1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  En Başarısız Öğrenciler Düz Lisede

  Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  kaç zayıfla sınıfta kalınır lisede kaç zayıfla kalınır lise 1 de öğrenci hakları lise öğrenci hakları Türkiye'nin, 2004 yılında, öğrencilerin belli alandaki başarılarını ölçmeyi amaçlayan PISA programına dahil edildiğini hatırlatan Çelik, “Birileri bizi teşvik ettiği için değil, biz, bir dış denetim mekanizması olarak, birileri aynaya yüzümüzü tutsun diye yılda 400 bin dolar veriyoruz. 2004 yılında yapılan sınavda Türkiye, OECD ülkeleri arasında sonlarda gelmektedir. Zaten başka bir sonuç beklemiyorduk. Müfredat değişikliğinin haklı bir zemine oturduğunu da bu gösteriyor” dedi.

  Çelik, PISA'da sorulan soruların dayandığı mantığın, Türkiye'de uygulanan müfredatla taban tabana çeliştiğini belirterek, şöyle devam etti:

  “PISA'da, Türkiye'nin sonlarda gelmesinin sebebini sizlerle paylaşmak istiyorum. PISA sınavı ilköğretim 8. ve ortaöğretim 9. sınıflara uygulanır. Özellikle öğrenci seçilirken genel liselerden 71, Anadolu liselerinden 17 öğrenci alınmış.

  Elenmiş olan öğrencilerimiz genel liseye gidiyor. Dolayısıyla en başarısız öğrenciler genel liseye gidiyor. Çoğunlukla öğrenciler buradan seçildiği için Türkiye'nin çok başarılı görünmesi mümkün değil. Ben 2006 PISA programından da ekstra bir başarı beklemiyorum. Ne zaman başarı bekleyeceğiz? Müfredatımız tam devreye girdikten sonra.”

  Bakan Çelik, başarısız öğrencilerden yola çıkılarak, eğitim sisteminin battığını söylemenin Türkiye'nin gösterdiği performansa haksızlık olacağını belirtti.

  Merkezi sistem sınavına da değinen Çelik, bu sınavla yazılı sınav yapılamayacağını, Seviye Belirleme Sınavlarının (SBS) müfredata uygun yapılacağının altını çizdi.

  Hürriyet
   
 2. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  bence bu çok saçma en başarısızları düz lisede olması. özel okullarda birsürü (lise) para verip okuyanlar var.
  kendi okulumdan biliyorum
   
 3. kadersiz kader

  kadersiz kader Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  86
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  bnce hiç alakasıı yokk bnm sbs puanım olsun diploma notum olsun yüksek ama düz liseye gidiorummm.. çünkü bn baştan beri düz lise istiodumm bnce alakası yok.
   
En Başarısız Öğrenciler Düz Lisede konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aka yüksek öğrenim kız öğrenci pansiyonu/düzce

  Aka yüksek öğrenim kız öğrenci pansiyonu/düzce

  Kız Öğrenci Pansiyonları İlçe : Düzce Şehir düzce Ülke :Türkiye Kapasite120 Telefon3805244267 Faks5245553 GSM5322235970-5443766275-5364603702 AdresFevzi Çakmak Mah.Eski Bolu Cad. No:149(Akpet Karşısı)Düzce Web Sitesiwww.akakizogrenciyurdu.com E-Postaferdan_ofluoglu3@hotmail.com İşletmeciAka Özel Eğitim Hizmetleri L.t.d. Ş.t.i
 2. Düz Lise/Meslek liseleri yardım etmeniz gerek

  Düz Lise/Meslek liseleri yardım etmeniz gerek

  düz lise eşit ağırlık bölümü meslekleri kayseri düz lise puanları kayserideki liseler puanları kayseri adana Birincisi "meslek liselerinde de" sayısal, sözel ve eşit ağırlık diye alan seçimi yapılacak ben ilerde öss ye girerken "psikolog" olmak istiyorum ama puanım yetmediğinden meslek lisesinde muhasebe bölümü okuyacağım.Ama benim psikolog olmam için sözeli seçmem...
 3. Düz liseler için diploma puanı kaçtır?

  Düz liseler için diploma puanı kaçtır?

  düz liseler ve puanları düz lise diploma puanları liselerin diploma puansız liseler puansız 2011 Selam arkadaşlarım düz liseler için diploma puanı kaçtır acaba bilen var mı ?
 4. Hangi liseler diploma notuna göre öğrenci almaktadırlar?

  Hangi liseler diploma notuna göre öğrenci almaktadırlar?

  diploma puanına göre alan liseler diploma puanıyla alan liseler puanı ile girilen puanıyla girilen 2011 kızımın sbs puanı197,783 ilk tercihte bir yer tutturamadık dibloma notu59,49 dibloma notuyla alan liseler varmış bu dibloma notuyla liseye ğirebilirmi okulumuzda rehberlik hocası yok ne yapacagımı bilmiyorum
 5. Türkiye'de ki En İyi Anadolu Liseleri Listesi

  Türkiye'de ki En İyi Anadolu Liseleri Listesi

  türkiyede ki en iyi anadolu liseleri türkiyede ki en iyi anadolu liseleri 2012 Türkiye'de bulunan Anadolu Liseleri sıralamasında yüksek puanları, üst düzey eğitim kadrosu ve kalitesiyle öne çıkan en iyi anadolu liseleri listesini sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :) İstanbul’un En İyi Anadolu Liseleri Galatasaray Lisesi İstanbul Lisesi (İstanbul Erkek Lisesi) Kabataş Erkek lisesi...

Sayfayı Paylaş