Engellilere trafik eğitimi

almira

Yeni Üye
Üye
3071.jpg

Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, zihinsel engelliere trafik konusunda eğitim verdi.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, zihinsel engelliere trafik konusunda eğitim verdi.
Odunpazarı Belediyesi bünyesinde kurulan "Zihinsel Engelliler Gelişim Merkezi'nin açtığı kurslara katılan engellilere uyulması gereken trafik kuralları anlatıldı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi Eğitim Büro Amiri Ertuğrul Yıldırım, 20 engelliye trafik konularında bilgi verdi. Zihinsel enfellilere uyulması gereken trafik kurallarını slayt gösterleriyle anlatan Ertuğrul Yıldırım, “Yolun karşısına geçerken ışıklı kavşakları tercih edin. Işıklı kavşak yoksa önce sağa, sonra sola bakarak karşıya geçin. Akşam karanlığında sokağa çıktığınızda açık renk giysiler giyin. Açık renk giysilerle sürücülerin sizleri rahatlıkla görmesini sağlamış olursunuz. Yaya kaldırımlarında yürüyün” dedi.
Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Zihinsel Gelişim Merkezi sorumlusu Seher Erböcü, merkezde 8-30 yaşları arasındaki 20 zihinsel engelliye becelerini geliştirmek amacıyla el sanatları kursu verdiklerini belirtti.

not:alıntıdır

Geri