1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

emre altuğ

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Emre Altuğ 14 nisan 1970 tarihinde sabahın 8,30`unda ev hanımı bir annenin. diş hekimi bir babanın 2. oğlu olarak dünyaya geldi. Eğitimini şair Behçet Kemal Çağlar ilköğretim okulu şişli terakki lisesi ve üstün başariyla girdiği istanbul üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olarak tamamladı. 1999 yılında ilk albümü ibret-i alem`i çıkarmadan önce Sezen Aksu, Leman Sam, Sertab Erener, Levent Yüksel ve Nilüfer gibi önemli sanatçılara vokal yaptı. 2003 yılında sıcak ve 2004 yılında dudak dudağa adlı albümleriyle müzik yaşamına devam etti.

Müziğin yanında oyunculuktanda uzak kalmayan Emre Altuğ, 3 sezon dormen tiyatrosunda oynadı ve birçok tv ve sinema filminde rol aldı.

Oyunculuk :

Sevgilime göz kulak ol

Bir kış öyküsü (müzikhal)

Halk çocuğu (tv filmi)

Ağaçlar ayakta ölür (tv filmi)

Kolay para (sinema filmi)

Asansör (sinema filmi)

Neredesin Firuze, 2003 ( Haluk Bilginer, Özcan Deniz, Demet Akbağ, Şebnem Dönmez, Cem Özer, Ruhi Sarı, Ragıp Savaş, Janset Paçal, Ata Demirer, Emre Altuğ )

Balans ve manevra -konuk oyuncu-

Tatlı hayat (dizi) show tv 2001-2003 ( Türkan Şoray - Haluk Bilginer - Gamze Özçelik )

Kedi (dizi) tgrt...1999

Lise defteri (dizi) kanald...2003-2004

Sensiz olmuyor (dizi) show tv-kanald...2005

emre altuğ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Emre Altuğ - Su Gibisin

Emre Altuğ - Su Gibisin

özledim seni ah nasıl özledim gecenin sabaha hasreti gibi bekledim istedim seni ah nasıl arzuladım susuz kalmış toprak gibi yağmuruna muhtacım su gibisin su gibisin akıp gider zaman sen dönemezsin su gibisin su gibisin gafil avlandım seline yenildim ruhuma hayat veren sensin teselli yok ki hiç ayrılık ok gibi saplanmış kalbime anlayan yok halimi ses vermez mi duyan haykırışlarımı...
  2. Emre Altuğ - Sans

Emre Altuğ - Sans

Bu vücudun icinde Olmasada sansin Bir tebessüm yüzünde Küsmem mi lazim Her yeni bir günde Dönerse diye sansim Bir ümit bekleyince Nefessiz kaldim Inan bana sen baskaydin Gercek diye kendimi kandirdim Bilseydim yalanmis Umursarmiydim sansi Bilseydim yalanmis Buymus hayatin dansi
  3. Emre Altuğ - Kapış Kapış

Emre Altuğ - Kapış Kapış

Öyle bi bakış at ki Kalmasın taş taş üstüne Sen aşki öyle bi canıma kat ki Taşsın yüregimde Hadi çıkart içindeki saklı cenneti Zaten sevişiyorsun benimle vücut dilimle Ayayay... [Nakarat] Hakkını verelim mi aşkin? Namusunu kurtaralım mı? Yediden yetmişe nam salıp Dillere slogan olalım mı? (2x) Ayayayay.. Aman ha arayı bozmayalım biz Sakın ha sıradan olmayalım biz Elimize geçen bu fırsatı...
  4. Emre Altuğ - Gözünaydın Yar

Emre Altuğ - Gözünaydın Yar

akıl almaz hasretinden geceler boyu bıkmadım uyurgezer düşlerimden senin gibi korkmadım ben unutmadım ben unutamadım unut beni unut gitsin bu hikaye burada bitsin yar gözün aydın yar gözün aydın artık benden kurtuldun yar dudağımda sır kalamam yüreğinde yer bulamam gidiyorum kalamam
  5. Emre Altuğ - Dudak Dudağa

Emre Altuğ - Dudak Dudağa

Kimsenin ne söylediği ne seni ne beni bağlamasın Akışına bırak sen herşeyi Kimse bizi yormasın İnadına gitmek var bu gece yeterki inan sen bana İsyan olsun bu kadere Aşk defterine de son nokta Nefes nefese Belki dudak dudağa Yürek yüreğe Yüreğin dayanırsa Tenin tenime değsin Yok olalım aşkın girdabında Ruhumuz içiçe geçsin Sırılsıklam uyanalım sabaha

Sayfayı Paylaş