1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  El yapımı mumlar

  Konu, 'Diğer Sanat Alanları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Evinizi sadece aydınlatmak için değil, dekoratif bir şekilde süslemek için de mum çalışması yapabilirsiniz. Kuru çiçekten deniz kabuklarına kadar pek çok detay, el işi mumlarınıza farklı bir hava katabilir.

  [​IMG] Dekoratif mumlara meraklıysanız, mum yapım atölyeleri sizin için doğru adres. Mumla ilgilenenlere sonsuz seçenekler sunan bu atölyelerde, birbirinden orijinal kokulu, kuru çiçekli, deniz kabuklu, cam boncuklu mumları yapmayı öğrenebilirsiniz. Mıcır, kahve çekirdeği, kabuk tarçın kullanarak da çok şık mumlar yapılabilir. Yumurta kabuğu, içi oyulmuş bir dal veya tercih ettiğiniz formdaki bir kek kalıbı, teneke kutular, jöle kalıpları size istediğiniz sonuçları verir. Mum çalışmasının en iyi yanı, yaptığınız çalışmayı beğenmezseniz, malzemenizi eritip tekrar kullanma şansına sahip olmanız. Çok kolay bir işlem olmasına rağmen, bazı noktalarda dikkatli olmak gerekiyor. Meydana gelebilecek bazı tehlikeleri engellemek için parafini ateşin üzerinde benmari usulü eritin. Eğer parafininiz alev alırsa, kesinlikle suyla temas ettirmeyin. Üzerine bir kapak kapatıp, alevleri engelleyin. Parafininizin ısısını kontrol etmek için mutlaka termometre kullanın. Fitilinizin boyunu kısa tutarsanız, is olmasını da önlersiniz. Kullanmadığınız parafinleri temiz ortamlarda saklayarak tozlanmalarına engel olun. Atölye Kaya ve Münevver Üçer eğitmenlerinden Lütfiye Uyalcak'la birlikte yaptığımız mum çalışmamızı, siz de evinizde rahatlıkla uygulayarak, dekoratif mumlar yapabilirsiniz.

   
El yapımı mumlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Elektrik kesilince mum ışığında doğum yaptılar

  Elektrik kesilince mum ışığında doğum yaptılar

  İzmir Ege Doğum Evi ve Kadın Hastalıkları Hastanesi'nde elektrik trafosu ile jeneratör yanınca, iki kadına el feneri ve mum ışığı altında doğum yaptırıldı.. İzmir'de, bölgenin en büyük doğum hastanelerden biri olan Ege Doğum Evi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin trafosu ve jeneratörünün de bulunduğu, yan taraftaki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bahçesinde...
 2. Mum Yapımı

  Mum Yapımı

  MUM YAPMA EKİPMANLARI İki Katlı Tencere İki katlı tencere kullanarak mumunuzun çok yüksek ısılara ulaşmasını engelleyebilirsiniz Kullandıktan sonra, mum artığı kurumadan önce kuru bir havlu ile silerek iki katlı tencerenin üst kısmını temizleyiniz Mutfak Folyosu Bir parça folyo veya bir fırın tepsisi, çok yararlı bir mum yapma ekipmanı olabilir Bu ekipmanı, hazırlanmış fitilleri koymak,...
 3. Dekoratif Mum Yapımı

  Dekoratif Mum Yapımı

  Dekoratif Mum Yapımı nasıl oluyor bilen varsa bana da yazarsa çok yardımcı olur.
 4. Ev Yapımı Mum nasıl oluyor

  Ev Yapımı Mum nasıl oluyor

  Arkadaşlar ben de bir mum aşkı var çok seviyorum mumları. Kokulu kokusuz renkli renksiz irili küçüklü bir ton mum aldım ve şimdi de mümkünse evde kendim mum yapabilir miyim diye düşünüyorum acaba Ev Yapımı Mumlardan anlıyan var mı yani mum nasıl yapılır?

Sayfayı Paylaş