Engelli Kızlardan Evlere Güzel Süsler

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Engelli Kızlardan Evlere Güzel Süsler
elde yapılan süs eşyaları en güzel süsler elde yapılan süsler makrome süsleri
Erzincan 75. Yıl Zihinsel Engelli Kız Çocukları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü'nce Koruma Altına Alınan 13 Yaş Üstü Kız Çocuklarının Usta Eğiticiler Gözetiminde Yaptığı Kabartma, Makrome ve Süs Eşyaları Gibi Çalışmaları Düzenlenecek Kermesle Halkın Beğenisine Sunulacak.

Erzincan 75. Yıl Zihinsel Engelli Kız Çocukları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nce koruma altına alınan 13 yaş üstü kız çocuklarının usta eğiticiler gözetiminde yaptığı kabartma, makrome ve süs eşyaları gibi çalışmaları düzenlenecek kermesle halkın beğenisine sunulacak.

75. Yıl Zihinsel Engelli Kız Çocukları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Cevat Okutturan, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, bakım ve rehabilitasyon merkezinde 13 yaş üstü 66 kız çocuğunun bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Merkezimizde kızlarımız öğretmenleri ve usta eğiticiler gözetiminde kabartma, makrome ve süs eşyaları gibi el sanatları haricinde folklor, müzik, tiyatro ve sportif faaliyetlerde bulunuyorlar. Burada amaç ise, kızlarımızın el becerilerini geliştirmeleri, boş zamanlarını değerlendirmeleri ve ortaya çıkan becerilerin kendilerine yönelik olarak kullanılmasıdır. Tüm bu çalışmalarda ortaya çıkarılan ürünler ileriki günlerde düzenlenecek olan bir kermesle halkımızın ziyaretine açmayı planlamaktayız. Evlerin, büroların masalarında camekanlarında yer alan hediyelik süs eşyaları artık merkezimizde kız çocuklarımız tarafından üretiliyor. Mağazalarda satılan süs eşyaları uzak Doğu ülkelerinden özellikle Çin'den gelmektedir. Bunlardan daha kalitelisini, daha ucuzunu özürlü kız çocuklarımız yapmaktadırlar. Biblolar, küllükler, testiler, yapay çiçekler, kalemlikler, vazolar ve resim çerçeveleri bu çocuklarımızın ortaya çıkardığı eserlerden birkaçıdır. Vatandaşlarımız ileriki günlerde düzenlemeyi planladığımız kermesle satışa sunacağımız öğrencilerimizin işlerini okulumuzu ziyaret edip hediyelik eşyaları okulumuzdan da satın alabilirler. Biz iddia ediyoruz ki kızlarımızın yaptığı bu işleri halkımız acıyarak değil, herkes beğenerek satın alacaklardır. El emeği göz nuruyla başarı için gösterilen çaba özürlü bir insanın başarma azmiyle yaptığı işin satışa sunulması çocuklarımızı çok mutlu edecektir. Burdan elde edilecek gelirle hem kız çocuklarımızın ihtiyaçlarının giderilmesinde kullanılacak hem de kızlarımız yeni başka üretimlere geçeceklerdir. çalışmalarımız merkezimiz deki eğitim görevlileri ve usta öğreticiler tarafından yürütülmektedir."
 

Benzer İçerikler

Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
899
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
*MeleK*
*MeleK*
Üst