1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.105
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  Eminemle kilo verelim

  Konu, 'Sağlık Egzersiz' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  doğa altıntaç Lüks spor merkezlerinde yeni moda hip hop’la form tutmak. Üstelik bu sporun yaşı yok.
  Eminem, Jay Z, Beyonce çalıyor; onlar dans ederek zayıflıyor. Yaşları 17-40 arasında değişen fitness tutkunları hip hop’la “eriyor”!
  Eminem’le form tutmak moda
  Hip hop artık binlerce dolar verilerek üye olunabilen lüks spor merkezlerindeki fitness derslerine de ilham veriyor. 7′den 70′e herkes ‘Eminem’le zayıflıyor.
  Amerika’da daha çok siyahların yaşadığı varoşlarda doğan hip hop, bugün dünyanın en çok dinlenen müzik türleri arasında. Eminem, Beyonce, 50 Cent, Jay Z gibi hip hop yıldızları yalnızca müzikleriyle değil, yaşam tarzları ve giyim stilleriyle de gündemden düşmüyor, milyonları peşlerinden sürüklüyor. Türkiye de dünyadaki bu trendden nasibini almaya başladı. Her geçen gün bir yenisine rastladığımız hip hop albümlerinin yanı sıra bu tarzın yarıştığı ve binlerce kişinin katıldığı konserler düzenleniyor artık… Hip hop, şimdi de fitness tutkunlarını etkisi altına aldı. Avrupa ve Amerika’da hip hop eşliğinde düzenlenen aerobik dersleri, Türkiye’de de moda oldu. Üstelik bu derslere yalnızca gençler değil, orta yaşın üstündeki pek çok kişi de ilgi gösteriyor. Varoşlarda doğan bu kültür, İstanbul’da binlerce dolar verilerek üye olunabilen lüks spor salonlarındaki derslere esin kaynağı oluyor. “Hip hop dansı” ile koreografisi yapılan bu dersler, Coliseum ve Mayadrom gibi spor merkezlerinde büyük ilgi görüyor. Coliseum Spor Merkezi yaklaşık 1 ay önce hip hop dersi verilen bir sınıf açtı. Burada fitness koordinatörü olan Ergin Bağçivan, tüm dünyada 2-3 yıldır hip hop dersinin büyük ilgi gördüğünü ve kendilerinin de böyle bir ders vermek için gerekli altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra harekete geçtiklerini söylüyor. Coliseum’da hip hop dersi veren Soner Özsarı, uluslararası aerobik ve fitness seminerlerine gönderilmiş. Ayrıca yurtdışından bu derse özgü eğitim kasetleri getirtilmiş. Yaklaşık bir yıldır fitness eğitmeni olarak çalışan Soner Özsarı’nın bu kültüre ve dansa yatkınlığı sonucu bir hip hop sınıfı açılmış.
  İlgi artıyor
  Hip hop müziği ve hareketleri ile sporu eğlenceli bir şekilde harmanlayan ders, haftanın iki günü akşam saatlerinde veriliyor. Üyelerin ücretsiz olarak yararlandıkları bu dersler Ramazan ayında başlamış olmasına rağmen büyük ilgi görmüş. Küçük bir salonda başlayan derslere ilgi artınca daha büyük bir salona geçilmiş. Şimdi en az 20 kişi ile yapılan hip hop derslerine Ramazan sonrasında ilginin daha da artacağı düşünülüyor. Dersin eğitmeni Soner Özsarı, her tür müziği dinlediğini ve hemen her tür dansı az çok yapabildiğini ancak hip hop’un kendisi için çok farklı anlamlar taşıdığını belirtiyor: “Benim dansa doğuştan gelen bir yeteneğim var. Ama hip hop’u daha çok seviyorum. Giyim tarzı, müziği, kültürü ve yaşam tarzı bana çok yakın. Yaşam standartlarıma uygun.” Derslere her yaştan insan katılıyor. Ancak daha çok 20-30 yaş aralığındaki gençler tercih ediyor. 50 Cent ya da Beyonce’nin hareketli müzikleri eşliğinde tamamen hip hop dans figürlerinin harmanlandığı derste yaklaşık 400-600 kalori yakılıyor. Özsarı, her derste yaklaşık 50′nin üzerinde farklı hareketin tekrarlandığını söylüyor. Ayak bileğinden tutun da boyna kadar tüm kasları çalıştıran hip hop derslerinde hem ter atıldığı hem de eğlenildiği için katılımcılar gün geçtikçe artıyor. Mayadrom Sports Center ise tüm dünyayı saran hip hop dansını Türkiye’de spor dersi haline getiren ilk merkez. Uluslararası seminerlerde eğitim alan Doğa Altıntaç tarafından verilen ders haftada bir gün yapılıyor. Hillside City Club ise çok yakın bir zamanda hip hop sınıfı açmayı planlayan büyük spor merkezleri arasında.
   
Eminemle kilo verelim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Askim ara verelim mi???:))

  Askim ara verelim mi???:))

  Arkadaşlar günümüzde çiftler arasında yeni bir moda başladı: Ara verme modası... Eğer ilişki istenildiği gibi gitmiyorsa genellikle kız tarafından "Bir süre ara versek iyi olacak sanırım" şeklinde bir teklif gelir. Ama her zaman anlayışla karşılanamaz. Malum burası Türkiye. Her şey beklenir... işte bir kaç örnek... 1- Bir yerde yemek yemeye gidilir. Yemek sırasında kız doğru anı...
 2. Forumdan 3 üyeye çiçek verelim

  Forumdan 3 üyeye çiçek verelim

  çiçek Ablalarım forumda istedeğiniz 3 üyeye çiçek verin :)
 3. ilişkimize biraz ara verelim mi

  ilişkimize biraz ara verelim mi

  ilişkimize bir süre ara verelim günümüzde çiftler arasında yeni bir moda başladı: Ara verme modası... Eğer ilişki istenildiği gibi gitmiyorsa genellikle kız tarafından "Bir süre ara versek iyi olacak sanırım" şeklinde bir teklif gelir. Ama her zaman anlayışla karşılanamaz. Bu olaya bir kaç örnek vermek istedim. Malum burası Türkiye. Her şey beklenir... 1- Bir yerde yemek yemeye...
 4. Eminem Amerika'da Yasaklandı!

  Eminem Amerika'da Yasaklandı!

  eminemin kıyafetleri eminem kıyafetleri Eminem'in yeni albümü Relapse'in kanlı video tanıtımı Amerika televizyonlarında yasaklandı. Ünlü rapçi blog sayfasında yaptığı açıklamada kan banyosu yaptığı tanıtım videosunun Amerikan televizyonlarında yasaklandığını belirtti. Eminem aynı zamanda seri katillere karşı bir ilgisinin olduğunu ve bu albümdeki şarkıları onlardan etkilenerek yaptığını...
 5. YILBAŞI HEDİYELERİ verelim birbirimize

  YILBAŞI HEDİYELERİ verelim birbirimize

  noel şapkasi noel şapkası Kızlar yeni yıl geliyor hadi sitedeki kanki meleklerimize hediyelerimizi verelim.Ben ayrım yapmıyor ve hepinize yılbaşının vazgeçilmezi olan hediyeyi sunuyorum bunlar hepinize:D:D Bunun içinden şunlar çıkıyor:D :dil::dil::dil: MUTLU YILLARR MELEKLER MEKANIIII :muz: :kedi: :tasu:

Sayfayı Paylaş