Elma sirkesi i̇le saç durulama yıkama açma nasıl yapılır ?

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Elma sirkesi i̇le saç durulama yıkama açma nasıl yapılır ?
Elma sirkesi i̇le saç durulama yıkama açma nasıl yapılır ? Saç Uzatma ve temizliği için yapılması gerekenler ve daha fazlası Melekler FORUM'da

ELMA SİRKESİNİN FAYDALARI NEDİR?


Özellikle biz hanımlar her şeyin doğalından yanayızdır. Doğal ya da organik ürün oldu mu radarlarımız açılır. Hatta evde doğal malzemelerle yaptığımız besinleri bile el üstünde tutarız. Altın değerindedir doğal ürünler her zaman. Hayatımızdan çıkarmamamız gereken bir şey daha elma sirkesi. Faydaları saymakla bitmez. Elma sirkesi olsun üzüm sirkesi olsun marketlerden alınca faydasını göremeyecekmişim gibi gelir hep bana. Biraz da öyle aslında evde el yapımı doğal kurtlu elmalardan yapılan sirke gibisi var mıdır sorarım size? Elma sirkesini kozmetik olarak kullanmak belki kokusundan ötürü itici gelebilir. Elma sirkesini özellikle temizlik alanında sıkça kullanırım kullanıldığını ve dezenfektan olduğunu da biliyorum. Yine bunun dışında bakterileri öldürücü güçlü bir etkisi vardır. Zayıflamaya yardımcı olur, sabahları bir su bardağına biraz elma sirkesi damlattığınızda vücudunuzdaki toksinlerden arındıracaktır. Yine kan şekeri düzenleyici etkisi de vardır elma sirkesinin. Elma sirkesi diğer faydalarını bu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

elma sirkesinin faydalari.jpg


ELMA SİRKESİYLE SAÇ DURULAMA NASIL YAPILIR ?

Elma sirkesinin bu kadar faydası yanında saçlara da iyi geldiği gerçeği var. Saçlarım kötü olur mu kötü kokar mı diye endişelenmeyin zararı değil aksine saçlarınız için besleyici ve koruyucu etkisi olacaktır elma sirkesinin. Saçlarınızın dibinde kepek oluşumu varsa çok faydası vardır elma sirkesinin. Sönük donuk saçlara parlaklık verici bir etkisi de vardır. Ev yapımı elma sirkesi ile sonucunuz daha etkili olacaktır. Banyoda saçlarınızı şampuanladıktan sonra durulama suyu için bir kova suya az miktarda elma sirkesi koyup saçlarınızı bu su ile durulayabilirsiniz. Saçlarınızın zamanla parlaklığa kavuştuğunu ve kepeklerinden kurtulduğunu görebilirsiniz. Yine saç dipleriniz kuvvetlenecek saçlarınız daha canlı görünecektir. Hem maliyetsiz hem kolay elma sirkesi ile saçlarınıza canlılık katabilirsiniz.

elma sirkesinin saca faydasi.jpg


ELMA SİRKESİ SAÇ DÖKER Mİ?

Elma sirkesi doğal ve daha önce kullananların da tavsiyesi ile sizlere elma sirkesini saçlarınızda kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Elma sirkesi ilk önce saçlarda kepek oluşumunu azaltır ya da tamamen bitirir. Saçlarınızın diplerinde zamanla oluşan kirli oluşumlar saçların nefes almasını engeller bu da saçların dökülmesine sönük görünmesine ve kepek oluşumuna yol açar. Elma sirkesinin derin temizleme etkisi olduğundan saç diplerini temizlediği için derinlemesine temizlik sağlanır ve saç dipleri daha iyi nefes alarak saçların uzamasını dökülmesini de önler. Saçlarınızın dökülmesinden şikayet ediyorsanız elma sirkesi ile düzenli bakım yapabilirsiniz saçlarınıza. Elma sirkesi saçları dökmez saçlara güç verir. Saçlarınız dökülmeye başladıysa emin olun kullandığınız elma sirkesi ya tarihi geçmiş ya da doğal değildir. Doğal yapım elma sirkesini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Banyodan çıkmadan kendinize adet edinirseniz elma sirkesi ile durulama yapmayı zaman içinde güzelliklerini göreceksiniz. Elma sirkesi kullanımında tek dikkat etmeniz noktayı da belirtmek istiyorum. Elma sirkesinin içeriğinde bulunan asitler cildi hassas olanlar için kötü etki gösterebilir. Onun için saçlarınızda sulandırmadan kullanmayın.
 
Geri
Üst