1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  En ürkütücü hayvanlar

  Konu, 'Çöplük' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  en güçlü çeneli hayvan
  Kimisi zehiriyle öldürüyor. Kimisi boğuyor. İşte dünyanın en tehlikeli hayvanları...

  [​IMG]

  Ahtapot

  Ahtapot, kabuksuz bir kafadan bacaklıdır. Kayalar üstünde kollarıylasürünerek ve suyu hunisinden püskürterek hareket eder. Dev ahtapotçeşitleri korkunç bir şöhrete sebep olmuştur.

  [​IMG]

  Anakonda

  Yılan ailesinin en güçlü üyesi olan anakondaların çeneleri bir fili yutabilecek esnekliğe sahip.

  [​IMG]

  Ayı

  Ayılar genellikle iri ve hantal yapılı kısa bacaklıhayvanlardır. Ağırlıkları Malaya ayısında yaklaşık 27-46 kg’danbaşlayarak Alaska iri boz ayısında 780 kg’a kadar ulaşır. Erkek ayılardaima dişilerden daha iri olurlar. Bu iri gövdelerine karşın çoğu iyibir tırmanıcı ve usta bir yüzücüdür.

  [​IMG]

  Bukalemunlar

  Bukalemunlar, sürüngenler sınıfına ait, bulundukları ortama göre renkdeğiştirebilen, omurgalı hayvanlar familyasıdır. Birçok yöndenkertenkelelerden farklılıkları bulunduğundan, bazı bilim adamlarıkertenkeleleri Rhiptoglossa alttakımına dahil ederler.

  [​IMG]

  Dart Poison Frog (Kurbağa)

  Boyutları oldukça küçük olan bu canlı dünya üzerindeki en zehirli hayvan olma ünvanına sahip.

  [​IMG]


  Funnel Web

  Örümcek türleri içerisinde belkide en zehirlisi olan Funnel Web, tüylü vucudu ile oldukça ürkütücü.

  [​IMG]

  Gergedan

  Gergedan, gergedangiller familyasından bugüne kadar soyunusürdürebilmiş kara hayvanları içinde filden sonra en iri olan hayvantürüdür. At ve eşek gibi tek toynaklılardan olan bu memeli hayvangünümüzde yalnızca Afrika, Hindistan, Malezya ve Endonezya'da yaşar.

  [​IMG]

  Heloderma suspectum

  Bir kertenkele türü olan heloderma suspectum sahip olduğu zehiri ile dünya'nın en zehirli canlıları arasında yer alıyor.

  [​IMG]

  Jaguar

  Jaguar,Felidae (Kedigiller) familyasından ve Panthera cinsinin dörtbüyük kedisinden biri olan bir Yeni Dünya memelisidir.Kaplan veaslandan sonra en büyük üçüncü kedi olan jaguar Batı Yarımküresinin enbüyük ve en güçlü kedisidir.


  [​IMG]

  Kanguru

  Kanguru ne kadar tehlikeli olabilir demeyin. Sinirlendiğinde kuyruğununüzerinde kendini dengeleyip her iki ayağıyla birden insanın göğsünedenk gelen kısma çok kuvvetli çifte atabildikleri ilgili tecrübesi olankişiler tarafından doğrulanmaktadır. Ama kanguruların yarattığı asıltehlike yolda aniden araçların önüne çıkabilmelerinden kaynaklanır. Birkanguruya çarpmak araca ciddi şekilde hasar vereceği gibi yolcularınhayatını da tehlikeye atar.

  [​IMG]

  Kaplan

  Süper yırtıcıdır ve vahşi hayatta bulunan en büyük ve en güçlükedi türüdür.Hint alt-kıtası dünyada yaşayan vahşi kaplanların %80'ineev sahipliği yapmaktadır. Kuzeyde Sibirya, güneyde Hindistan ileMalakka yarımadası arasındaki bölgelerde bulunur.

  [​IMG]


  Kartal

  Kanatları ve kuyrukları geniş bacakları tüylü iri yırtıcılardır. 2-3yılda ergenliğe ulaşırlar. Uçuşta sıkça dönerek yükselirler, belirginparmakları yukarı kıvrılır. Ormanlar ve dağlarda yaşarlar.


  [​IMG]

  Knidliler

  Knidli adı verilen canlılar, denizin en zehirlihayvanlarındandırlar. Bunlar; denizanalarının, hidroidlerin vemercanların da içinde bulunduğu ailenin elemanlarından biridir. Bu adıalmalarının nedeni, vücutlarının üzerinde çeşitli yerlerde bulunan veknidoblast denen zehir hücreleridir.


  [​IMG]

  Kobra

  Naja ( kral kobra ) türü ve hint fakirlerinin oynattığı gözlüklü yılanen çok bilinen kobra türleridir. Kobranın uzunluğu genellikle 1.2 metreile 2.5 metre arasında değişir. Zehirli dişleri öndedir. Zehri sinirsistemine yöneliktir ve genellikle felç edicidir.
   
 2. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Ce: En ürkütücü hayvanlar

  [​IMG]

  Kurt

  Kurt, ilk bakışta büyük bir köpeğe benzer. Daha yakından incelendiğindevücudunun köpekten daha uzun, göğsünün daha yüksek ve daha ince olduğugörülür. Kurtların kafası büyük, kulakları kısa, püsküllü kuyruklarıvücutlarının üçte biri uzunluktadır.

  [​IMG]

  Köpek balığı

  Denizaltı dünyasının en iri canlısı olma özelliğini elindebulunduran köpek balıkları genellikle okyanuslarda yaşarlar.Kan ve etkokusuna karşı duyarlı olan köpek balıkları avlarını asla ıskalamazlar.

  [​IMG]

  Piranha

  Küçük vucutlarına rağmen oldukça hızlı hareket eden piranhalar 1 gram kanı 100 metre uzaktan hissedebilirler.

  [​IMG]

  Red Back

  Kırmızı kuyruk kısmı ile ürkütücü bir görüntiye sahiip olan bu örümcektürü 1 gram zehiri ile 150.000 fareyi öldürebilecek güce sahiptir.

  [​IMG]

  Scorpion Fish

  Sırtında dikenler bulunan bir çeşit balıktır. Avustralya'nın herbölgesinde bulunmaktadır. En çok korallerin yakınlarında yaşar.Saldırgan değildir. Ancak dikenlerine dokunulduğunda veya üstünebasıldığında hastanelik eder.

  [​IMG]

  Sırtlan

  Afrika kıtası ve Hint alt kıtasına özgüdür. Leş de yerler. Aslan, parsgibi güçlü hayvanların elinden kolaylıkla avlarını alabilirler.Afrika'da bulunan etobur hayvanların arasındaki en güçlü çeneye sahiphayvanlardır. Asıl sırtlanların çeneleri o kadar kuvvetlidir kikemikleri bile kırabilirler.

  [​IMG]

  Timsah

  Tatlı su kenarlarında yaşayan timsahlar oldukça güçlü bir çeneyesahiptirler.avlarını çeneleri ile kavradıktan sonra kendi eksenlerietrafında tam dönüş yaparak etkisiz hale getirirler.

  [​IMG]

  Yarasalar

  Geceleri aktif olan koklama ve tat alma yetenekleri gelişkin olan yarasalar esnek uçma derisi ile çevrilmiş olan canlılardır.

  [​IMG]

  Mavi halkalı ahtapot

  Dünyanın en etkili zehirlerinden biri, su altında yaşayan tenis topubüyüklüğündeki bir canlıdan salgılanır: Mavi halkalı ahtapot.Tetrodotoksin adı verilen bu zehir, hayvanın salyasında yer alır vebeyni büyüklüğündeki iki ayrı bezde salgılanır. Birinden salgılananzehir, avını etkisiz hale getirmek için kullanılırken; diğerindensalgılanan zehir ise savunma amacıyla kullanılır.
   
  Son düzenleme: 24 Nisan 2008
 3. Monera

  Monera Forum Okuru

  Ce: En ürkütücü hayvanlar

  paylaşım için tşk:)
   
En ürkütücü hayvanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dünyanın en şişko hayvanları

  Dünyanın en şişko hayvanları

  Obezite sadece insanlara özel birşey olmadığını birazdan sizler ile paylaşacağım dünyanın en şişman hayvanlarını gördüğünüz de daha iyi anlıyacaksınız. Yazık ama ya bazılarına gerçekten çok acıdım:( Hareket bile edemiyorlar...
 2. dünyain en küçük hayvanları

  dünyain en küçük hayvanları

  .................................................. ..............
 3. Dünyanın En Şişman Hayvanları

  Dünyanın En Şişman Hayvanları

  dünyanın en şişman hayvanı dünyanın en şişman hayvanları Vay vay vay vay tosunoooooooo :raila: :raila: :raila: :f040: :f040: :f040: :raila: :raila: :raila:yupis yupis yupis yupis :şerefe: :raila: :raila: :raila:
 4. Susuzluğa En Dayanıklı Hayvanlar...

  Susuzluğa En Dayanıklı Hayvanlar...

  susuzluğa en dayanıklı hayvanlar, hangileridir, nelerdir, özellikleri, isimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Su hayat kaynağıdır.Vazgeçilmez bir ihtiyaçtır.İnsanlar susuzluğa ancak bir kaç gün dayanabilirken bazı hayvanlar bu konuda oldukça şanslıdırlar. Dünya üzerinde uzun süre susuzluğa dayanabilen onlarca havyanı saymak mümkündür. Fakat sizler...
 5. En zeki hayvanlar hangileri?

  En zeki hayvanlar hangileri?

  Şahinler: Avcılık konusunda uzman olan şahinler, geçmişten bu yana güvercinler gibi mesajları iletmek ve keşif yapmak için kullanılmışlardır. Şahinlerin komutları takip etme yeteneği ve görsel hafızaları oldukça gelişmiştir. Bu yüzden en kolay eğitilebilen canlılar arasındadır. Karıncalar: Karıncalar iş birliği yapabilen hayvanlardır. Büyük toplulukları halinde yaşarlar ve koordinasyon...

Sayfayı Paylaş