Etiketler:
 1. Mirmiga

  Mirmiga Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  854
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0

  En Son Sağlık Haberleri

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

  son sağlık haberleri en son sağlık haberleri KALIN BAĞIRSAK KANSERİNDE HAP TEDAVİSİ
  Kalın bağırsak ve rektum kanserlerinde artık kemoterapi ağız yoluyla verilebilecek. Alımı daha kolay olan ve iki haptan oluşan bu kemoterapi kürü, yaşam süresi açısından damar yoluyla uygulanan ilaçlarla aynı etkinliğe sahip, buna karşın yan etkileri çok daha hafif.

  AKCİĞER KANSERİNDE TÜMÖRÜN TÜRÜNE GÖRE İLAÇ
  İspanyol araştırmacılar, akciğer kanseri türlerinde tümör dokusundaki özel gen yapısını test ederek, hangi hastaların kemoterapiye yanıt vereceğini tespit etti. Kongrede ilk kez rapor edilen bu araştırma, hangi ilacın hangi tür tümöre iyi geldiğini gösteriyor. Bu çalışmayla yan etkileri ve masraflarıyla birlikte etkin olmayan kemoterapinin önüne de geçilebilecek.

  AKCİĞER KANSERİNDE DOĞRU TEŞHİS
  Fransız bilim insanları akciğer kanseri ile sigara içmenin yol açtığı diğer akciğer hastalıklarını kesin olarak ayırt edebilen bir test geliştirdi. Kandaki spesifik proteinlerin seviyesini ölçen bu test sayesinde kanser tanısındaki hatalar önemli oranda azalacak.

  PROSTAT KANSERİNDE YAŞAM SÜRESİ UZADI
  İtalyan araştırmacıların çalışmaları prostat kanserinde yaşam süresinin uzatılması açısından önem taşıyor. Çalışma, radyoterapi gören ve bölgesel olarak ilerlemiş prostat kanseri hastalarına hormon tedavisinin eklenmesi esasına dayanıyor. Bu yöntemle hastaların sadece radyoterapi gören hastalara oranla yüzde 12 daha uzun yaşadıkları belirtildi.

  MEME KANSERİ İÇİN GELİŞTİRİLEN İLAÇLAR
  İlerlemiş meme kanseri hastalarına uygulanan üç farklı kemoterapi kürü, yaşam süresinin uzatılması ve hastalığın ilerlemesinin durdurulması açısından önemli yararlar sağlıyor. Yunan bilim adamları tarafından gerçekleştirilen araştırma sonucunda bu kemoterapi kürlerinin en önemli özelliği, kalp ve damar sistemine zararlı olan ‘Antrasiklin’ ilaç grubunu içermiyor. Diğer önemli gelişme de kanser hücreleri memeden diğer organlara sıçramış hastalara verilen ve farklı kombinasyonlarda hazırlanan ilaçların (Trastuzumab, Docataxel ve Capecitabine kombinasyonu) geliştirilmesi. Bu kombinasyonlar hastalığın ilerlemesini önlüyor ve hayatta kalma oranını artıyor.

  AĞIZ YARALARINI ÖNLEYEN GARGARA
  Kemoterapi gören hastaların yaşadığı en önemli sorunlardan biri de ağrı veren ağız yaraları ve ülserleri. Yeni geliştirilen buz yongaları ya da ‘Klorheksidin’ içeren antiseptik ağız gargaraları, kemoterapi gören hastaların bu sorununa çözüm olacak nitelikte.

  AVRUPA’NIN EN İYİ KANSER BAKIM MERKEZLERİ
  İstanbul 31. Avrupa Medikal Onkoloji Kongresi’nde en iyi kanser tedavi merkezleri de açıklandı ve bu merkezler ESMO tarafından tanındı. ‘Entegre Onkoloji ve Bakım Merkezleri’ olarak adlandırılan bu merkezler, hastalara sundukları rahatlatıcı bakım kalitesiyle ön plana çıkıyor. Almanya, Kanada, İrlanda, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Galler ve İspanya’da bulunan bu merkezler, kanserin tüm evrelerinde hastalar ve aile bireyleri için gösterdikleri yüksek bakım düzeyiyle dikkat çekiyor.
   
En Son Sağlık Haberleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 2008 yılının en popüler haberi

  2008 yılının en popüler haberi

  Yok yok bu yabancı insanların ar damarları çatlamış arkadaşlarım, malesef para için her yolu mübah sayıyorlar. İşte bir kocanın başına gelenler :) KARISINA GENELEVDE RASTLADI KARISINA GENELEVDE RASTLAYAN ADAMIN İLK TEPKİSİ, 'BURADA NE İŞİN VAR?' OLDU. REUTERS HABER AJANSI BU HABERİ 2008 YILININ EN POPÜLER HABERİ OLARAK SEÇTİ. Aynı yastığa 14 yıl baş koyan çift genelevde karşılaştı. Kadın,...
 2. Peker Açıkalın hakkında son haberler!

  Peker Açıkalın hakkında son haberler!

  peker açıkalın, son haberler, sağlık durumu, son dakika haberleri, okul müdürü, Peker Açıkalın, kızının okulu önünde bir trafik polisi ile kavga etti ve bu kavganın sonucunda ise kriz geçirerek komaya girdi. Akıllarda hep "o polis Peker'i dövdümü darbe olayı yaşandı mı?" sorusu var. Zira Okul müdürü bu soruya bir açıklama getirmiş Melek'ler. İşte o haber! İstanbul Emniyet...
 3. Peker Akıçkalın son haberleri

  Peker Akıçkalın son haberleri

  peker açıkalın son haberleri, yeni haberlere göre peker hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Geçtiğimiz günler de kızının okulu önünde bir trafik polisi ile tartıştıktan sonra kalp krizi geçiren Peker Açıkalın'dan son haberleri aktarıyoruz sizlere Melek'ler. Kalp krizi geçirdiği için Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan sanatçı Peker Açıkalın'ın...
 4. Sağlık hakkında haber... (yenilik)

  Sağlık hakkında haber... (yenilik)

  Hijyen konusuna ev ortamında çok fazla dikkat etmesek de gözardı edilmeyecek bir konu. Arkadaştan duyduğum kadarıyla antibakteriyel anahtarlar ve prizler üretilmiş. Hastanelerde kullanılmaya başlanmış ve bundan sonra okullar da kullanılacakmış. Evde hijyeni sağlamak isteyenler için yeni bir boyut bence. Umarım sağlık konusunda işinize yarar.
 5. Şike Soruşturmasında Son Dakika Haberleri

  Şike Soruşturmasında Son Dakika Haberleri

  şike soruşturması, son durum, son dakika, haberleri, nedir, liglerin durumu, fenerbahçe, ile ilgili bilgiler burada melekler Şike soruşturması bütün hızıyla devam ederken edindiğimiz son dakika haberlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler .. Şike soruşturması kapsamında emniyete çağrılan ve ifadeleri alınan Emre Belözoğlu, Kaan Söylemezgiller ve menajer Ekrem Okumuş adliyeye sevk...

Sayfayı Paylaş