1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.132
  Beğenilen Mesajlar:
  1.157
  Ödül Puanları:
  113

  Elif Turan Röpörtajı

  Konu, 'Sanatçı Röpörtajları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  tanju babacan kıyafetleri elif turan röportajları < Konu Resmi..>
  Elif Turan


  GEÇTIĞIMIZ YIL ÇIKARDINIZ ALBÜMLE, GENÇ MÜZISYENLER ARASINDA YER ALDINIZ, SIZI DAHA ÇOK JAZZ PERFORMASNLARI ILE TANIYORDUK, BIZE BIRAZ MÜZIK GEÇMIŞINIZDEN VE POP MÜZIK ALBÜMÜ YAPMA FIKRINIZIN DOĞUŞUNDAN BAHSEDERMISINIZ ?

  Ben müziğe Ortaokul yıllarında başladım, oradaki müzik öğretmenimden dersler aldım ve daha sonra konservatuar ve güzel sanatlar lisesi sınavlarına girdim ama istediğim bölümü kazanamadım. Üflemeli bir enstruman olan Obua’yı çalmam istendi benden, o da çok güzeldi ama yaylı bir çalgı istiyordum. Bu nedenle İzmir Güzel Sanatlar Lisesi’ne girip 4 sene Keman, Piano ve Şan eğitimi aldım. Kafamda ise hep Jazz okumak vardı. Jazz eğitimi almak istiyordum ve bu bölüm sadece İstanbul Bilgi Üniversitesinde vardı. Sonrasında Bilgi Üniversitesi Jazz bölümünü tam burslu olarak kazanıp, İstanbul’a geldim. Bütün serüven burada başladı zaten. 6 senedir buradayım. Bu zaman zarfında çeşitli üniversitelerin müzik kluplerinde ve özel eğitim veren kurumlarda müzik öğretmenliği yaptım. Sahne çalışmalarıma sürekli olarak devam ettim ve bu sırada da çok iyi hocalar ile tanışma imkanı buldum. Tabi bu süreçte sahne de sadece Jazz söylemedim, Pop müzikte söyledim. Albüm yapma fikri kafamda hep vardı ama bu albümde Pop müzik deneyimlerimi ön plana çıkardım ve hem Türkçe hem İngilizce şarkılara yer verdiğim Disco müziği soundlu bir çalışma hazırlamayı amaçladım. Ama şarkılardan 2.si yine Jazz müzik formatında.

  ALBÜMDE KI İNGILIZCE ŞARKILARA NASIL KARAR VERDINIZ ?

  Yapımcım Erol Köse’nin isteği ile albüme ingilizce şarkılar koyma kararı aldık. 3 ingilizce sözlü şarkıya yer verdik ve bu üç şarkıdan ikisi benim profesyonel anlamda eğitmini de aldığım, Jazz müzik türünde.

  YANI ŞARKI LISTESINDE DE YAPIMCINIZIN ROLÜ BÜYÜK. NASIL KARAR VERDINIZ ALBÜMDE YER ALACAK ŞARKILARA ?

  Yaklaşık bir yıl süren bir çalışma oldu. Bu sürecin sonuna dek sürekli karar değiştirdik. Gerçekten bana uygun şarkılar olması için üzerinde çok düşündük. Sonunda bir dans albümü olmasına karar verdik. Aslında ben geçmişte dans etmeyi sevsemde,dans yeteneğim olduğunu bilmiyordum, ilk şarkının klip çekimlerinden önce keşfettik ve videoda da dans etmeye karar verdik.

  ÇALIŞMA EKIBINDEN BAHSEDELIM BIRAZ. ALBÜMÜN ÇALIŞMALARINDA KIMLER ILE OTAKLIK ETTINIZ ?

  Aslında çok genç bir ekiple çalıştık, bende çok gencim ve beni doğru yansıtan işleri de genç bir ekibin başaracağına inandık. Yeni jenerasyon besteci ve aranjörler yer aldı çalışmalarda. Altan Çetin’in iki şarkısı var. Çıkış parçamız Serdar Ortaç destekli bir parça. Eskilerden “Aşkın Gözü Kör”mü isimli bir de cover parça var. Sevgili Ödül Erdoğan ve Hüseyin Cebişçi genç aranjörlerimiz. Çok güzel çok taze ve enerjik bir ekiple çalıştık.

  ÇIKIŞ PARÇASI “BÜYÜT İSTERSEN” IÇIN HAZIRLANAN KLIP ALBÜMÜN SOUND'UNU YANSITAN, DIKKAT ÇEKICI BIR KLIP OLDU. ÇEKIMLERDEN BAHSEDELIM MI BIRAZ ?

  Dans etmeye çekimlerden 2 hafta önce karar verdik. Kısa bir hazırlık aşamasından sonra, çeşitli kareorgafiler ile dansetemeye hazırdık.Bana göre çok güzel oldu. Klibin yönetmenliğini Kubilay Kasap yaptı. Çekimler yaklaşık 24 saat sürdü. Yorucu bir gündü ama hiç düşünmeden durmadan çekimlere devam ettik. Çekilmler Kuruçeşme’de bir club’da gerçekleşti. Disco’nun neredeyse tüm mekanlarını kullandık. Kullanılan kostümler de tam anlamı ile konsept kostümler oldu. Bu video için düşünülmüş özel kostümelrdi bunlar ve Tanju Babacan tarafından hazırlandı. Şimdi ikinci klip için çalışmalara başladık. İkinci klipte yine dans edeceğim, bir süredir bunun için de eğitim alıyorum. Muhtemelen “Çık Aradan” için gelecek ve değişik dans kareografilerine yer evrilecek.


   
Elif Turan Röpörtajı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Güler Röpörtajı

  Güler Röpörtajı

  güler öztürk şarkıları birol namoğlu sevgilisi birol namoğlu ve sevgilisi Güler Güler şu sıralar yepyeni bir albüm çalışması ile müzik marketlerde. Bizler de Powetürk haber ekibi olarak sanatçı ile bir araya gelip, hem albümü hem de müzik kariyeri hakkında konuştuk. GÜLER BU SENİN İLK ALBÜMÜN DEĞİL. 2006 YILINDA BİR KAYIT DAHA YAYINLADIN, PEK ÇOK KONSERDE YER ALDIN. BU...
 2. Badem röpörtajı

  Badem röpörtajı

  Badem BAŞARILI BİR İLK ALBÜMDEN SONRA, ŞİMDİ SIRADA İKİNCİSİ VAR. YENİ ALBÜM İÇİN UZUN BİR SÜREDİR ÇALIŞIYORSUNUZ, HAZIRLIKLAR NE DURUMDA ŞU ANDA ? E: İkinci albümün tamamlanmasına az bir süre kaldı. İlk albümden sonra yoğun bir konser temposuna girdik fakat bu sırada yeni albümün çalışmalarına da başlamıştık. Elimizde birikmiş olan otuz tane bestemiz vardı albümde yer...
 3. Elif turan resimleri

  Elif turan resimleri

  elif turan resimleri elif turan turhan fotoğrafları duran
 4. Elif Turan Resimleri

  Elif Turan Resimleri

  elif turan resimleri elif turan resmi sitesi resim resimler ayak
 5. elif

  elif

  Elif isminin anlamı nedir?

Sayfayı Paylaş