Emlak Vergisi Hiçbir Geliri Olmadığını Belgeleyenler

Emlak Vergisi Hiçbir Geliri Olmadığını Belgeleyenler
B.K.K. No 2006/11450 Başlık EMLAK VERGİSİ KANUNUNUN DEĞİŞİK 8 İNCİ MADDESİNE İLİŞKİN
Resmi Gazete No 26391

Resmi Gazete Tarihi 29/12/2006 Kapsam
Karar Sayısı : 2006/11450
Hiçbir geliri olmadığını belgeleyenlere, emeklilere, gazilere, şehitlerin dul ve yetimlerine ait brüt 200 m2’yi geçmeyen tek meskenin bina vergisi oranının 2007 ve müteakip yıllar için sıfıra indirilmesine ilişkin ekli Karar’ın yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığı’nın 14/12/2006 tarihli ve 098539 sayılı yazısı üzerine, 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu’nun 8 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 20/12/2006 tarihinde kararlaştırılmıştır.
20/12/2006 TARİHLİ VE 2006/11450 SAYILI
KARARNAMENİN EKİ
KARAR
MADDE 1 – 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanununun 8 inci maddesinin ikinci fıkrası hükmü gereğince kendisine bakmakla mükellef kimsesi olup onsekiz yaşını doldurmamış olanlar hariç olmak üzere hiçbir geliri olmadığını belgeleyenlerin, gelirleri münhasıran kanunla kurulan sosyal güvenlik kurumlarından aldıkları aylıktan ibaret bulunanların, gazilerin, özürlülerin, şehitlerin dul ve yetimlerinin Türkiye sınırları içinde brüt 200 m2’yi geçmeyen tek meskene sahip olmaları halinde (intifa hakkına sahip olunması hali dahil), söz konusu meskene ait bina vergisi oranı, 2007 ve müteakip yıllar için sıfıra indirilmiştir.
MADDE 2 – Bu Karar 1/1/2007 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3 – Bu Karar hükümlerini Maliye Bakanı yürütür.

2008’de emlak vergisi ve kira geliri vergisi hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
2010 emlak vergisi oranları 2010 emlak vergisi oranları
emlak vergisi oranı 2010 emlak vergisi oranları oranı 2010 oranları 2010 emlak vergileri bilgilerini sizler için paylaşıyorum Ev sahiplerine kötü haber.. 2010...
Faydalı Bilgiler 1
Emlak vergisi için son gün 01/12/2009 Emlak vergisi için son gün 01/12/2009
Bildiğiniz gibi emlaklarımıza ait vergi 2 eşit taksitte bağlı olduğumuz belediyeye ödeniyor. Yaklaşık 19 milyonu ilgilendiren konut, işyeri...
Yeni Ssk Yasaları 0
Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği Yayınlandı Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği Yayınlandı
EMLAK vergisine esas olmak üzere 2009 yılında uygulanacak "bina metre kare normal inşaat maliyet bedelleri" belirlendi. Maliye Bakanlığı ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığının 53 seri numaralı Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği, Resmi...
Ekonomi-Finans-Borsa 0
Özürlülere Yeni İmkânlar [Kat Mülkiyeti - Emlak Vergisi] Özürlülere Yeni İmkânlar [Kat Mülkiyeti - Emlak Vergisi]
7 Temmuz 2005 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 5378 sayılı Kanun ile, özürlülüğün önlenmesi, özürlülerin sağlık, eğitim, rehabilitasyon, istihdam, bakım ve sosyal güvenliğine ilişkin sorunlarının çözümü açısından çok önemli bir adım...
Engelliler dünyası 0
2008’de emlak vergisi ve kira geliri vergisi 2008’de emlak vergisi ve kira geliri vergisi
emlak gelir vergisi hesaplama emlak gelir vergisi beyannamesi kira hesaplama kira 2009 geliri Bu aşama da, daha önceki yazılarımızda da açıkladığımız gibi, kurumlar vergisi mükelleşeri, en az iki tam yıl aktifte kayıtlı olan gayrimenkullerin...
Satıyorum & Arıyorum 0