En yeni bebek örgülerine göz atmadan geçmeyin

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
En yeni bebek örgülerine göz atmadan geçmeyin
El emeği göz nuru bebek örgüleri uzun zamanlardan beri yapılmaktadır. Gelinimize, kendi kızımızın ya da oğlumuzun çocuğu için bebek haberini ilk aldığımız anda başlarız hazırlığa. Pek çok şey örmek istenir. Kimi hediyelerimiz bile küçük süveter, hırka ya da yelekten ibaret gelir. Pek çok kişi için örgü yapmak marifet işidir. Ben de öyleyimdir. Düz ör deseler çok kolay örebilirim. Ama gelin görün model çıkarmak, modelden bakarak örgü örmek asla bana göre değildir. Öyle bir yeteneğim olmadı. Olabileceği konusunda da emin değilim. Yani video seçeneklerini takip ederek ya da sevgili annemin anlatışlarını dinleyerek öğrenebilir miyim bilemiyorum. Bir de örgü de şu var. Diyelim ki öğrendik yanlış yaptığımız zaman düzeltme şansımızda biraz zor oluyor. Hakim olduğumuz bir örgü tekniği ve bilgimiz varsa işte yanlış yapılsa da düzeltmek kolaydır. Ama örgüyü yeni öğreniyorsak her daim elimizin altında bir bilen olması gerekecektir.
Yeni-Sezon-Örgü-Bebek-Battaniye-Modelleri-24.jpg

Resim galerime eklemiş olduğum bebek örgülerine göz attığınız zaman birbirinden renkli, cıvıl cıvıl örnekler bulabileceksiniz. Yeni sezonda bu örgüler web ortamında bile satışı gerçekleştirilen türevleriyle karşımıza çıkabilmektedir. Bilinen güvenilir siteleri takip ederek dilediğiniz örgüyü alarak bebeğinize giydirebilirsiniz. Ama size bir tavsiye küçük çocuklara giydirmeyin diye doktorlar uyarıyor. Bunu bizzat kendim yaşadım. Kızım doğduğu zaman annem giydirmişti bolero. Doktor teyzemiz kızmıştı. Çocuğun alerjisi olabilir bu tarz maddelere. Birkaç ay örgü tarzı giyim ürünlerini kullanmayın demişti. Yeni bebişi olacak acemi anneler bu hususa dikkat edin derim.

Yeni-Sezon-Örgü-Bebek-Battaniye-Modelleri-21.jpg

Resim galerimde de göreceğiniz üzere süveter, yelek, hırka, bebek battaniyesi ve daha niceleri sizlerin seçip örebileceğiniz motiflerle süslenebiliyor. Örgü bilenler kurdele, düğme tarzı türevleri seçerek süsleme işiyle daha şirin görünümlere yer verebilirler. Birçok kişinin beğenebileceği bebek örgüsü modellerini size sunarken tavsiyem süsleyeceğim diye çok küçük aparatlardan faydalanmayı aklınızdan geçirmeyin. Aksi taktirde birçok kişinin de bileceği üzere çocukların zamanla hareketlenip yutma tehlikesiyle karşılaşabilmeleri mümkündür. Örgü bilmeyenler anlatımlı video seçenekleriyle kendilerine örgüyü öğrenme imkanı yaratabilirler. Bu şansınız varken neden bu durumu erteliyorsunuz ki?

bebek-orgu-modelleri-14.jpg

yeni-sezonun-en-yeni-bebek-orguleri-1.jpg
yeni-sezonun-en-yeni-bebek-orguleri-2.jpg

Geri