1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  elveda rumeli 24.BÖLÜM ÖZETİ

  Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  elveda rumeli 24bölüm özeti 24.BÖLÜM ÖZETİ

  VAHİDE VE MUSTAFA RAMİZ’İN SÖZLERİYLE YIKILIR !


  Mustafa Ramiz ve Fatma’ya Vahide ile evlenmek istediklerini söyler. Vahide ve Mustafa Ramiz’in sözleriyle yıkılırlar. Ramiz artık Mustafa’nın o evde kalmasını istememektedir. Ramiz ve Fatma bu evliliğe ikna olacaklar mıdır?

  Mustafa Ramiz ve Fatma’ya Vahide ile evlenmek istediklerini söyler. Herkes büyük bir heyecanla Ramiz’in tepkisini beklemektedir, ancak Ramiz Mustafa’nın artık o evde kalamayacağını söyler. Mustafa ve Vahide yıkılmıştır. Ramiz ve Fatma’nın bu evliliğe ikna olup olmayacağını kimse kestirememektedir.


  Aleks ve Zarife Dimitri ve Ivan tarafından kulubede kıstırılmışlardır. Dimitri onları sağ bırakmayacağını söyler. Aleks ve Zarife’nin ordan kurtulmak için tek umudu Namık’tır. Ancak Dimitri ‘den kurtulsalar bile artık Aleks ve Zarife’yi geri dönüşü olmayan bir yol beklemektedir.
  Diğer taraftan Osmanlı İmparatorluğu Yunanistan’a savaş açmak üzeredir. Rumeli de artık geri dönülmez bir sonun başlangıç zilleri çalmaktadır.


   
elveda rumeli 24.BÖLÜM ÖZETİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Elveda Rumeli 52.BÖLÜM ÖZETİ

  Elveda Rumeli 52.BÖLÜM ÖZETİ

  elveda rumeli vahide hamile HÜLLE MESELESİ ÇÖZÜLECEK Mİ? DİLAVER, VAHİDE İLE FERİDE’NİN YERİNİ BULABİLECEK Mİ? Hasan, hülle meselesi için Hatice ve Namık’ı ikna etmiştir. Ancak, işler Hasan’ın umduğu gibi gelişmez. Fatma ise hamile olduğunu öğrendiği kızı Zarife’yi, Ramiz’in itirazlarına rağmen görmek ister. Diğer yandan Dilaver; Vahide ve Feride’nin kaybolmasıyla Abdül’ün ilişkisi...
 2. Elveda Rumeli 57.Bölüm Özeti

  Elveda Rumeli 57.Bölüm Özeti

  Girit’teki çetelerin zulmünden kaçarak Pürsıçan’a gelen aileler, Ramiz’in ön ayak olmasıyla Pürsıçanlılar’ın evinde misafir edilmeye başlanır. Ramiz ve Fatma ise evlerine karnı burnunda hamile bir kadın olan Sabahat ve kızını konuk alırlar. Ancak Sabahat’ın büyük bir sıkıntısı vardır... Diğer yandan daha önceden mektup yazarak geleceğini bildiren Cenap, Cenova’dan Ramiz’leri ziyarete gelir.
 3. Elveda Rumeli 60.Bölüm Özeti

  Elveda Rumeli 60.Bölüm Özeti

  Aleks ve talebeleri bilgi müsabakasına katılmak üzere Manastır’a giderken Ramizler de onları yalnız bırakmayacaktır. Mustafa, Girit’te gündüzleri hastanede çalışmakta, geceleri ise Giritliler’i Yunan zulmüne direnmek için örgütlemektedir. Geride kalan Vahide ise hala ona kızgındır. Dimitri, çetesinden bozgun yiyen Ahmet Ekrem, Mazhar Paşa’nın yanına dönerken, Abdül’ün yeni bir planı vardır.
 4. Elveda Rumeli 72.Bölüm Özeti

  Elveda Rumeli 72.Bölüm Özeti

  Mustafa çatışma sonucu ölen kişinin Dimitri olup olmadığından emin olamazken, Vahide ise hala tedirgindir. Ancak yakalanan çetecilerin verdiği bilgiler de Dimitri’nin öldüğünü doğrular. Böylece Ramiz ve ailesi büyük bir beladan kurtulmuş olmanın rahatlığını yaşamaktadır. Mazhar Paşa, komitacılara karşı büyük başarı gösteren Mustafa, Dilaver, Cezmi Kumandan ve Yüzbaşı Ahmet Ekrem’e madalya...
 5. Elveda Rumeli 75.Bölüm Özeti

  Elveda Rumeli 75.Bölüm Özeti

  Pürsıçan Kasabası ve Makedonya’nın pek çok bölgesi, isyancı Bulgar’ların zulmü altındadır.Ramiz ailesini, köyünü ve evini koruyabilmek için silah kuşanıp isyancılarla çarpışırken, kadınlar ve çocuklar kasabanın nispeten daha güvenli yerlerinde kalmaktadır.Dizivizyon.wordpress.com Diğer yandan Mustafa Dimitri’yi öldürüp Pürsıçan’a döner. Vahide’nin mezarının bulunduğu toprağı ve Feveran...

Sayfayı Paylaş