlı, Levent Güner, Alpay İzbırak, Burak Şentürk, Tülay Bursa, Hatice Aslan, Ebru Bilingen, Mine Tüfekçioğlu rol alıyor.
30, 31 Ekim tarihlerinde seyredilebilecek olan “YANGIN DUASI” nın yazarı tasarım ve reji Berkun Oya’ya ait. Müzik ve efekt tasarımı Tan Tunçağ’a ait olan oyunda; Berkun Oya, Ülkü Duru, Ali Atay rol alıyor. Konu: “ Herhangi bir tanrıya sorgusuz sualsiz inanmayı ve kollarımı gökyüzüne kaldırıp, histerik tezahürlerle şükretmeyi hiç bu kadar arzulamamıştım. İnananlar bu şükür anını görkemli yaşamak uğruna sabır diye adlandırmayı bir erdem edinirler... Ama tanrılar ticarette zayıftır, onlarla alışverişte teslimat günleri her zaman aksar...”
AKM Aziz Nesin Sahnesi’nde;
2 – 14 Ekim tarihleri arasında Nazım Hikmet’in yazdığı, Mehmet Ulusoy’unuyarlayıp-yönettiği “BENERCİ KENDİNİ NİÇİN ÖLDÜRDÜ” izlenebilecek.Dekor-kostümü Michel Launay’a, ışığı Yakup Çartık’a, müziği Kutsi Ergüner’e ait olan oyunda; Celal Kadri Kınoğlu, Tansel Öngel, Kürşat Alnıaçık, Hülya Kalebayır, Yurdaner Okur rol alıyor. Konu: “Kavganın içinde olmak mı yoksa kavganın dışında kalmak mı? Hangisi ölümcüldür?”
16 – 20 Ekim tarihleri arasında “BEN RUHİ BEY NASILIM”izlenebilecek. Oyunu Edip Cansever yazdı, Cüneyt Çalışkur yönetti. Dekoru Ethem Özbora’ya, kostümü Gülhan Kırçova’ya, ışığı Önder Arık’a, müziği Tamer Çıray’a ait olan oyunda; Uğur Polat, Taner Birsel, Rüçhan Çalışkur, Mahmut Gökgöz, Ali Fuat Çimen, Ali Ersin Yenar, Celal Kadri Kınoğlu, Canan Sanan rol alıyor. Konu: “Ruhi Bey’in yaşam alanı; geçmişi , düşleri, fantazileri ve de gerçekler, ölümle, dünle, bugünle ve yarınla hesaplaşması...”
Dostoyevski’nin yazdığı, Mehmet Özgün’ün çevirdiği, Özgür Yalım’ın uyarlayıp yönettiği “YERALTINDAN NOTLAR” 23 – 31 Ekim tarihleri arasında seyredilebilecek. Dekoru ve kostümü Ali Cem Köroğlu’na, ışığı Önder Arık’a, müziği Alexander Petihof’a, koreografisi Erdal Uğurlu’ya ait olan oyunda; Payidar Tüfekçioğlu, Alptekin Serdengeçti, Ömer Hüsnü Turat, Saydam Yeniay, Ali Fuat Çimen, Ayhan Anıl, Tuna Öztunç, Rezzak Aklar, Ezgi Çelik, Seyhan Zemberek, Sadık Takır, Ezgi Hiçyılmaz, Hande Gürak, Nevşim Erzat, Yıldız Durucan, Gözde Okur rol alıyor. Konu: “ Akıl gerçekten de insan eylemlerinde en belirleyici yönlendirici midir? İnsan yönünü sadece aklıyla bulabilir mi? Diyelim ki biri, kendine akılcı bir yön belirledi, bu her zaman o kişinin çıkarlarına uyar mı? Yoksa bir insan, kendini –akıl dışı- bir isyanla da var edebilir mi?”
Şişli Cevahir Sahnesi’nde;
9 – 14 Ekim tarihleri arasında Toby Wilsher’in yazıp-yönettiği ve dekor tasarımını yaptığı “SERSEMLER EVİ” izlenebilecek. Beden Dili James Greaes’e, kostümü Medine Yavuz’a, ışığı Önder Arık’a ait oyunda; Mehlika Balkan, Erkan Taşdöğen, Burak Karaman, Mustafa Uğurlu, Kubilay Karslıoğlu, Tülin Özen rol alıyor. Konu: “Uzun zaman önce, bir gemi İstanbul kıyılarında fırtınalı bir gecede mürettebatıyla birlikte karanlık sulara gömülür... Geçen yüzyılların ardından bazı kıyılar doldurulmuş, eskiden batığın olduğu yere bir bina inşa edilmiştir. Günümüzde, dört katlı bu evin içinde, meraklı bir ev sahibi, tuhaf kiracıları ile birlikte inişli çıkışlı bir hayat sürdürmektedir. İşleri kötü giden alt kattaki kiracı kendini asar. Evin temelleri arasında yatan denizciler, intihar eden kiracının ruhunu huzura kavuşturabilmek için, uzun uykularından uyanarak bu küçük apartmanın içindeki ilginç maceralarına başlarlar. Ne var ki, karşılarına çıkan dünya, bıraktıkları dünyadan çok başkadır... Daha önce benzerini hiç görmediğiniz bir tiyatro türü ile tanışmaya hazır olun.”
Martin Crimp’in yazdığı, Roza Hakmen’in çevirdiği, Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği “ KIR”, 16 – 20 Ekim tarihleri arasında izlenebilecek. Oyunun dekoru Hakan Dündar’a, kostümü Serpil Tezcan’a, ışık tasarımı Enver Başar’a, müziği Joel Simon’a ait. Oyunda; Ülkü Duru, Celal Kadri Kınoğlu, Almula Uluer rol alıyor.Konu :“ Doğaya kavuşmak,dinginlik, aşk ve mutluluğu bulmak için kıra taşınan insanlar, istediklerine erişebilecekler mi?...”
Özen Yula’nın yazdığı, Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönettiği “DÜNYANIN ORTASINDA BİR YER” 23 – 28 Ekim tarihleri arasında izlenebilecek. Dekoru Hakan Dündar’a, kostümü Gülhan Kırçova’ya, ışığı Yakup Çartık’a, müziği Can Atilla’ya, müzik yönetimi Çiğdem Erken’e, dans düzeni Handan Özer’e ait oyunda ; Müge Arıcılar, Nurinisa Yıldırım, Funda Eskioğlu, Zerrin Tekindor, Gülen Çehreli, Yetkin Dikinciler, Erdal Bilingen rol alıyor. Konu: “ Tutku kılavuz olunca, her kadın yolunu çizer. Söylenceyi erkek kurar da, acıyı kadının payına düşürürse bu mudur erkekliğin yasası?”
30, 31 Ekim tarihlerinde A. Çehov’ un yazdığı, Yılmaz Gruda’nın dilimize çevirdiği, Işıl Kasapoğlu’ nun yönettiği “ÇOK YAŞA KOMEDİ”sahnelenecek. Dekoru Hakan Dündar’a, kostümü Funda Çebi’ye, ışığı Enver Başar’a, müzik-efekt Cenap Oğuz’a ait oyunda; Zafer Algöz, Zeynep Erkekli, Galip Erdal rol alıyor. Konu: “İnsanlık komedyası”nın rengarenk albümünden ödünç alalım. Hayatın ve insanoğlunun tuhaflığını Çehov’ un eşsiz karakterlerinden izleyelim.”
İZMİR DEVLET TİYATROSU:
Konak Sahnesi’nde;
16 Ekim Salı günü prömiyer yapacak olan Orhan Asena’nın yazdığı, M. Doğan Yağcı’nın yönettiği “SİMAVNALI ŞEYH BEDREDDİN” 17 – 31 Ekim tarihleri arasında da izlenebilecek. Dekoru Kağan Güreşçi’ye, kostümü Ebru Çulpan’a, ışığı M. Kemal Gürgün’e, müziği Tarkan Erkan’a, dansları Tarkan Erkan - B. Ünlü’ye ait olan oyunda; Neşe Zindan, Hande Kılıç, Özkan Gezgin, Şuayip Ünsal, Cemalettin Çekmece, Çağatay Özçelik, Tamer Yılmaz rol alıyor. Konu: “1359’da Edirne’nin Simavna kırlığında doğan Bedreddin’in Osmanlıların kuruluş döneminde yaşama taht koymalarının ve savaşların, Anadolu halkını fakirliğe ve çaresizliğe sürüklediği bir dönemdi; din, dil, ırk ayrımı yapmadan insanların eşit ve kardeş oldukları söylemiyle yola çıkan Bedreddin’in bağnaz düşünceye karşı çıkıp, mücadele etmesi.”
Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi’nde;
“18 Ekim Perşembe günü prömiyer yapacak olan W. Shakespear’in yazdığı, Can Yücel’in çevirdiği, Ali Ulvi Hünkar’ın yönettiği “BAHAR NOKTASI” 19 – 27 Ekim tarihleri arasında da sahnelenecek. Dekor-kostümü Şebnem Pamir’e, ışığı Hasan K. Yalman’a ait oyunda; Sadık Yağcı, Füsun Masri, Ali Ulvi Hünkar, Melek Çekmece, Recep Ayyıldız, Ekrem Kocaçal, Zafer Önal, Devrim Akkaya, Tayfun Bakırdöken, Alptekin Ertürk rol alıyor. Konu: “Shakespeare’in bu ünlü komedisi olağanüstü bir kıvraklık ve kurnazlıkla; aşkın iki yüzünü gözler önüne seriyor. Ağlayan ve gülen yüzü... Öte yandan hayatın iki ayrı yüzü de söz konusu: Düş ve Gerçek.”
Karşıyaka Oda Tiyatrosu’nda;
Civan Canova’nın yazdığı, Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği “DÜĞÜN ŞARKISI” 23, 24, 30, 31 Ekim tarihlerinde seyredilebilecek. Dekoru Hakan Dündar’a, kostümü Funda Çebi’ye, ışığı Zeynel Işık’a, müziği Alper Maral’a, dansları Maral Ceranoğlu’na, klarnet yorumu Zeynep Erözkan’a ait olan oyunda Şebnem Doğruer rol alıyor. Konu: “İnsan hayalleriyle geleceğini oluşturabilseydi, nasıl bir dünyada yaşardık acaba. Herkes sevdiği kişi ile evlense, sevdiği şehirde yaşasa, sevdiği işi yapsa… Hayalleriyle harmanlanan gelecek fantezileri gerçekleşmediğinde kaçımız dimdik ayakta kalabiliyoruz? Aramızdan kaç kişi yeniliyor dersiniz kaderin cilvelerine? - Hayat sizin hayallerinize rağmen çıkıp gelen şeydir – diyor bir bilen… Düğün Şarkısı, bunu unutanlar, hiç bilmeyenler ve buna inanmak istemeyenler için bu kez. Siz de duyuyor musunuz? “

BURSA DEVLET TİYATROSU:
AVP Sahnesi’nde;
16 Ekim Salı günü prömiyer yapacak olan Neil Simon’un yazdığı, Bilge Koloğlu’nun çevirdiği, Abdullah Ceran’ın yönettiği “BEN ARTİST OLMAK İSTİYORUM” 17 – 28 Ekim tarihleri arasında da seyirciyle buluşacak. Dekoru Behlüldane Tor’a, kostümü Medine Yavuz’a, ışığı Önder Arık’a ait olan oyunda; Taner Turan, Arzu Tan Bayraktutan, Elif Nutku rol alıyor. Konu: “Üç yaşından beri babasını görmeyen Libby adlı genç bir kızın babasını bulması ve onunla yüzleşmesi; baba - kız ilişkisi ve bunun yanı sıra kadın - erkek ilişkisinin sorgulanması.”
28 Ekim Pazar günü prömiyer yapacak olan Yılmaz Onay’ın yazdığı, Özer Tunca’nın yönettiği “KARA KEDİ GEÇTİ” adlı oyun izlenebilecek. Dekoru Murat Gülmez’e, ışığı Ali Karaman’a, müziği Oktay Köseoğlu’na, dansları Meltem Yorulmaz’a,hareket-akrobasi Ozan Yıldırım’a ait oyunda; Belgin Bilgin Gümüşkaya, Bülent Çiftçi, Serap Uluyol, Burak Berkan rol alıyor. Konu: “Zengin bayan Rimi ahşap bir ev satın alır. Her türlü bakımı yaptırmasına rağmen kadife gözlü fare Mice’den kurtulamaz. Fareden kurtulmak için sokak kedisi Zahara işe alınır. Zamanla kadife gözlü Mice ile kara kedi Zahara arasında duygusal bir yakınlaşma olur. Köpek Desi ile de aralarında dayanışma kurulur…Sevgi ve dayanışma karşısında insanoğlu çaresiz kalır.”
John Patrick’in yazdığı, Ahmet Hasan Leventoğlu’nun çevirdiği, Mustafa Kurt’un yönettiği “TATLI KAÇIK” 30, 31 Ekim’de izlenebilecek. Dekoru Şirin Dağtekin’e, kostümü Çevren Sarayoğlu’na, ışığı Kazım Öztürk’e ait olan oyunda; Feyha Çelenk, İbrahim Şahin, Betül F. Gökçer, Kemal Okur, E. Cihan Büyükışık, Yunus Emre Kılınç rol alıyor. Konu: “İnsanları dolandırarak para kazanan üç sevimli sahtekarın yolu günün birinde tesadüfen bir çöplükten geçer. Hayatını çöp toplayarak devam ettirmeyi seçen Opal Kronkie ile tanışmaları da bu üç dolandırıcıyı kolay yoldan zengin olma düşüncesi ile yeni planlar yapmaya iter. Ama hesaba katmadıkları küçük bir ayrıntı, - Tatlı Kaçık - onların hayatını değiştirecektir…”

ADANA DEVLET TİYATROSU:
Yelken İhtisas ve Su Sporları Klübü’nde;
1 Ekim Pazartesi günü prömiyer yapacak olan Necati Cumalı’nın yazdığı, Savaş Özdemir’in yönettiği “DERYA GÜLÜ” 2, 3 Ekim tarihlerinde de sahnelenecek. Dekoru-kostümü Çağda Çitkaya’ya, ışığı Özer Kuşkaya - Kadir Karagöl’e ait olan oyunda; Demet İyigün, Raif Hikmet Çam, Devrim Evin rol alıyor. Konu: “Derya Gülü’nde, alışkanlıkların ve adaletsizliğin ortaya çıkardığı ve yaşam hakkı hemen hemen olmayan kadın ve evlenme sorunu olan bir genç kız işlenmiştir. İzmir’in Kilizman sahilinde geçen oyunda, yaşlı bir balıkçı ile oldukça genç karısı arasında süren geçimsizlik ve genç bir balıkçının aralarına karışmasıyla gelişen çarpık duygu ve olaylar anlatılmaktadır.”
16 Ekim Salı günü prömiyer yapacak olan Molier’in yazdığı, Orhan Veli Kanık’ın çevirdiği, Giorgi Antadze’nin yönettiği “TARTUFFE” 17– 31 Ekim tarihlerinde de izlenebilecek. Dekoru Ali Göktaş’a, kostümü Esra Selah’a, ışığı H. İbrahim Karahan-Hamdi Erkan’a ait olan oyunda; A. Esra Ülger, E. Çağrı Turan, Ahenk Demir, Burçin Börü, Murat Aslan, Derya Keyf, Hakan Elmesoğlu, Gökhan Doğan, Z. Şirin Çetinel rol alıyor.

TRABZON DEVLET TİYATROSU:
Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde;
18 Ekim Perşembe günü prömiyer yapacak olan Haşmet Zeybek’in yazdığı, Volkan Özgömeç’in yönettiği “DÜĞÜN YA DA DAVUL” 19 – 28 Ekim tarihleri arasında da seyredilebilecek. Dekoru Sertel Çetiner - Ali Göktaş’a, kostümü Gülümser Erigür’e, ışığı Yüksel Aymaz’a ait olan oyunda; Aslı Artuk, Elif Şeker Saka, Sinem Şahin, Başak Anat rol alıyor. Konu: “Fukara evliliğinin nasıl –düzene karşı- ama para evliliğinin nasıl – düzene uygun- olduğunu gösteren oyun, para düzeninin etnik ilkesini ortaya koyar. Parasız adamın sevdası da olmaz. Oyun ahlak para ilişkisini siyasal düzene bağlarken, bu ilişkiyi kırsal feodal ilişkiler içinde sergilemeye çalışarak, sert kırsal gerçekleri gösterir.”
DİYARBAKIR DEVLET TİYATROSU:
Orhan Asena Sahnesi’nde;
18 Ekim Perşembe günü prömiyer yapacak olan J.Bethencowt’un yazdığı “PAPA’NIN KAÇIRILDIĞI GÜN” 19 – 27 Ekim tarihleri arasında da izlenebilecek. Konu: “Papa IV.Albert’in bir taksi şoförü tarafından dünyada barışı sağlamak adına kaçırılarak eve getirilmesi ve ailenin Papa’yla birlikte yaşadığı iki gün…”
Haluk Işık’ın yazdığı, Harun Türköz’ün yönettiği “SAVAŞ DÜŞLERİMİ ÇALDI” 23, 28, 30 Ekim tarihlerinde sahnelenecek. Işığı İzzetin Biçer’e ait olan oyunda; Serkan Ekşioğlu, Özden Gököz rol alıyor.
ANTALYA DEVLET TİYATROSU:
Haşim İşçan Kültür Merkezi DT Sahnesi Küçük Salon’da:
17 Ekim Çarşamba günü prömiyer yapacak olan Orhan Kemal’in yazdığı, Kazım Akşar’ın yönettiği “ESKİCİ DÜKKANI” 18 – 31 Ekim tarihleri arasında da seyirciyle buluşacak. Oyunun dekoru Suar Şeylan’a, kostümü Gül Emre’ye, ışığı Namık Gürsoy’a ait. Konu: “Eskici dükkanı, Orhan Kemal’in ırgatlık ve el işçiliğinden fabrika işçiliği ve makineleşmeye doğru yol almakta olan toplumda, git gide yoksullaşan bir ailedeki kuşak çatışmalarını ve bireyin sıkıntılarını birkaç katmanda anlattığı bir öykü.”
ERZURUM DEVLET TİYATROSU:
Erzurum Sahnesi’nde;
4 Ekim Perşembe günü prömiyer yapacak olan Bertolt Brecht’in yazdığı, Yılmaz Onay’ın çevirdiği, Barış Erdenk’in yönettiği “KAFKAS TEBEŞİR DAİRESİ” 5, 6, 18, 19, 20, 25, 26, 27 Ekim tarihlerinde de izlenebilecek. Dekor-/kostümü Volkan Bozok’a, ışığı Duran Güngör’e, müziği Paul Dessau’ya, dansları Sibel Erdenk’e, müzik düzenlemesi Engin Bayrak’a ait olan oyunda; Ahmet Burak Bacınoğlu, Kutay Sungar, Bahar Başar, İrfan Kılınç, Yasemin Erbulun, Özlem Erel, Gökhan Kocaoğlu, Serkan Kunter rol alıyor. Konu: “Mülkiyet üstünde sahipliğin, doğuştan ya da toplumsal statü ile değil, emekle biçildiği teması üzerine kurulmuştur. Emeksiz mülkiyet, adaletsizliktir; emeğin ürettiğine haksız el koymadır, yani sömürmedir; oysa kim emek verirse o hak eder.”
Vedeha Atıyeh’in yazdığı, Can Gürzap’ın çevirdiği, Erkan Erdem’in yönettiği “ALİ BABA VE KIRK HARAMİLER” 31 Ekim Çarşamba günü küçük izleyiciler tarafından izlenebilecek. Dekor - kostümü Çağda Çitkaya’ya, ışığı Duran Güngör’e, müziği Orhan Kaplan’a, dans düzeni Meltem Yorulmaz’a ait olan oyunda; T. Kutay Sungar, Zeynep Nutku, Mehmet Yıldız, Bahar Başar rol alıyor.Konu: “Danslarla, şarkılarla eğlenceli bir masal gezintisi yaparken; Ali Baba ile saflığın, iyi niyetin ve paylaşmanın erdemlerini hatırlayıp, Ali Baba’nın kardeşi Kazım ve Haramilerle de paraya düşkünlüğün insanlığımızdan neler kaybettirdiğini göreceksiniz…”
KONYA DEVLET TİYATROSU’nda:
Recep Bilginer’in yazdığı, İsmet Hürmüzlü’nün yönettiği “MEVLANA”4, 5, 6 Ekim tarihlerinde sahnelenmeye başlayacak. Oyunda; M. Asım Tuncay Aynur, Ozan Umut Çobanoğlu, K. Alpay Aksun, Doğan Doğru, A. Şebnem Büyükkalkan, A. Volkan Çetinkaya, Murat Özben, Özge Mirzalı, Özgür Baş, Nur yazar, Serap Kunak, Umut Toprak, L. Feray Darıcı, Özgür Keçeci rol alıyor.Konu: “Oyun bundan 700 küsur yıl önce, yaşamış olduğu zaman dilimini bu zaman dilimi içindeki hayatı, hayatındaki safhaları bu safhalarda verip aldıklarını, söylemiş olduğu güzel sözleri ve düşünceleri ile bugün bile taze olan ve yıllar sonra da tazeliğinden hiçbir şey eksilmeyecek olan Hz. Mevlana’nın hayatını konu etmektedir.Günümüzde din adına hunharca dökülen kanların, medeniyet çatışmalarının, mezhep çatışmalarını kışkırtanların aksine, Mevlana yaşadığı dönem içinde, kin, intikam, duyguları değil, sevgi, barış, birlik beraberlik ve hoşgörü içinde yaşamaları için çaba sarf etmiş, onun için insanların din, ırk gibi farklılıklarını gözetmeden aynı Tanrının kulu olma düşüncesinde erimiştir. ”
“Yüz kitap olsa hepsi bir bab dan ibarettir.
Yüz tarafta tek bir mihraba dönülür.
Yüz binlerce çeşit yemek var. Hepsi de yemek ve bu bakımdan hepsi bir.
Hintli, Kıpçak ve Rum ülkesinin halkı ve Habeş hepsi de mezarlarında aynı renkte.
Bütün bu keyfiyetler köpük gibi denizin üstünde oynar durur.”
Mevlana ‘nın bu sözleri sanki günümüz haksızlıklarına verilmiş bir cevap gibidir.


18 Ekim Perşembe günü prömiyer yapacak olan Güngör Dilmen’in yazdığı, Tamer Levent’in yönettiği “MİDAS’IN KULAKLARI” 19, 20, 25,26,27 tarihlerinde de izlenebilecek. Konu:
“Mitsel bir öykünün ele alınarak günümüz içinde geçerli olan bir takım evrensel gerçeklerin sorgulanması.”
29 Ekim Pazartesi günü prömiyer yapacak olan Nezihe Araz’ın yazdığı, Tomris Çetinel’in yönettiği “KUVAY-I MİLLİYE KADINLARI” 30, 31 Ekim tarihlerinde de sanatseverlerce izlenebilecek. Dekoru Sertel Çetiner’e, kostümü Konya Devlet Tiyatrosu terzihane atölyesi Grup Çiş. çalışanlarına, ışığı Mehmet Yaşayan’a ait oyunda; Bengisu Gürbüzer Doğru, A.Şebnem Büyükkalkan, L.Feray Darıcı rol alıyor. Konu: “Kuvay-i Milliye Kadınları, Kurtuluş Savaşının isimsiz kahramanlarını; kadınlarımızı, savaş sırasında yaşadıkları acılara rağmen vatan aşkı ile nasıl erkeklerinin yanında yer aldıklarını, yazarın gözünden anlatan bir oyundur. Halide Hanım, Gökçe, Yörük kızı Dürdane, Gülnar, Saime, Turna Gelin, Kara Fatma ve Zübeyde Hanım’ın gözlerinden ve yaşadıklarından tüm o yılların isimsiz kahramanlarını anmamızı ve anımsamamızı sağlar. – Onlar bu vatanın isimsiz kahramanlarıydılar…Vatan size minnettardır.”

SİVAS DEVLET TİYATROSU:
Atatürk kültür Merkezi’nde;
18 Ekim Perşembe günü prömiyer yapacak olan Peter Shaffer’in yazdığı, Yıldız Serpen’in çevirdiği, Bülent Arın’ın yönettiği “KARANLIKTA KOMEDİ” 19 – 27 Ekim tarihleri arasında da sanatseverlerce izlenebilecek. Dekoru Tayfun Çebi’ye, kostümü Fatma Görgü’ye, ışığı Mehmet Kumru’ya ait oyunda; Cevat Duman, Menekşe Özyiğit, Fatih Özyiğit, Ulaş Ersoy, Gülin Ersoy, Nesimi Kaygusuz rol alıyor.

VAN DEVLET TİYATROSU:
Kültür Merkezi Sahnesi’nde;
4 Ekim Perşembe günü prömiyer yapacak olan Ali Meriç’in yazıp yönettiği “ AKİDE ŞEKERİ” 5, 6, 13, 25, 26, 27 Ekim tarihlerinde de sahnelenecek. Dekor ve kostümü Buket Akkaya’ya, ışığı İlhan Orhan’a, dansları İhsan Kılavuz’a ait oyunda; Özgür Öztürk, Süleyman Atanısev, Hüseyin Baylan, Deniz Keyf, Kadir Caner Gezener, Mustafa Şen, Özlem Gür rol alıyor. Konu: “Bir çadır tiyatrosunun, Ramazan Ayı için hazırladığı oyuna başlamadan başından geçen gülünç olaylar şarkılarla, danslarla ve kantolarla anlatılır.”
Özer Tunca’nın yazıp –yönettiği, “NASREDDİN İNADIN SONU” 17, 24, 28, 31 Ekim tarihlerinde küçüklerle buluşacak. Dekoru Tayfun Çebi’ye, kostümü Ebru Çolpan’a, ışığı İlhan Orhan’a, müziği Nedim Yıldız’a, dansları Ziver Armağan Açıl’a, mask yapımı İlhan Ateş’e ait olan oyunda; Deniz Keyf, İpek Atagün, Eda Aydınlı, Cem Zeynel Kılıç rol alıyor. Konu: “ Hoca’nın inadı sonucu yitirdiği eşeğini bir daha elde edememesi anlatılmaktadır.”

GAZİANTEP DEVLET TİYATROSU’nda;
Necati Cumalı’nın yazdığı, Savaş Özdemir’in yönettiği Adana Devlet Tiyatrosu yapımı “DERYA GÜLÜ” 18, 19, 20 Ekim tarihlerinde ;
Münir Canar’ın yazıp-yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosunun oyunu; “BİR MAHALLE Kİ” 25, 26, 27 Ekim tarihlerinde Gaziantepli sanatseverlerce izlenebilecek.

AYDIN ŞÜKRAN GÜNGÖR SAHNESİ’nde;
Civan Canova’nın yazdığı, Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği İzmir Devlet Tiyatrosu yapımı “DÜĞÜN ŞARKISI” 18, 20 Ekim
 

Benzer İçerikler

Üst