1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    117
    Ödül Puanları:
    0

Engelli Öğretmenden Gerçek Hayat Bilgisi

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Öğrencileri, 32 yaşındaki öğretmen İlteriş Bilginsoy'dan sadece 'Türkçe, matematik' değil, hayat dersleri de öğreniyor. Üç buçuk yaşındayken geçirdiği menenjit sonucu bedensel engelli olan Bilginsoy, sekiz yıldır öğretmenlik yaparken, tüm engelleri bir bir aşmayı bilmiş.
    Binginsoy, Samsun'un Çarşamba ilçesi Karaağaç Köyü İlköğretim Okulu'nda birleştirilmiş 1, 2 ve 3'üncü sınıflara ders veriyor. Koltuk değnekleriyle sınıfta yürümekte zorlanınca oturduğu yerden dersleri işlemek için otomobilini satarak, bilgisayar destekli teknik donanım edinmiş.

Evinde bulunan scanner (tarayıcı), yazıcı ve fotokopi makinesini okula getiren Bilginsoy, işleyeceği ders konularını kitaptan tarayarak projektör yardımıyla tahtaya aktarıyor. Bu şekilde öğrencilerine görsel anlamda da eğitim vermeye çalışan Bilginsoy'un çabası meslektaşlarının da takdirini topluyor. Projektör yardımıyla ders anlatmanın kendisine çok kolaylık sağladığını söyleyen İlteriş Bilginsoy, "Bu şekilde ders anlatmam öğrencilerim için de çok verimli oluyor. Ben de çok rahat ettim. Biramacım da çevremi 'Bu engellidir yapamaz' dememesini sağlamaktı" dedi.

Milliyet

2. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Engelli Öğretmenden Gerçek Hayat Bilgisi
    aferin azmin elinden hic bisey kurtulamaz...emegine saglik canim

Engelli Öğretmenden Gerçek Hayat Bilgisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Forumdaki Hayatını Gerçek Hayatıyla Karıştıranlar

Forumdaki Hayatını Gerçek Hayatıyla Karıştıranlar

Evet forumdaki hayatını gerçek hayatına karıştırınca neler oluyor beraber bakalım ve beraber kopalım Anne yemek yaptıktan sonra: -Emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım anne.... Biri elinde kağıtla size adres sorunca: -Dostum link yanlış.İstersen bir kontrol et.... Fotoraf albümüne bakarken: -Capslar bir harika....... Biri beyendiği bir şey verince: -repi hakettin........ Kardeşten bir...
  2. Gerçek hayatta ayrıldılar

Gerçek hayatta ayrıldılar

GERÇEK HAYATTA AYRILDILAR “DOKTORLAR” DİZİSİNİN “SUAT”I BEKİR AKSOY İLE “ZENAN”I MELİKE GÜNER, İKİ YIL ÖNCE DİZİDEKİ BİRLİKTELİKLERİNİ ÖZEL HAYATA DA TAŞIMIŞLAR VE EVLİLİK PLANLARI YAPMAYA BAŞLAMIŞLARDI. Yoğun bir tempoda çalıştıkları için bir türlü evlenemediklerini söyleyen çift, ilişkilerini geçtiğimiz günlerde bitirdi. Dizide Aksoy’la evli olan ve bebek bekleyen Güner, gerçek yaşamda ise...
  3. hayatta olmayan gerçekler...

hayatta olmayan gerçekler...

Aranızda bana şunu diyebilecek biri varmı? ben yalansız mutluyum hayatım da hiç yalan yok diyebilecek biri bence yok yok çünkü hepimiz söylüyoruz mesala seni ölümüne seviyorum diyoruz ama aslın da ölümüne sevemeyiz hiç kimseyi ya bir yerlerde hata yapıyoruz yada hiç birimiz hayatın anlamını bilmiyoruz söyleyebilir misiniz bana birini kendinizden daha fazla sevebilir misiniz bence...
  4. Hayat Bilgisi

Hayat Bilgisi

hayat bilgisi öğretmenler günü izle hayat bilgisi öğretmenler günü İlköğretimde ilk üç yıl Hayat bilgisi dersi okuturuz çocuklara müfredat gereği... Adı ne güzel bir derstir o... Hayat Bilgisi... Haftada beş saatten, yılda 180 iş günü hayat bilgisi dersi... Bir yılda 180 gün eder, 3 yılda 540 gün... Matematik asla yalan söylemez, hesap ortada, düşünün 540 gün hayat bilgisi dersi okuyan birinin...
  5. hayattaki yedi gerçek

hayattaki yedi gerçek

Kaç yıldır benim yanımdasın? - 20 yıldır efendim - Bu zaman süresince benden ne öğrendin? - Hiçbir şeyle değişmeyeceğim yedi gerçek öğrendim. - Ömrüm seninle geçtiği halde topu topu 7 gerçek mi öğrendin? ...- Evet. - Söyle bakalım öyleyse neler öğrendin? - Baktım ki herkes bir şeyi dost ediniyor, ona gönül verip bağlanıyor. Ancak bunlardan hemen hepsi insanı yarı yolda bırakıyor. Ben ise,...

Sayfayı Paylaş