En İyİ Ses Sİstemİnİ Kurmak

M

Misafir

Forum Okuru
#1
En İyİ Ses Sİstemİnİ Kurmak
Sisteminizin evinizde nasil kurulup ayarlandigi sistemin müzikal performansinda büyük farklar yaratir. Kisiden kisiye degisen ses farkliliklari çok küçük olmasina ragmen bir araya geldiklerinde sistemin performansini dramatik olarak artirirlar. Sistem kurulum ve ayarlamalari beceri, bilgi, sabir ve sistemden son noktaya kadar performans ortaya çikartma azmi gerektirir. Bir kurus dahi harcamadan elde edilen ses iyilesmesini basarmanin verdigi keyif en büyük ödüldür. Tüm sistem kurumlari iyi hoparlör yerlestirme temeline dayanir. Bu ayarlamayi kabaca yaptiktan sonra iyilestirmeler üzerine çalisabilirsiniz. Sisteminizin sesi düzeldikçe ufak performans degisimlerine daha kolay alisacaksiniz. Bu degisiklik aynen bir Grand Prix sürücüsünün lastiklerindeki yarim librelik hava basincinin yarattigi farkliligi hissetmesine benzer. Belli bir seviyenin üzerindeki performanslarda küçük bir degisiklik bile çok büyük farklilik yaratir. Ilerde daha detayli anlatacagimiz sistem kurulum teknikleri,
• Hoparlörleri ve koltugu en iyi ses için yerlestirir.Uygun hoparlörler ve dinleme mekani olmadan yapacaginiz diger tüm kurumlar ise yaramayacaktir.

• Odaniza akustik düzenleyiciler yerlestirin. Sistem performansina büyük etkileri oldugundan, ortalama sesten mükemmel sese ulasmak için yararlidirlar. • Interconnect’leri AC kablolarindan uzakta tutarak baglayin. Eger birbirlerine yakin olmak zorundaysalar paralel pozisyon yerine dik açi pozisyonunu tercih edin.
• Cd transport ve digital prosesör arasindaki digital data baglantilarini analog interkonnektlerden uzak tutun. Digital kablolarin tasidigi yüksek frekanslar gürültü üretebilir ve analog sinyali bozabilir.
• Pikap çalisirken, digital cihazlari kapatin.
• Interkonnekt ve hoparlör kablolarini mümkün oldugu kadar kisa ancak sag ve sol kablolari esit tutun.
• Cihazlari yeterli havalandirma için uygun biçimde yerlestirin. Asiri isinma cihazin ömrünü kisaltacaktir.
• Hoparlör kablolari ve baglanti noktasi arasindaki baglantinin uygun oldugundan emin olun. Baglantilari iyi sikistirin.

• Temizleme sivisi ile fis ve baglantilari düzenli olarak silin. • Preamfi ve power amfi arasinda yeterli mesafe birakin power amfinin büyük transformatörleri 60Hz’lik bir vizilti üretirler. Bu phono kati olan preamfiler için çok zararlidir.
• Cihazi saglam, dayanikli bir sehpanin üzerine yerlestirin, vibrasyon sistem performansini azaltabilir.
• En iyi AC fis polaritesini ölçmek için bir voltmetre veya polarite metre kullanin.
• Dinleme mekaninizda floresan isik, dimmer isik kullanmayin.
• AC güç kondisyoner’lerini deneyin. Bazi sistemlerde çok büyük oranda iyilestirme sagladiklari görülüyor. Ancak bazen de sistem performansini azalttiklari da oluyor.
• Izalasyon ayaklari High-End AC güç kablolari gibi aksesuarlari deneyin. Bu aksesuarlari kisa sürede iade ettiginizde paranizi tamamen geri almaniz kosuluyla satin almanizi tavsiye ederim.
High-End sistemi veya cihazlari seçerken bu 10 ana hatti takip edin. 1 – Bütçenizi olusturun. Bir cihazi veya sistemi satin alirken sizi uzun vadede mutlu edecek olani tercih edin. Ilk seferde dogru olani yapin.
2 – Bilgili bir tüketici olun . High-End audio hakkinda edinebileceginiz tüm bilgiyi edinin. Dergi degerlendirmelerini okuyun, High-End audio bayilerini ziyaret edin. Ev ödevinizi yapin.
3 – Saticinizla iyi bir iliski kurun. Parça seçimi ve sistem kurulumunda en iyi bilgi kaynagi o olabilir.
4 – Sinerjistik olarak bir arada çalisabilecek cihazlari bulun. High-end audio saticiniz bu konuda da size tavsiyelerde bulunabilir.
5 – Ürün seçerken müzikal kalitesine bakin, Teknik performansina, özelliklerine, fiyatina ve markasina degil.
6 – Dikkatli seçim yapin. Bir çok düsük fiyatli ürünler yüksek fiyatli bazi ürünlerden daha iyi ses veririler. En yüksek standardi olusturmak için gereken zamani harcamaktan kaçinmayin.
7 – Ürünü satin alacaginiz cihazin üreticisinin müsteri servisi ve güvenilirlik açisindan reputasyona sahip olmasini tercih edin.
8 – Imkan varsa almaniz olasiligi olan cihazi eve götürüp kendi sisteminizle dinleyin.
9 – Sistem kurulumu sirasinda saticinizdan yardim alin.
10 – Aksesuarlari sisteminizi kurduktan sonra satin alin. 
  İbrahim Şevki I will Always Love You şarkısı O Ses Türkiye 22 Ocak hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
SES KISILMASINA NE İYİ GELİR? SES KISILMASINA NE İYİ GELİR?
ses kısılmasına ne iyi gelir,ses kısılması nasıl geçer,ses kısılmasına evde ne yapabilirim,evde ses kısılmasına bitkisel çözümler,ses kısılmasına iyi gelen şeyler nelerdir,ses kısılmasına iyi gelenler hakkında bilgiler...
Alternatif Tıp 0
Ses Kısıklığına En İyi Çözüm Ballı Turp! Ses Kısıklığına En İyi Çözüm Ballı Turp!
ballı turp, ballı turp nasıl hazırlanır, ballı turp yapılışı Sevgili melekler, yerel seçim mitinglerinde sesi kısılan Başbakanın sesinin ballı turpla iyileştirildiğini biliyor muydunuz? Sağlık sorunlarında başvurulan alternatif tıp...
Tüm Sağlık Konuları 0
Ses Kısıklığına İyi Gelen Bitkisel Öneriler Ses Kısıklığına İyi Gelen Bitkisel Öneriler
bu konu ses kısıklığına karşı bitkisel tedavi yöntemlerine yer vermektedir. Ses kısıklığını zaman zaman hepimiz yaşarız. Ses modüllerini fazla kullanmaktan, mevsimsel değişiklikler ve gribal enfeksiyonlar sonucu ses kısıklığı yaşanabilir...
Alternatif Tıp 0
ses kısıklığına ne iyi gelir ses kısıklığına ne iyi gelir
selam kızlar sanırım çocuklara biraz fazla bağırdım sesim kısıldı tamda bayram ağzı acaba ses kısıklığına ne iyi gelir acil lütfen
Soru-Cevap 2
İbrahim Şevki I will Always Love You şarkısı O Ses Türkiye 22 Ocak İbrahim Şevki I will Always Love You şarkısı O Ses Türkiye 22 Ocak
İbrahim Şevki I will Always Love You şarkısı O Ses Türkiye 22 Ocak o şarkının sözlerini rica ediyorum sizden
Soru-Cevap 1

Benzer Konular